Użyłem programu GeoxaViewer aby pobrać wycinek ortofotomapy z geoportalu. Wszystko się udało, tylko że pliki wyjściowe to .tif i .tfw a program do którego ja ten wycinek potrzebuję obsługuje tylko i wyłącznie .tiff czyli GeoTIFF. Moglibyście podpowiedzieć jak to przekonwertować? Starałem się coś znaleźć, jednak niezbyt mi to co znalazłem pomogło. Ach jeszcze jedno, w tym GeoxaViewer nie ustawiałem żadnej skali, nie wiem szczerze jaka am być, (jednostki). Wybaczcie bo pewnie niewiedza aż ode mnie promieniuje, ale nie jestem zorientowany z tym temacie.
Jakby co to plik .tfw wygląda u mnie tak:
- Kod: Zaznacz cały
0.0000059589
0.0000000000
0.0000000000
-0.0000059589
19.0514870000
50.4967260000
Lub, jeśli dla kogoś to łatwizna, poprosiłbym aby ktoś taki kawałek mapy dla mnie wygenerował. Chodzi mi dokładnie o lotnisko Katowice - Pyrzowice, głównie pasy startowe, terminal i to tyle. Jeśli ktos by to dla mnie zrobił to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Edit: Chyba dałem radę ręcznie ustawiając "rogi" zdjęcia wg koordynatów które są widoczne w geodexie. Ale napisać mozecie, chętnie się dowiem.
I jeszcze jedno pytanie, czy da się utworzyć zdjęcie o większej rozdzielczości niż te 600DPI?