Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez c0m4r » Pt, 20 maja 2011 15:16

Witam!
Czym obecnie najłatwiej ściągnąć skalibrowane lub ściągnąć i skalibrować obrazy sat z Google Earth ? Jeszcze do niedawna świetnie działał Mobile Atlas Creator jednak od kwietnia nie współpracuje już on z mapami Google (starsze wersje również nie chcą) nie działa chyba również GoogleMV (chyba, że mam złe adresy)

Pozdrawiam
Marcin
Garmin 76CS PLUS West Marine na wodzie
Iphone + TomTom + NAVIGON na drodze
c0m4r
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 23:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez riffo » Pn, 04 lip 2011 7:52

Witam, od 3 dni posiadam uzadzenie garmin 62s. Chcialbym stworzc mapy z google erth, docelowo o powierzchni 100x100km.
Bez problemu udalo mi sie wgrac mapki topo oraz CNE. Mapsource tez chodzi bez problemu.
Dlugo szukalem programu ktory zrzuci mape z google erth. Udalo sie to programem Mobile Atlas Creator.
Wiec przygotowalem uzadzenie do plikow jnx, bez problemu poszedl path i chodza rastry z sieci.
Zaznaczylem obszar jakies 30x30km z zoomem 17x i zapisalem w formacie ozi. (48.000 tiles)
MAC podzielil na 4 pliki (na dysku zajmuje 5GB)
MAPC2MAPCNET widzi za duza wielksc, nie mam pojecia jak to pociac, lub podzielic.
prosze o pomoc....
riffo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 03 lip 2011 21:48

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez asandrzej » Pn, 04 lip 2011 9:43

Witam
W Mobile Atlas Creator jest konfiguracja
jakiej wielkości ma pobierać arkusze,
wielkość arkusza ustawiamy Settings > Map size.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez riffo » Pn, 04 lip 2011 9:59

czyli jaka wielkosc ustawic i jak podzielic mape zeby uzyskac 100x100km?
riffo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 03 lip 2011 21:48

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez asandrzej » Pn, 04 lip 2011 10:08

To nie zależy jaki obszar chcesz mieć wyświetlony, całość może się składać z wielu arkuszy.
Nie sprawdzałem jaką maksymalną wielkość arkusza akceptuje program do tworzenia jnx-ów,
dla programu Ozi ustawia się w granicach 20 000 pikseli.

Program automatycznie podzieli obszar na mniejsze arkusze.

Po ustawieniu wielkości arkusza, jak zostanie pobrany pierwszy arkusz włącz „Pause”
i sprawdź, czy arkusz jest wczytywany przez program tworzący plik jnx,

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez RyszardS » Pn, 04 lip 2011 12:40

@Andrzeju... nie ma sensu tego zapisywać jako plik Oziego i później się męczyć z kalibracjami i przetwarzaniami (pewnie przy użyciu programu generującego krzyżyki).
W MOBACu należy wybrać zapis w formacie OSMTracker i później skompilować powstały katalog.
Tutaj ograniczenia wielkości arkusza nie dotyczą - jedynie naeży przestrzegać ograniczeń samego JNX czyli maks 50 000 kafli (ale to naprawdę całkiem sporo).
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez riffo » Pn, 04 lip 2011 12:54

Ustawilem w MAC map size na 20000 pozniej na 15000. format ozi
Otworzylem MAPC2MAPC v457 i niestety nie otwiera, wyswietla sie "Unable to decompress map"
Jakies rady.....?
riffo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 03 lip 2011 21:48

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez riffo » Pn, 04 lip 2011 17:03

Moze ktos to lopatologicznie wytlumaczyc? Juz 3dni siedze i nic konkretniego nie moge sie dowiedziec.
Prosze o pomoc....
riffo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 03 lip 2011 21:48

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez asandrzej » Pn, 04 lip 2011 17:17

Co tu tłumaczyć, pobrałem arkusz przy ustawieniu 15 000 pikseli, MAPC2MAPCNET wczytał arkusz.
Wersja 452, spróbuję późnej w wersji 457.
Pozdrawiam

Ps.
Sprwdziłem v.457
457.JPG

Usuwasz wcześniej z okna „Atlas Content” konfigurację i dodajesz nową po zmianie parametrów.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez riffo » Pn, 04 lip 2011 20:54

Udalo sie przy 10.000, ale po wgraniu do 62s jakosc mapy jest fatalna, ogolnie nic nie widac.
Jakies rady?
riffo
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): N, 03 lip 2011 21:48

Re: Skalibrowane zdjęcia SAT z Google Earth

Postprzez jeerry » Pn, 18 lip 2011 13:57

O ile dobrze zrozumiałem problem, proponuję w MOBAC zrobić atlas kilkuwarstwowy (np 3-5) na różnych poziomach powiększenia (np. 9-11-13-15-17), wyeksportować do OSM i potem mobat2jnx (z domyślną jakością jpg na 4 powinno być OK). Dzięki temu będziesz mógł oglądać różne warstwy na różnych poziomach powiększenia , co wychodzi o niebo lepiej niż próby skalowania przez urządzenie.

Biorąc pod uwagę rozmiar mapy możesz mieć problem ze zbyt dużą ilością danych naraz, a obniżenie jakości plików wynikowych w celu zmniejszenia objętości może być złym pomysłem - w tym wypadku chyba jedyny pomysł to podzielenie mapy na kilka/kilkanaście części.

Jeśli dalej nie pomaga to spróbuj lepiej opisać problem... W szczególności krok po kroku co zrobiłeś i czemu nie odpowiada Twoim oczekiwaniom :)
Pozdrawiam,
jeerry
Pozdrawiam,
Adam

Używany: BlackBerry 8900 +TrekBuddy
Planowany: Garmin 62S
Avatar użytkownika
jeerry
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 18 maja 2011 12:55
Lokalizacja: Góry


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości