nakladanie mapy na mape

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

nakladanie mapy na mape

Postprzez oli » Wt, 17 lip 2012 15:24

witam wszystkich garniakow. czy kto kolwiek jest w stanie pomoc w nakladaniu mapy na mape lub odczytania wspolrzednych z mapy na ktorej jest zaznaczone pole (np. kwadratu i potrzebuje odnalezc wszystkie narozniki(wspolrzedne) tego pola) i wpisac je pozniej do 62s jako waypointy. z gory bardzo dziekuje
oli
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 17 lip 2012 15:09

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez Zachu » Wt, 17 lip 2012 15:30

Może napisz bardziej obrazowo.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez oli » Wt, 17 lip 2012 15:42

mam mapke na kartce A4 wydrukowana z geoportala (a dokladniej dzialke z numerem ewidencynym gdzie sa zaznaczone jej granice i w tej dzialce jest zaznaczone pole ktore fizycznie musze je zaznaczyc na tej dzialce) osoba ktora mi dala mapki podobno nanosila to w programie "corel" jednak nie moge sie z nia skontaktowac
oli
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 17 lip 2012 15:09

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez Zachu » Wt, 17 lip 2012 16:01

Nie zawracaj sobie głowy tą kartką.
Otwierasz geoportal, szukasz interesującą Cię działkę i masz po prawej stronie "takie oko" pełen widok. Wszystko można pomierzyć.
Aktualnością nie grzeszy ;)
Współrzędne tęż da się odczytać i możesz spokojnie je wprowadzić. Możesz też skorzystać z funkcji pomiaru powierzchni w 62.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez oli » Wt, 17 lip 2012 17:19

nie rozumiemy sie,odnalezienie wspolrzednych dzialki ktora jest juz w geoportalu jest proste ale zpisanie wspolrzednych dzialki w dzialce ktora wlasnie mam na kartce a nie na stronie geoportalu jest nieco trudniejsze tym bardziej ze musi byc bardzo dokladne,niestety nie moge zalaczyc takiej mapki zeby dokladnie ci pokazac o co chodzi
oli
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 17 lip 2012 15:09

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez asandrzej » Wt, 17 lip 2012 17:35

Witam
Ja bym to zrobił w taki sposób, mapę ( kartkę) bym zeskanował, pobrał punkty referencyjne działki z geoportalu,
w Ozim „skalibrował” bym mapę (kartkę), georferencje działki w działce same by „wyszły”.
Jeżeli jest potrzeba korzystania w 62-ce, można przetworzyć do pliku kmz-et. ( Custom Maps)
Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: nakladanie mapy na mape

Postprzez Zachu » Wt, 17 lip 2012 17:38

Masz na kartce współrzędne, może chociaż siatkę?
Jeśli nie, to wrzuć do google earth i dopasuj do otoczenia ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości