GPSMapEdit parę pytań

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

GPSMapEdit parę pytań

Postprzez onimusza666 » So, 15 lut 2014 19:21

Witam :D mam pytanko dotyczące w/w programu którego używam do przeglądania mapy Śniardw : http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?id=1962 interesuje mnie w niej batymetria i ustalone głębokości . A wykorzystuję to do łowienia ryb :mrgreen: No i kombinuję jak tu zrobić mapkę do telefonu i tak w w/w programie jak ustawię skalę 100 to widać te głębokości itd. następnie wybieram zakładkę pik- eksportuj-OzziExplorer plik MAP , potem to przerabiam za pomocą programu TBmaper TARuję to do TrekBuddy i działa , tyle że mam tylko wycinek jeziora , który widać w oknie programu :? a jak zmienię skalę , aby było widoczne całe jezioro ,to nie są widoczne te ustalone głębokości i batymetria . Czy istnieje sposób , aby mieć całe jezioro w skali 100 ? Pozdrawiam.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: GPSMapEdit parę pytań

Postprzez meridian » So, 15 lut 2014 20:00

O taki plik graficzny Tobie chodzi.
Na pewno jest możliwość w MapEdit zapisanie punktów głęgokościowych w pliku gpx
nie będzie to lepszym rozwiązaniem.

Jezioro.JPG


Jezioro1.JPG


Jeżeli odpowiada Ci taki plik graficzny to mogę go przygotować.

Można wyświetlić mapę w MS lub Base Camp zrobić zrzuty ekranu i "skalbrować"
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: GPSMapEdit parę pytań

Postprzez onimusza666 » So, 15 lut 2014 20:12

Witam! dokładnie o takie coś mi chodzi , już brat mi coś takiego zrobił . On ma tę mapę w 60csx i w MapSurce , podesłał mi plik który obsługuje GpsMapedit , tyle że w telefonie jest mapa biała , przydało by się pobawić z nią trochę w Paint :mrgreen: z różnymi odcieniami niebieskiego w zależności od głębokości.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron