Mapa widoczna od 80 m

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Mapa widoczna od 80 m

Postprzez sztywny » N, 26 paź 2014 22:19

Witam,
ostatnio kupiłem okazyjnie eTrexa 30 w celach wędkarskich. Z pewnymi komplikacjami ale udało mi się stworzyć mapę zalewu, na którym łowię i wtedy pojawił się pewien problem. Mapa jest widoczna tylko do czasu gdy przybliżenie wynosi 80 m. Jeśli chcę bardziej przybliżyć to mapa znika (ale wszystkie waypointy normalnie widać) i pojawia się szare tło. Zależy mi żeby mapa z zaznaczonym starym korytem rzeki była widoczna przez cały czas bo to umożliwiłoby mi dokładne napłynięcie na wybrane miejsce. Dodam jeszcze tylko, że mapę zrobiłem na podstawie obrazu JPG, który przedstawiał teren przed utworzeniem zalewu z naniesionym dzisiejszym brzegiem zbiornika. Przy pomocy programów skalibrowałem mapę, a następnie zamieniłem na plik KMZ. Jeśli ktoś wie co mam zrobić, żeby mapa była widoczna też w większym przybliżeniu niż teraz to proszę o pomoc.
Pozdrawiam
sztywny
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 22 paź 2014 10:04

Re: Mapa widoczna od 80 m

Postprzez meridian » Wt, 28 paź 2014 20:29

Jeżeli nie widzę mapy trudno jest coś doradzić mapa jak przypuszczam to 25- ka. Linia brzegowa zostało dodana jako ślady
czy jest z innej mapy. Sądzę, że można coś zrobić żeby mapa była wyświetlana poniżej 80m, do 20 m można jeszcze na upartego korzystać z mapy,
to zależy od mapy, ale i tak nic więcej nie zobaczysz. (Przyślij pliki mapy zobaczę, co da się zrobić)

sztywny napisał(a):Zależy mi żeby mapa z zaznaczonym starym korytem rzeki była widoczna przez cały czas

Narysowanie śladu ( w pececie) koryta rzeki i wyświetlenie nawet na innej mapie rastrowej, czy wektorowej nie zda egzaminu.
Mam pytanie, co to za zalew.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Mapa widoczna od 80 m

Postprzez sztywny » Wt, 28 paź 2014 22:32

Zalew Sulejowski
Z tego co wiem, to linia brzegowa została dodana ze zdjęć satelitarnych z google.pl/maps. Mapę tą znalazłem na forum wędkarskim.
Załączniki
mapa_ZS.jpg
sztywny
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 22 paź 2014 10:04


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości