Przezroczyste poligony

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Przezroczyste poligony

Postprzez retro » Pn, 13 maja 2013 18:34

To mój pierwszy post więc przede wszystkim witam wszystkich :)
Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie w innych wątkach dlatego tworzę nowy. Do rzeczy. Mam mapkę kilku oddziałów i pododdziałów leśnych w formatach shp jako poligony oraz linie. Chciałbym przerobić je na img tak żeby warstwy liniowe tworzyły granice poligonów a same poligony były przezroczyste i żeby można było wyświetlać mapy pod nimi ( np. UMP czy mapy rastrowe). Kombinuję i kombinuję (do konwersji używam GPSMapEdit) ale nie udaje mi się ustawić przezroczystości żeby działała po wgraniu do GPSa ( GPSMap 62). Nie potrafię też ukryć etykiet a chciałbym żeby były widoczne jedynie po najechaniu na konkretny poligon kursorem lub kliknięciu enterem.
retro
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 13 maja 2013 17:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Przezroczyste poligony

Postprzez GPS Maniak » Pn, 13 maja 2013 19:10

Tego typu kombinacji nie wykonasz bez definiowania grafiki w pliku TYP i połączeniu tego (IMG+TYP) w jeden mapset.
Krótko mówiąc robisz normalną mapę - gdzie poligony będą np. wykonane obiektem 0x48 (to tylko przykład), a następnie - zgodnie z zasadami sztuki - przygotowujesz plik TYP definiujący obiekt 0x48 jako transparent i bez widocznych etykiet. Trochę przy tym będzie trzeba poszerzyć horyzonty (tu rzuciłem tylko wędkę) ale zapewniam że da się to zrobić.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Przezroczyste poligony

Postprzez retro » Pn, 13 maja 2013 21:44

Ok. Dzięki za naprowadzenie. Przerobiłem TYPa za pomocą ati, przesłałem MapSetToolKitem i wszystko działa :)
retro
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn, 13 maja 2013 17:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości