Jak wgrac mapy

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Jak wgrac mapy

Postprzez marcing00 » Wt, 09 sie 2011 0:29

Witam,
Posiadam Oregona 550t i mam maly problem. Mam zeskanowane mapy w formacie jpg oraz w formacie .map (skalibrowane przez znajomego w ozi explorerze).
Pytanie moje jest takie jak takowe mapy wgrac do urzadzenia zeby byly wyswietlane zamiast standartowej mapy, na ktorych moglbym sobie zobaczyc waypointy i tracki ?
Nie mialem nigdy doswiadczen z tego typu nawigacjami i moze myle jakies pojecia, ale tak to widze ze poprostu taka mapa w formacie jpg jest wczytywana zamiast standartowej, a potem moge poprostu wgrac trasy ktore beda widoczne na mapie na podstawie wspolzednych... czy moze cos myle ?
marcing00
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 09 sie 2011 0:23

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez Zachu » Wt, 09 sie 2011 7:30

Poczytaj o tworzeniu Custom Maps.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez GPS Maniak » Wt, 09 sie 2011 11:17

Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez marcing00 » N, 14 sie 2011 10:51

Hejka...
Dziekuje za podpowiedz.. Faktycznie zapoznalem sie z artykulem i pomoglo.
Nie wiem teraz czemu ale mam nastepujaca sytuacje.. otoz wgralem 2 zrobione mapy w formacie kmz i odbiornik ma je na liscie ale jako jedna calosc a nie poszczegolna mapa... i pisze ze mu brakuje pamieci aby wyswietlic...
jednakze nawet gdy byla to tylko jedna mapa to niestety po jej wlaczeniu i tak ekran nawigacji byl bialy...
czytalem powyzszy link kilka razy i juz sam nie wiem co robie nie tak.
marcing00
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 09 sie 2011 0:23

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez marcing00 » N, 14 sie 2011 11:50

OK, kolejny update z mojej strony.
Zauwazylem ze musze odpowiednio zoom zrobic na garminie zeby mapa sie pojawila.
Pytanie teraz moje takie jest - mam dosc duzo map i chcialbym je wgrac do odbiornika.
Uzywam ozimaptokmz w tym celu wg ustawien jakie byly w watku mi podanym w tym poscie.
Przekonwertowany plik mapy jest dosc duzy (10MB i wiecej).
Przekopiowalem 4 pliki i niestety odbiornik mi napisal przy starcie ze jest za duzo plikow map w custommap i ze nie beda wszystkie wyswietlone.
No i tu moje pytanie - czy da sie jakos zrobic tak zeby odbiornik widzial wiele map czy musze chodzic z laptopem i za kazdym razem wgrywac dana mape ktora mnie interesuje ? Bo widze ze nie mam w garminie opcji zebym sobie np jeden plik wlaczyl a drugi wylaczyl bo wszystkie w ustawieniach sa widziane jako jedna opcja do wlaczenia/wylaczenie - czyli CustomMap

Kolejna kwestia - to czy jesli majac ok 200 plikow map mozna jakos zadac programowi do konwersji (moze jakis inny niz ozimaptokmz) zeby wszystkie naraz zaznaczyc i zeby przerobione zostaly ? bo klikajac na kazda mape z osobna to niestety zabraknie mi urlopu zeby to wszystko przekonwertowac.
marcing00
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 09 sie 2011 0:23

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez GPS Maniak » N, 14 sie 2011 13:00

marcing00 napisał(a): odbiornik ma je na liscie ale jako jedna calosc a nie poszczegolna mapa... i pisze ze mu brakuje pamieci aby wyswietlic...

marcing00 napisał(a): Faktycznie zapoznalem sie z artykulem

Trzeba było zapoznać się uważniej :wink: :D

Nowy-1.jpg

Radzę też zapoznać się z pozostałymi artykułami poświęconymi rastrom w Garminie, rastrom w postaci plików JNX. W nowszych niż datowane na marzec 2011r firmwarach - istnieje możliwość grupowania plików JNX w zestawy mapowe (w skrajnym przypadku jeden zestaw = jedna mapa), a potem swobodne zarządzanie tymi zestawami z poziomu odbiornika:

Nowy-1a.jpg
Nowy-1a.jpg (14.01 KiB) Przeglądane 7602 razy

Mapy można przygotować w kilku warstwach o różnej jakości, co w znaczący sposób wpływa na szybkość odświeżania poszczególnych warstw, bez zbytniej utraty jakości:

Nowy-2.jpg

Minusem całej zabawy jest niestety konieczność patchowania Firmwaru.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak wgrac mapy

Postprzez asandrzej » N, 14 sie 2011 18:35

marcing00 napisał(a):Uzywam ozimaptokmz w tym celu wg ustawien jakie byly w watku mi podanym w tym poscie.

Zainteresuj się programem MAPC2MAPC.NET wersja 258, nie inną, lub OkMap.

http://www.the-thorns.org.uk/mapping/down.html

viewtopic.php?f=5&t=9622&p=117341&hilit=okma%2A#p117341

Co do zarządzania plikami .kmz, jest problem, ale niekonieczny jest laptop, wystarczy telefon z menażerem plików.
Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości