Przeźroczystość w JNX

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Przeźroczystość w JNX

Postprzez RyszardS » Pt, 05 sie 2011 7:40

Może ktoś wie jak uzyskać przeźroczyste obszary w plikach JNX :?:
Chodzi o to, że po kompilacji kafli przygotowanych pod OSMtrackera z fragmentami, które powinny być przeźroczyste (w formacie png) i takie są w dowolnej przeglądarce graficznej obsługującej pliki PNG na oglądanej mapie nie są. Po prostu generowane są całe kafle jako nieprzeźroczyste choć ich część jest przeźroczysta.
Przykład obrazujący o co mi dokładnie chodzi w załączniku. Chodzi o to żeby dookoła obrazka był widoczny podkład - to co jest pod spodem (czyli domyślnie np jakiś wektor).

Tatry-PTTK.zip
(91.5 KiB) Pobrane 317 razy


Załączony plik gpi to plik z punktami POI wskazujący kafle które powinny być częściowo przeźroczyste. Kafle są widoczne przy stosunkowo dużym przybliżeniu.
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Przeźroczystość w JNX

Postprzez akleiw » Pt, 05 sie 2011 17:49

W formacie JNX grafika przechowywana jest w plikach jpg. Pliki jpg nie przechowują informacji o przeźroczystości.
akleiw
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 19 maja 2010 23:19

Re: Przeźroczystość w JNX

Postprzez RyszardS » Śr, 10 sie 2011 9:19

Czyli że całkiem spokojnie można wypełnić danymi cały kafelek (oczywiście odpowiednio - tak żeby później to było czytelne na wyświetlaczu urządzenia) bo i tak żadnego podkładu dookoła mniejszych obrazków się nie zobaczy.
Oczywiście można jako podkład pod te obrazki dać fragment mapy rastrowej - ale wówczasa i tak nie zobaczy się oryginalnej mapy na której mogą być zupełnie inne treści.
No trochę jestem zawiedziony... ale nie dziwi mnie to jakoś specialnie.
Avatar użytkownika
RyszardS
Bywalec
 
Posty: 397
Dołączył(a): Pn, 09 lut 2009 13:07
Lokalizacja: Mikołów

Re: Przeźroczystość w JNX

Postprzez asandrzej » Śr, 10 sie 2011 9:26

Żeby taki efekt osiągnąć, musiałyby to być osobne „obrazki” wyświetlane przy tym samym zoomie.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości