Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez asandrzej » Wt, 09 sie 2011 23:03

Zrób tak, zainstaluj, następnie od instaluj i powtórnie zainstaluj a pomocą opcji „Install”,
nie wiem dlaczego, ale to często pomaga.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez popej » Śr, 10 sie 2011 0:28

Ja bym się nie męczył z cloudmade, lepiej pobrać pliki instalacyjne do Mapsource z http://garmin.openstreetmap.nl
Aktualnie Gruzja jest tutaj http://planetosm.oxilion.nl/~lambertus/ ... source.exe ale link może się zmienić.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez asandrzej » Śr, 10 sie 2011 8:40

Jeżeli chodzi o stronę http://garmin.openstreetmap. nl od dłuższego czasu a może zawsze, strona jest wczytywana,
jednak nie działa prawidłowo, czy to jest kwestia przeglądarki internetowej czy też jest inna przyczyna,
może nie działanie serwisu występuje tylko u mnie.

Nie jest to dla mnie jakimś problemem, mało korzystam a praktyczne w cale nie korzystam z map OSM,
ale dla zasady pytam czy u innych użytkowników objawy są podobne.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez Mariusz65 » Śr, 10 sie 2011 8:50

U mnie też nie działało ale ostatnio jest OK.
Nie działa tylko przy zaznaczeniu mapy ze zbyt wielką ilością arkuszy i zawiesza się totalnie na przeglądarce IE. Bardzo dobrze działa np. na Google Chrome

Gruzja to tylko 4 arkusze i można pobrać bez problemu ;-) tym bardziej, że po takim łączeniu nie działa chyba wyszukiwanie…?

Popej podał link, który będzie aktywny przez 48 godzin wiec jak się kolega Przemm pośpieszy to sobie zassa ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez asandrzej » Śr, 10 sie 2011 9:11

Jak link jest aktywny tylko 48 godzin, to pobrałem mapę Gruzi, jeżeli „Przemm” się nie załapie,
to będzie możliwość wysłania mailem, pliczek jest małej wielkości.

Myślę jednak, że „Przemm” bardziej zainteresowany jest poznaniem mechanizmów łączenia plików .img niż mapą Gruzji.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez popej » Śr, 10 sie 2011 10:16

Jak link straci ważność, to trzeba znowu wybrać Gruzję z menu i zamówić generację mapy ponownie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez Przemm » Śr, 10 sie 2011 20:05

jestem jestem
1.plik instalacyjny juz pobralem, jest porownywalny , jezeli nie taki sam co ten zcloudemade, tak na pierwszy rzut oka.
2. co do mojego klopotu to osiagnalem polowiczny sukces
programem gpmaptool podzielilem plik gpmasupp Armenii funkcja DZIEL do pojedynczego pliku xxxx.img,
to samo zrobilem z plikiem gpmapsuup Gruzji, w tym przypadku otrzymalem kilka plikow xxx.img

nastepnie mapsettoolkit stworzylem mapset do mapsource

i w tym przypadku mapsource w koncu lyknal i ruszyl. :)
(poprzednio zmienialem tylko nazwe pliku gpamapsuup na xxx.img a nalezy podzielic go GPmaptoolem! do pliku img)
niestety w mapsource widac tylko obszar gruzji nadal bez armenii, bede to zaraz sprawdzal )
oczywiscie dziekuje
P.
Poprobowalem i bez efektu, zauwazylem ze plik img z Armenii ( nie wiem czemu powstaje tylko jeden, wydaje mi sie ze powinno byc ich kilka tak jak w Gruzji)
mial taka sama nazwe jak jeden z plikow Gruzji... niestety po zmianie nazwy ( zeby sie nie pokrywaly) kolejny mapset juz nie odpala sie w mapsource....
na swoj sposob zatoczylem wiec bledne kolo , poza sukcesem ze mapke gruzji moge obejrzec podpiete pod mapsource , nawet w dwoch warianatach z open garmin i clode made ....
Przemm
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): N, 17 sty 2010 11:30

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez asandrzej » Śr, 10 sie 2011 20:21

W jakim pliku masz mapę Armenii, mapa Gruzii jest w pliku instalacyjnym,
jeżeli Armenia też jest w pliku instalacyjnym,
to wystarczy zainstalować w MS-sie, zaznaczyć dwie mapy i wysłać do pliku,img.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak połączyć pliki gmapsupp.img?

Postprzez Przemm » Śr, 10 sie 2011 20:40

no i jest sukces
otoz nie nalezalo laczyc ( mieszac plikow img gruzji i armenii w mapsettoolkcie) tylko stworzyc osobny mapset podpiety pod mapsource dla gruzji i osobny dla armenii
teraz wystarczy w maposource zaznaczyc mapsety i wszystki razem wyslac do odbiornika

tyle, teraz musze zebrac mysli ,po co bylo mi to wszystko...
wydaje mi sie ze dlatego,
chce polaczyc to co osiagnalem dotychczas ( czyli mapy gruzji i armenii ) z mapami swoimi zrobionymi na podstawie zdjec satelitarnych googlemaps -
- jak dobrze dedukuje powstale pliki zaaplikuje mapsettoolkitem jako kolejny mapset do mapsource i wszystko razem wysle do odbiornika
uffffff
dzieki za pomoc calej ekipie
licze ze bede mogl sie odwdzieczyc
P.
ps dla wszytkich ktorzy nie wczytali sie w caly watek - wyjasniam, ze zalezalo mi na wgraniu do odbiornika kilku plikow gpmapsupp ( a takze plikow img) naraz do odbiornika ( starego typu vista hcx ,podejrzewam ze w nowych jest to duzo prostsze) ,stad szukalem sposobu jak to zrobic,
zabawe zepsul Popej , ktory podal link do gotowego pliku instalacyjnego gruzji (a w rzeczywistosci calego kaukazu)...
- przypadkiem czy nie wydaja sie to te same mapy ( ktore znalazem sam) tylko w roznych formatach i z roznych zrodel.
Przemm
Początkujący
 
Posty: 40
Dołączył(a): N, 17 sty 2010 11:30

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron