GlobalMapper a łączenie map

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

GlobalMapper a łączenie map

Postprzez plocki » Pn, 04 lut 2013 11:28

Witam.
Czytając Wasze posty zapragnąłem i ja, sam czegoś dokonać :wink: .
Miałem skalibrowane w ozim dwie mapy interesującego mnie terenu. Jedna składająca sie z 4 arkuszy 1:25000, druga też z 4 arkuszy, ale 1:50000. Ułatwieniem było to, że miały wspólne punkty kalibracyjne (narożnik "wschodni" jednej mapy dla drugiej był narożnikiem "zachodnim"). Na początku wydawało mi się problemem to, że skale są różne, ale po przeczytaniu Waszej lektury zainteresowałem się GlobalMapperem. Ściągnąłem wersję trialową (2-tygodniową) i po wgraniu dwóch interesujących mnie plików, podaniu wspólnych punktów kalibracyjnych (plik z .map) program wzorowo połączył te dwie mapy. No i tu zaczyna się mój problem. Nie znalazłem innej możliwości zapisu utworzonej nowej mapy jak tylko z dziwnym rozszerzeniem .gmw. Wielkość pliku jest przedziwna bo aż 7KB, przy wsadach gdzieś ok. 7MB.
Chciałbym więc spytać szanowne Jury, co takiego źle robię? Czy są jakieś ograniczenia wersji trialowej, czy błąd leży gdzieś indziej?

Pozdrawiam
plocki
plocki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 13:36
Lokalizacja: PŁOCK

Re: GlobalMapper a łączenie map

Postprzez Ajger » Pn, 04 lut 2013 14:40

Musisz wybrać File/Export/Export Raster/Image Format..., ale nie wiem, czy w wersji Trial ta opcja jest aktywna
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: GlobalMapper a łączenie map

Postprzez plocki » Wt, 05 lut 2013 10:36

Też tak robiłem, ale nic to nie daje. Wyskakuje komunikat, że wersja musi być zarejestrowana. I dlatego wydaje mi się, że to jest właśnie problem braku możliwości zapisania pliku w zjadliwym formacie.

Pozdrawiam
plocki
plocki
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 13:36
Lokalizacja: PŁOCK

Re: GlobalMapper a łączenie map

Postprzez asandrzej » Wt, 05 lut 2013 10:42

Witam
Mapy można połączyć programem MapEdit.
Plik .gmw, to zapis wersji roboczej.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości