znalazłem taki oto wątek:
http://www.navitel.asia/forum/showthrea ... =81&page=2Streszczając: wersja NT map garminowskich może być w 2 wariantach - prawdziwej i "oszukanej". Ta prawdziwa ma nowy sposób kodowania i kompresji natomiast oszukana ma tylko nagłówek nowy ale reszta jest stara.
Ściągnąłem sobie gpsmapedita w wersji najnowszej oraz w tej o którym mowa w wspomnianym wątku czyli 1.0.66.7
Następnie przygotowałem sobie dwa mapsety: jeden zawierał kilka mapek z UMP pcPL Pełna a drugi kilka mapek z tej mojej żeglarskiej mapy
Odpaliłem gpsmapedit-a nowszego (1.1.75.2) i spróbowałem otworzyć mapę z mapseta UMP. Wynik: mapa nie została wczytana bo "The sub-map 48560004.GMP is in NT format which is not supported by GPSMapEdit." Mapa nie została wczytana
W tym samym gpsmapedit-cie spróbowałem otworzyć mapę z mapseta żeglarskiego. Wynik taki sam jak poprzednio.
Zatem odpaliłem gpsmapedita starego(1.1.75.2) i spróbowałem otworzyć mapę z mapseta UMP. Wynik... pozytywny, znaczy mapa została wczytana!!! Niestety mapy z mapseta żeglarskiego pod tą wersją też nie chcą się wczytywać, powód ten sam. Jedyna różnica jest taka że stara wersja jakby próbowała mimo wszystko wczytywać mapę:
- Kod: Zaznacz cały
* Defined: NET
* Defined: NOD
* Generated: x
* Sorting: Western European
* Text coding: 8 bit
* Copyright info: GARMIN LTD. AND ITS SUBSIDIARIES©2012
WARNING (offset 1A000h): Unexpected format of input data. Unexpected format: NET header is not found.
WARNING: Zoom level 0 is empty.
WARNING: Zoom level 1 is empty.
WARNING: Zoom level 2 is empty.
WARNING: Zoom level 3 is empty.
WARNING: Zoom level 4 is empty.
WARNING: Zoom level 5 is empty.
WARNING: Zoom level 6 is empty.
19 warning(s).
Load time is 3.87 s.
ERROR: The map is empty.
Mnie ta wiedza nie pomaga ale może komuś się przyda
Pozdrawiam