Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider
GPS Maniak napisał(a):Wygląda znajomo - widać że korzystałeś z dobrych wzorców
GPS Maniak napisał(a):Dodam jeszcze, że jeżeli o mnie chodzi zablokowałbym wyświetlanie nazw szlaków
epkchmiele napisał(a):Cel jaki mi przyświecał to wypowiedzi niektórych forumowiczów , ze używają tylko wektora. Ja tego nie potrafiłem zrozumieć
epkchmiele napisał(a):Ja jestem zwolennikiem wyświetlania na ekranie dużej ilości informacji
epkchmiele napisał(a): mi to nie przeszkadza.
GPS Maniak napisał(a):Oczywiście możliwe jest to, że nadal nie będziesz czuł bluesa
GPS Maniak napisał(a):Tyle że w przypadku szlaków raczej nie chodzi o "dużo informacji" ile o zdublowanie informacji
GPS Maniak napisał(a):Jako miłośnik rastra
.GPS Maniak napisał(a):Jako miłośnik rastra zapewne zauważyłeś, że raczej do rzadkości należy sytuacja w której czerwoną przerywaną linię opisuje się na mapie: "Szlak czerwony", a niebieską linię "Szlak niebieski".
epkchmiele napisał(a):Jak zauwayłeś na rastrze te dwa szlaki czerwony i niebieski są oddzielnie, one się nie mieszają, nie ma takie możliwości , a na UMP przy oddaleniu jest kaszana , niekiedy takie szlaki są zaznaczane jako czerwono- niebieski(mieszany) i taki napis jest konieczny
epkchmiele napisał(a):Ze jak oddalam mapę to nie znika mi np. Morskie oko, podałem taki przykład bo wraz z nim znika wiele innych jezior, stawów.
GPS Maniak napisał(a): Odbyłem kiedyś podczas wycieczki w okolicach Śnieżnika bardzo długą dyskusję na ten temat z popejem, który prezentował podobne stanowisko do Twojego, podczas kiedy ja na swoich mapach - w sytuacji gdy na danym odcinku biegną 2-3 szlaki kreślę w ogóle tylko jeden
popej napisał(a):Dla mnie takie podejście ma kilka wad.
popej napisał(a):Pamiętam i opisuję trasę na zasadzie: ruszamy stad i idziemy szlakiem zielonym dotąd. Taki opis nie zgadza się z mapą, jeżeli nie widać na niej kolorów.
popej napisał(a):Podobnie przy pracy z mapą na komputerze. Wtedy widać więcej i chciałoby się mieć kompletną informację.
popej napisał(a):Na szczęście wypracowaliśmy kompromis, jak to widać na PL_Topo
GPS Maniak napisał(a):To kwestia pewnych nawyków i podejścia do odbiornika GPS.
GPS Maniak napisał(a): Wątpię też, czy jakiś raster w nominalnej skali 1:50.000 przy takim zoomie będzie tak samo czytelny. Nie. Nie wątpię. Wiem że nie będzie
epkchmiele napisał(a):...może są dwa szlaki zielone jeden w kierunku Połonin a drugi od Koliba do Ustrzyk Gónych?
epkchmiele napisał(a):obiekty typu Morskie Oko znika przy zoom 500
Marko napisał(a):Nie, jest jeden szlak, biegnie on w kierunku Połoniny z Koliby.
epkchmiele napisał(a):A gdzie ten szlak zielony poszedł w lewo czy w prawo
epkchmiele napisał(a):Oczywiście przyjmując Twoje założenia to nie ma znaczenia,
epkchmiele napisał(a):ale mapa nie jest tylko dla jednej osoby,
epkchmiele napisał(a):wydaje mi sie to trochę brakiem konsekwencji, przecież tam też można iść drogą to z takim założeniem po co był rysowany niebieski?
epkchmiele napisał(a):GPS Maniak napisał(a): Wątpię też, czy jakiś raster w nominalnej skali 1:50.000 przy takim zoomie będzie tak samo czytelny. Nie. Nie wątpię. Wiem że nie będzie
Oczywiście że nie, na Twoim odbiorniku i nie przy takim zoomie. Twoje 1,2 to moje 500-800
epkchmiele napisał(a):Dla rastra to najlepszy jest 200-300 , ale i z 500 sobie radzi czyli Twoim 1,2.
epkchmiele napisał(a):widzę że garmin zrobił niektórym małego psikusa tymi rastrami
Zachu napisał(a):Są tak małe że rysuje się je na Level 0.
epkchmiele napisał(a):W tej swojej skórce ustawiłem taką samą wartość 5 dla dużych jezior i małych , ale nic to nie dało.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości