Tak jak napisałem wcześniej, nie ma możliwości prawidłowego skalibrowania arkusza mapy WIG ( przynajmniej ja nie znam takiego sposobu )
żaden układ łącznie z „Borową Górą” nie jest odpowiedni. Transformować bezstratnie do układu WGS 84 można.
Sytuacja nie jest zgodna z ideą wątku, fakt trzeba wybrać jeden z układów, ale nie bardzo ma znaczenie, który wybierzemy,
bo żaden nie jest odpowiedni i wymaga korekty.
Dodatkową trudnością jest to, że niektóre obiekty są faktycznie błędnie narysowana na mapie a trudno rozeznać,
czy przesunięcie wynika z błędu rysowania, czy z błędu spowodowanego nieodpowiednią kalibracją.
Najprostsza sprawa gdyby udało się wygenerować prawidłową siatę w Układzie Borowa Góra podobnie,
jaka jest dostępna dla układu Hermannskogel do kalibracji starszych map Bałkanów w układzie WGS 84.
a tak pozostaje metoda prób i błędów, chociaż praktycznie nie jest to skomplikowane.
Dane mam podane w metrach, więc ustawienie mapy nie nastręcza problemu.
Jest mi obojętne w jakim układzie skalibruję mapę, w tej chwili nie wiem, którą wersję zamieściłem,
u mnie w odbiorniku mapa wyświetlona na tle mapy TOPO Poland Light v2 wygląda tak jak na zamieszczonych obrazkach.
Tak wygląda wyświetlona w Base Camp na tle mapy UMP.