Witam wszem i wobec. Jest to mój pierwszy temat na forum.
Od czasu do czasu potrzebuje nanieść ślad od obmiaru powierzchni na ortofotomape. Z reguły udawało mi się w miarę dobre zdjęcie pobrać z Birds Eye lub po prostu wrzucić ślad w Google Earth ( aha posługuje się GPSem Garmin GPSmap 62s). W tym jednak przypadku (okolice kotliny Kłodzkiej) - Birds Eye to jedna wielka pixeloza a Google Earth tez nie lepszy i do tego ślad z urządzenia jest odrobinę przesunięty w stosunku do granic geograficznych działki, którymi podążałem. Zdjęcie dobrej jakości znajduje się na Geoportalu i do tego ( co w tym przypadku jest mi bardzo potrzebne) można tam nałożyć na kataster na ortofoto. Na samym Geoportalu nic poza oglądaniem nie da się zrobić.
Za pomocą Geoxa Viewer ściągnąłem ortofoto tego regionu i tu zaczynają się schody. Po pierwsze ( może osioł ze mnie ale po paru próbach nie znalazłem rozwiązania) nie potrafię na Geoxie nanieść danych katastralnych na zassaną ortofotomapę - jest albo zdjęcie albo "gołe" granice działek. Ortofoto i kataster tworzą dwie odrębne warstwy WMS i nie wyświetlają się razem.
Kolejne pytanie - jeżeli już ortofoto i kataster będą tworzyć całość czy jest jakiś program lub inna metoda żeby ślad pomiaruz GPSa nanieść na tak stworzoną mape?
Pozdrawiam
Andrzej