Witam wszystkich Forumowiczów,
To mój debiut na tym forum. Jak łatwo się domyślić mam problem.
Używam od kilku miesięcy urządzenia GPSmap62s. Służy wyłącznie do mierzenia powierzchni pól. Poszczególnych upraw na poszczególnych działkach ewidencyjnych. Działania podobne jak ARiMR przy kontrolach upraw, ale robię takie pomiary, żeby uniknąć problemów właśnie z ARiMR. Urządzenie jest tańsze niż geodeta.
Niedawno okazało się, że mógłbym użyć tego sprzętu do trochę bardziej zaawansowanych pomiarów (wycinka Lz z jednej z działek). I pojawił się problem:
Mapki, które z formatu .dxf, albo .dwg są konwertowane przez geodetę do .pdf, a następnie przeze mnie do .jpg i poprzez Gogle Earth „wkładane” do urządzenia są beznadziejne. O ile wiarygodność samego urządzenia w otwartym terenie jest dla mnie wystarczająca, to takie kilkukrotnie konwertowane i dopasowywane mapki są bezużyteczne.
Podsumowując; czy jest jakaś możliwość „włożenia” mapek wektorowych do urządzenia Garmin?
Mam jeszcze jedną prośbę; jestem rolnikiem, a nie informatykiem. Nie rozumiem połowy postów, które przeczytałem na tym forum. Jeśli ktoś z Państwa będzie chciał mi pomóc, to bardzo proszę o pisanie bez informatycznych profesjonalizmów.
Pozdrawiam,
Marcin.