Kalibracja w OZI Potsdam Rauenberg

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Re: Kalibracja w OZI Potsdam Rauenberg

Postprzez Zetor » Śr, 18 sty 2012 15:11

Witam ,

Strefy w systemie "Gauß-Krüger" maja zasięg 1° 40´ na wschód i zachód od południka środkowego strefy. Czyli zachodzą na siebie na obszarze 20´.
Na tym obszarze można podawać koordynaty dla obu stref. Widać to dobrze na skenie zamieszczonym przez pajo-29. Jest tam granica stref (5 i 6) i podwójne oznaczenie koordynat. (wspominał o tym Ajger) Widać tam tez różnice w długości geograficznej na styku stref (przesuniecie siatki )

Pozdrawiam.

Edit : 15.27 korekta treści postu.
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia

Re: Kalibracja w OZI

Postprzez Mariusz65 » Śr, 18 sty 2012 16:50

Mariusz65 napisał(a):Tutaj są opisane ustawienia OziExplorera dla kalibracji map w układzie Potsdam Rauenberg DHDN :arrow: http://www.compuservpl.info/gps/index.p ... mitstart=1

Jednak po kalibracji tą metodą wychodzi przesunięcie o kilkaset metrów.
Mapkę, którą się bawiłem skalibrowałem w końcu na WGS 84 przez wskazanie współrzędnych kilku znanych punktów i dopiero wyszło idealnie. Po siatce kombinowałem na różne sposoby i zawsze był jakiś błąd.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4639
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość