GPSmap 62 tworzenie mapy

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

GPSmap 62 tworzenie mapy

Postprzez bies » Wt, 10 sty 2012 22:24

Witam!
Mam problem z wgraniem warstw map do gpsmap-a 62.
W starym odbiorniku gpsmap60cx mapy, działał gdy:
1) warstwę shp w arcmapie zamieniłem na linie,
2) to wszystko przerobiłem z u 92 na u 84,
3) w mapedit na mp i img
4) w sendmap przesłałem do gps i wszystko działało
Wałczę z tym już drugi dzień i przerabiałem już:
1) konwersję shp na gpx w qgisie, potem gpx do mapedita ale wychodzą głupoty
Pytania:
1) posiadam software w gpsmap 62 wersja 3,40 czy trzeba go zmienić?
2) czy można shp lub img jakoś przekonwertować na jnx?
3) czy w gpsmap 62 można wgrać tak warstwy aby włączać je pojedynczo?
4) czy w gpsmap 62 w ogóle można wgrywać warstwy np. liniowe, poligonowe?
bies
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 sty 2012 21:27

Re: GPSmap 62 tworzenie mapy

Postprzez GPS Maniak » Wt, 10 sty 2012 22:35

bies napisał(a):4) w sendmap przesłałem do gps i wszystko działało

No to po co zmieniać technologię?
Po wysłaniu pliku do odbiornika zmień tylko jego nazwę na różną od "gmapsupp", tak byś mógł wysłać kolejny plik itd. itd.
bies napisał(a):2) czy można shp lub img jakoś przekonwertować na jnx?

Przekonwertować to raczej nie. Jak już to zrasteryzować, bowiem zarówno shp jak też img to dane wektorowe (baza danych), natomiast jnx to obrazek (raster).
Tylko po co?

bies napisał(a):4) czy w gpsmap 62 w ogóle można wgrywać warstwy np. liniowe, poligonowe?

Dokładnie tak samo jak w 60cx - czyli po konwersji do postaci "mapy", czyli pliku IMG.
Róznica polega na tym, że w 60cx musiałeś wszystkie warstwy wysłać w jednym pliku gmapsupp.img, podczas gdy w 62 każda warstwa, którą chcesz swobodnie zarządzać (tak jak w przeglądarkach GIS) powinna być w niezależnym pliku IMG.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSmap 62 tworzenie mapy

Postprzez bies » Wt, 10 sty 2012 22:53

Stara metoda jest dobra ale sendmap nie widzi gpsmap 62. Mam na pewno starą wersje sendmapa czy jest jakaś nowa? Jeśli jest jakaś nowa to gdzie jej szukać?
bies
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 sty 2012 21:27

Re: GPSmap 62 tworzenie mapy

Postprzez GPS Maniak » Wt, 10 sty 2012 23:04

W sendmap poza opcją: "Prześlij mapy" masz też opcję: "Stwórz GMAPSUPP.IMG".
Wykorzystaj ją. Następnie zmień nazwę utworzonego pliku GMAPSUPP.IMG na inną (zostawiając rozszerzenie IMG), po czym skopiuj ją na kartę pamięci do folderu Garmin. Będzie śmigać - jak mówi młodzież :wink: A w ogóle to zapraszam do lektury: http://gpsmaniak.com/2010/porady-img.htm
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: GPSmap 62 tworzenie mapy

Postprzez bies » Wt, 10 sty 2012 23:27

Działa wielkie dzięki,, wszystko ładowałem do katalogów costum maps lub gpx i nie działało, a teraz w katalogu garmin śmiga. Kiedyś jak wgrywałem warstwy do 62s to zrobiłem to w 60cx i kartę przeniosłem do 62s. Czytałem kiedyś na waszej stronie aby dane umieszczać w garminie ale zapomniałem. Nauka kosztuje tym razem tylko czas. Jeszcze raz bardzo dziękuje!
bies
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 10 sty 2012 21:27


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości