konwersja *.img do *.s57

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

konwersja *.img do *.s57

Postprzez wloczykij » Cz, 10 sty 2013 22:21

Witam! Takie mam pytanko mam mapkę (a właściwie cały mapset) nautyczną w formacie mapsource'a i chciałbym ją przekonwertować do formatu S57 - z tego co wyczytałem, to przede wszystkim musiałbym tą mapkę "zdekompilować" (czym? cgpsmapperem? czy będą jakieś straty w informacji?) do formatu polskiego a potem to już np GlobalMapper może to przekonwertować. Ale może jest jakaś bardziej bezpośrednia droga?
Pozdrawiam i życzę wszystkiego lepszego w Nowym Roku
Wloczykij
wloczykij
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 8:00
Lokalizacja: Poznań

Re: konwersja *.img do *.s57

Postprzez GPS Maniak » Cz, 10 sty 2013 22:36

Wydaje mi się, że powszechnie dostępnymi narzędziami trudno będzie coś takiego zrobić. :?

Generalnie - jeżeli pliki IMG nie są w wersji "NT" da się je wczytać do MapEdita, który pozwala na zapis w formacie polskim. Problem w tym, że nie wiem - nawet przy założeniu że problem dotyczy map "nie NT" - czy MapEdit poradzi sobie z prawidłowym odczytaniem obiektów typowo morskich. O ile pamiętam, dawniej - kiedy zaczynałem swoje przygody mapowe - było to niemożliwe. Być może obecna wersja MapEdita da sobie z tym radę - oczywiście nadal przy założeniu że to mapa "nie NT".

EDIT:
Dodam, że od pliku w formacie polskim do mapy w innym formacie to jeszcze dość daleka droga. GlobalMapper sam z siebie (tzn. automatycznie) raczej tego nie uczyni, bo zapewne też będzie miał problem ze zdefiniowaniem obiektów. Tak czy siak zacznij od sprawdzenia MapEdita, bo jeżeli mapa jaką dysponujesz jest mapą NT - a tak podejrzewam - to możesz zapomnieć o sprawie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: konwersja *.img do *.s57

Postprzez popej » Pt, 11 sty 2013 0:01

GPSMapEdit nie odczyta żadnych zabezpieczonych map.
GlobalMapper czyta S-57 ale nie widzę możliwości zapisu w tym formacie.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: konwersja *.img do *.s57

Postprzez GPS Maniak » Pt, 11 sty 2013 12:39

popej napisał(a):GPSMapEdit nie odczyta żadnych zabezpieczonych map.

Mam wersję 0,87, która ma jakieś 8-10 lat i która na pewno radzi sobie z większością kodowanych map. W każdym bądź razie otwierała GPMapę, CNE (non NT), a także BlueCharta. Problem właśnie w tym, że ta wersja jest na tyle leciwa, że obsługuje wyłącznie podstawowy zestaw obiektów jaki występował na mapach w tamtym okresie i to wyłącznie na mapach drogowych. Z map morskich importowała tylko ... Background :wink:

Tak czy inaczej problem jaki ma mój krajan, jest raczej nie do przeskoczenia.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: konwersja *.img do *.s57

Postprzez wloczykij » Pn, 14 sty 2013 18:21

niestety mapka jest w wersji NT

Pozgłębiałem temat i wydaje się, że jestem raczej skazany na Mapsource'a/Basecampa
Próbowałem ją podpiąć do OruxMaps, ale pokazuje jedynie biały ekran. Zdekompilować nie można bo jest w wersji NT i (gps)mapedit tego nie czyta
Nie ma innych narzędzi które potrafią dekompilować mapy IMG w wersji NT?
wloczykij
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 8:00
Lokalizacja: Poznań

Re: konwersja *.img do *.s57

Postprzez wloczykij » Cz, 17 sty 2013 17:11

znalazłem taki oto wątek: http://www.navitel.asia/forum/showthrea ... =81&page=2
Streszczając: wersja NT map garminowskich może być w 2 wariantach - prawdziwej i "oszukanej". Ta prawdziwa ma nowy sposób kodowania i kompresji natomiast oszukana ma tylko nagłówek nowy ale reszta jest stara.
Ściągnąłem sobie gpsmapedita w wersji najnowszej oraz w tej o którym mowa w wspomnianym wątku czyli 1.0.66.7
Następnie przygotowałem sobie dwa mapsety: jeden zawierał kilka mapek z UMP pcPL Pełna a drugi kilka mapek z tej mojej żeglarskiej mapy
Odpaliłem gpsmapedit-a nowszego (1.1.75.2) i spróbowałem otworzyć mapę z mapseta UMP. Wynik: mapa nie została wczytana bo "The sub-map 48560004.GMP is in NT format which is not supported by GPSMapEdit." Mapa nie została wczytana
W tym samym gpsmapedit-cie spróbowałem otworzyć mapę z mapseta żeglarskiego. Wynik taki sam jak poprzednio.
Zatem odpaliłem gpsmapedita starego(1.1.75.2) i spróbowałem otworzyć mapę z mapseta UMP. Wynik... pozytywny, znaczy mapa została wczytana!!! Niestety mapy z mapseta żeglarskiego pod tą wersją też nie chcą się wczytywać, powód ten sam. Jedyna różnica jest taka że stara wersja jakby próbowała mimo wszystko wczytywać mapę:
Kod: Zaznacz cały
* Defined:    NET
* Defined:    NOD
* Generated:   x
* Sorting:      Western European
* Text coding:   8 bit
* Copyright info:   GARMIN LTD. AND ITS SUBSIDIARIES©2012
WARNING (offset 1A000h): Unexpected format of input data. Unexpected format: NET header is not found.
WARNING: Zoom level 0 is empty.
WARNING: Zoom level 1 is empty.
WARNING: Zoom level 2 is empty.
WARNING: Zoom level 3 is empty.
WARNING: Zoom level 4 is empty.
WARNING: Zoom level 5 is empty.
WARNING: Zoom level 6 is empty.
19 warning(s).
Load time is 3.87 s.

ERROR: The map is empty.

Mnie ta wiedza nie pomaga ale może komuś się przyda
Pozdrawiam
wloczykij
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 20 cze 2008 8:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości