Witam.
Czytając Wasze posty zapragnąłem i ja, sam czegoś dokonać .
Miałem skalibrowane w ozim dwie mapy interesującego mnie terenu. Jedna składająca sie z 4 arkuszy 1:25000, druga też z 4 arkuszy, ale 1:50000. Ułatwieniem było to, że miały wspólne punkty kalibracyjne (narożnik "wschodni" jednej mapy dla drugiej był narożnikiem "zachodnim"). Na początku wydawało mi się problemem to, że skale są różne, ale po przeczytaniu Waszej lektury zainteresowałem się GlobalMapperem. Ściągnąłem wersję trialową (2-tygodniową) i po wgraniu dwóch interesujących mnie plików, podaniu wspólnych punktów kalibracyjnych (plik z .map) program wzorowo połączył te dwie mapy. No i tu zaczyna się mój problem. Nie znalazłem innej możliwości zapisu utworzonej nowej mapy jak tylko z dziwnym rozszerzeniem .gmw. Wielkość pliku jest przedziwna bo aż 7KB, przy wsadach gdzieś ok. 7MB.
Chciałbym więc spytać szanowne Jury, co takiego źle robię? Czy są jakieś ograniczenia wersji trialowej, czy błąd leży gdzieś indziej?
Pozdrawiam
plocki