Witam, to mój pierwszy post, czytam forum od pewnego czasu ale pewnie za mało wnikliwie, bo rozwiązania nie znam...
Mam skany map sztabowych. Skany nie są idealne - minimalnie niepoziome krawędzie horyzontalne, niepionowe pionowe itd. Chciałbym połączyć kilka takich map (dalszą część, kalibrowanie itd. mam już opanowane). Używam programu OkMap. Wydaje mi się, że jedyną metodą bezszwowego łączenia jest wycięcie skanów dokładnie po krawędziach mapy, następnie nadanie tym wycinkom (będącym nieco zniekształconymi prostokątami - czworokątami nieregularnymi) formy idealnie prostokątnej (poprzez manipulację - rozciąganie rogów itd.). Jeśli wycięta część nie jest idealnym prostokątem, to po zapisaniu do pliku graficznego ma po bokach "kliny".
Krótko mówiąc - jaka jest najprostsza metoda doprowadzenia zaznaczonego na skanie obszaru do formy prostokątnej? Manipulacja w programie graficznym jest cokolwiek męcząca. Czy może ja coś w ogóle na około robię? Sadziłem, że w programie takim jak OkMap można pokazać cztery rogi a następnie usunąć to, co jest poza liniami je łączącymi, konwertując jednocześnie wszystko do właściwego kształtu (po podaniu współrzędnych rogów). Ale chyba tak nie jest...
Jeśli wyważam otwarte drzwi i to już było to bardzo proszę mnie naprowadzić.
--
pzdr, mac