Konwersja map Ozi explorer, Two Nav do Oruxa

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Konwersja map Ozi explorer, Two Nav do Oruxa

Postprzez gavia » Pt, 21 gru 2012 22:16

asandrzej napisał(a):Mapy w plikach Ozi można również przetworzyć do plików akceptowanych przez Oruxmaps, program mapc2mapcnet, Mobac zapisuje bezpośrednio do tego formatu.

Boru napisał(a):Raster jest w formacie Oruxa. Tutaj jest proste narzędzie do konwersji.

GPS Maniak napisał(a):Qrczę. Generalnie mapy mam w formacie QCT (MemoryMap. MMTracker).
Spodobał mi się Locus, więc zacząłem akcję konwertowania map.
Czyżby czekała mnie przesiadka na Oruxa i ... ponowna robota? :shock:

Możecie coś wyjaśnić nie wiem czy coś źle robię. Chciałem przekonwertować mapki z Ozi explorer albo Two Nav do Oruxa.

Kombinuję tak :

Otwieram Demapera zamieniam OZFX3 na png potem tym Oruxdeskop konwertuje na format Oruxmap niby wszystko OK ( coś tam udało mi się przekonwertować np. Cykloatlas jakieś 70/70 km-z tym że dopiero jutro sprawdzę czy to działa ) problem w tym , że nie wszystkie mapy w OZFX3 mogę zamienić w Demaperze na PNG. ( DEMAPPER wiesza się np. na mapce z załącznika -dostaję komunikat w stylu ,,Program Demapper przestał działać'' .) Nie pamiętam dokładnie ( czy o to chodziło ) ale kiedyś ,,Asandrzej'' pisał, że może problem w kolorach niestety nie mogę znaleźć tego postu albo maila.

Tej drugiej opcji mapc2mapcnet NIE ROZUMIEM. Zainstalowałem ten program ale jak to ruszyć-nie wiem czy czasami samemu nie trzeba tam wpisywać danych kalibracyjnych ( wtedy to niestety mnie przerasta i za dużo dziubania).

Nie ma jakiejś automatycznej opcji???
Ostatnio edytowano So, 22 gru 2012 0:12 przez gavia, łącznie edytowano 1 raz
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez asandrzej » Pt, 21 gru 2012 22:31

Spróbuj programem OruxMapsDesktop,
przetwarza bezpośrednio z plików ozi.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez gavia » Pt, 21 gru 2012 22:42

O to chodzi?
http://img23.imageshack.us/img23/7125/oruzdeskop.jpg

Tym robiłem , ale wcześniej zamieniałem właśnie w DEMAPERZE na png bo tam gdzie IMAGE FILE trzeba podać ścieżkę obrazu.


Jeśli robię bez zamieniania- tzn. nie mam pliku IMAGE ( png ,jpg czy innego mam tylko OZFX3 +MAP) a w drugiej lini -IMAGE FILE wstawiam scieżkę do pliku ozfx3 to dostaje komunikat jak na rys
Obrazek
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez asandrzej » Pt, 21 gru 2012 23:02

OruxMapsDesktop przetwarz "normalne" pliki Ozi ( plik graficzny + plik .map)
W oknie Image file należy wskazać plik graficzny
a nie plik z rozszerzeniem ozfx3.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez gavia » Pt, 21 gru 2012 23:31

No tak właśnie myślałem w końcu jest napisane IMAGE File. Czyli pozostaje opcja z DEMAPERREM- tylko czemu się zawiesza-muszę jeszcze sprawdzić na drugim komp. ,,Normalnych'' plików Ozi już nie mam pozamieniałem wszystko przez IMG2ozf na pliki które się wgrywa do GPS-a.


A ten OruxMap nie jest taki mądry żeby czytać format Oziego - ten OZFX3 albo Two Nav ( ewentualnie jakieś inne formaty które łatwo przekonwertować z wyżej wymienionych formatów bez potrzeby kalibracji) może nie ma potrzeby konwersji ???
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez asandrzej » Pt, 21 gru 2012 23:40

Odzyskałem mapę z Twojego pliku ozfx3 i wysłałem.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: OruxMaps - czyżby *.img na Androidzie

Postprzez gavia » So, 22 gru 2012 0:03

Dziękuję Asandrzej.
Mam nadzieję jutro wypróbować tego Oruxa.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości