Witam wszystkich! (To mój pierwszy post u Was...jestem jeszcze trochę zielony więc proszę o wyrozumiałość).
Na imię mam Piotr, jak mam czas to sporo jeżdżę na rowerze (często korzystam z oregona i UMP-topo, mam też zamiar niebawem uczestniczyć w uzupełnianiu UMP), pracuję w administracji publicznej w jednostce zajmującej się gospodarką wodną w kujawsko-pomorskiem, stąd też moje myśli coby dodatkowo uzupełnić sieć wodną UMP nie naruszając żadnej licencji.
Do tematu: z pomocą MapEdit++ 1.0.61.500 i cgsmapperfree chcę swojego *.shp z obiektem liniowym przerobić na mapę img do wykorzystania w Oregonie:
- otworzyłem MapEditem shape, wybrałem typ river i zobaczyłem moją polilinię
- utworzyłem plik *.mp (header jak tu: http://gps.astronet.pl/new/porady-mapedit.htm, levele spisałem ze starej UMP-szlaki:
L0 23 4,8m 200-300m zoom0=1(1,2-3km)
L1 20 38m 2km zoom1=2(3-8km)
L2 17 305m 12km zoom2=3(8-12km)
L3 15 1,22m 50km zoom3=4(12-30km)
podejrzewam że ciut przesadziłem, jednak na razie kombinuję, żeby wogule potrafić zrobić prawidłowy img potem będę dostosowywał jak więcej zrozumiem.
- zorientowałem się, że dane wprowadziłem do Level 0
- zapisałem kgs.mp, wygenerowałem kgs.img i wrzuciłem do odbiornika.
Tutaj niestety bania, mapę mogę włączyć jednak jej nie widzę na mapie, jestem dobrze zlokalizowany bo przy obiekcie mam zrobione zdjęcie, wszystkie inne mapy powyłączane, próbowałem różne szczegółowości różne skale nic z tego.
Plik img otworzyłem w MapEdit który pokazał dane, podejrzewam że problem leży gdzieś w skalowaniu.
Proszę Was o pomoc, chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia zrozumieć co źle robię żebym mógł kombinować dalej.
Pozdrawiam i z góry dzięki.