Usunięcie danych POI z pliku IMG

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Usunięcie danych POI z pliku IMG

Postprzez jatu4 » Wt, 25 paź 2011 9:25

Witam,

Zauważyłem, że w sytuacji gdy w Oregonie 450 mam wgranych kilka map (w formacie IMG) czas wyszukiwania POI znaczni się wydłuża (z 5s do 45s!). Nie pomaga wyłączenie tych map z podglądu: Oregon nadal zamula (myślę, że przeszukuje nawet te mapy które są wyłączone).
Jedyny skuteczny sposób na przyspieszenie wyszukiwania POI to skasowanie map z GPS-a, ale tego robić nie chcę.

Pomyślałem, że dane POI pozostawię tylko w jednej mapie a pozostałe "oczyszczę". Czy jest możliwość by usunąć dane POI z gotowych map w postaci pliku IMG?


Pozdrawiam
Jatu
Avatar użytkownika
jatu4
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 17 sie 2009 11:56

Re: Usunięcie danych POI z pliku IMG

Postprzez GPS Maniak » Wt, 25 paź 2011 9:42

jatu4 napisał(a): (myślę, że przeszukuje nawet te mapy które są wyłączone).

Nie ma co myśleć :wink: Tak po prostu jest. Problem spowolnienia pracy wyszukiwarki przy nadmiarze map, zwłaszcza map pokrywających ten sam region jest znany. Sygnalizowałem go na Garniaku 3 lata temu: viewtopic.php?p=51468#p51468

Niestety usunięcie POI z pliku IMG jest praktycznie niemożliwe. Teoretycznie mapę nie NT można byłoby zdekompilować, usunąć z niej punkty i skompilować mapę ponownie, ale to tylko teoria. W praktyce nie jest to takie proste.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Usunięcie danych POI z pliku IMG

Postprzez jatu4 » Wt, 25 paź 2011 9:52

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Szkoda, że nawet wyłączone mapy spowalniają pracę wyszukiwarki. Niestety by całkowicie pozbyć się efektu zamulenia muszę podłączyć Oregona do komputera (i przenieść niepotrzebne mapy do innego niż "Garnin" folderu) lub otwierać sprzęt, wyciągnąć baterie i kartę pamięci i korzystać z mapy wgranej do pamięci wbudowanej.

Przydałby się prostszy sposób, zwłaszcza gdy jestem w terenie. Może macie jakiś inny pomysł?
Avatar użytkownika
jatu4
Bywalec
 
Posty: 103
Dołączył(a): Pn, 17 sie 2009 11:56

Re: Usunięcie danych POI z pliku IMG

Postprzez wodzirej » Wt, 25 paź 2011 10:47

Garminowski termin 'wyłączona mapa' na język polski w tym przypadku należy tłumaczyć i rozumieć 'mapa ukryta' (przed oczyma użytkownika). Ale nie wyłączona.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości