cybuk napisał(a):Nie mam już pomysłu, co robię źle i bardzo proszę o pomoc.
Trudno jest bez przeglądu pliku określić przyczynę - często wykonuje się czynności, których się nie podaje.
W Twoim przypadku moim zdaniem zrobiłeś dużo niepotrzebnych rzeczy.
Nie wiem, co chcesz uzyskać, przy braku doświadczenia nie zmieniaj ustawienia " level" będziesz miał mniej problemów,
w levelu 0 dodaj punkty i przejdź do komplikacji pliku img.
Na obrazku mapa z dodanym punktem o nazwie " Garniak":
- 301.jpg (40.2 KiB) Przeglądane 6377 razy
Jeżeli mapa będzie widoczna na ekranie odbiornika ustaw "Stopień zoomu > Punkty mapy" według swoich preferencji w przypadku,
gdy ustawienie " Auto" nie będzie Ci odpowiadało.
Poza tym do pliku można dodać plik Typ i w nim zdefiniować ikony punktów, bo standardowe
nie zawsze są dostosowane do naszych odczuć wizualnych, ale to trochę bardziej skomplikowane.
cybuk napisał(a):Resztę już przetestowałem i do wygenerowania prawidłowego img nie potrzebują nic innego - żadnego dodatkowego softu oprócz GPSMapEdit.
W GpsMapEdit można narysować mapę, ale za utworzenie pliku img. odpowiada komplikator np. cGPSmapper autorstwa Stanisława Kozickiego.
Sam też często używam takiego uproszczenia " mapę utworzyłem w GpsMapedit", ale żeby nie umniejszać wkładu Stanisława Kozickiego nie chcę używać zwrotu, że "GpsMapEdit tworzy plik img".
Wpisem, że jedno arkuszowy plik img może nie być widoczny w odbiorniku i koniecznością wysłania z Base Camp (MapInstall) byłem zaskoczony,
początkowo większość mapek tworzonych we własnym zakresie była jednoarkuszowa.