GpsMapper do Alf/red/

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

GpsMapper do Alf/red/

Postprzez arec-k » Cz, 19 kwi 2007 14:21

Wysłałem Ten link do mapy na Twoje GG
Dziękuję za pomoc

pozdrawiam Arek
arec-k
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt, 23 mar 2007 22:12

Postprzez Alf/red/ » Cz, 19 kwi 2007 15:40

Wprowadzenie: dyskusja była toczona na
http://forum.garmin.pl/viewtopic.php?t=3607 a potem na Gadu.

No niestety troszkę mi przykro, ale TA mapa była kradziona.
Jeśli się zdecydujesz na którąś z dwóch pozostałych wymienionych przeze mnie w tamtym wątku, to sposób zmuszenia do routingu będzie wyglądał tak:
1. bierzesz którąś, nazwijmy Litwa.mp
2. generujesz listing ślepych końców
netgen -c -b -N < Litwa.mp > slepe.wpt
(netgena znajdziesz na http://umplodz.republika.pl/netgen.html)
3. wczytujesz do mapedita Litwa.mp i dodajesz slepe.wpt
4. przyglądasz się terenom, gdzie masz zamiar bywać / przejeżdżać
5. na prawdziwych ślepych końcach stawiasz punkty typu 0x1709 (zielone słupki)
6. niewłaściwe ślepe końce zsuwasz do kupy z drogami, do których powinny dochodzić, ewentualnie dostawiając na nich (tych drugich drogach) węzełki tak, żeby nie tylko się przecinały, ale żeby miały wspólny punkt (węzeł, nod)
7. jak się zmęczysz, wychodzisz z ME (zapis), kasujesz slepe.wpt, odpoczywasz, i wracasz do punktu 2.
I tak aż Ci się czas nie skończy. Teraz możesz próbować kompilować z routingiem - ustawić flagę routowalności (pisałem gdzie), dodać węzły w mapedit, i wysłać mapę na MC/MC2. Następnego dnia bierzesz imga, podłączasz go do Mapsource, wysyłasz do odbiornika, i masz routowalną Litwę.

To może jednak zostać przy tym, co jest na dziś? Bez routingu...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Postprzez arec-k » Cz, 19 kwi 2007 20:48

Alf/red/ napisał(a):No niestety troszkę mi przykro, ale TA mapa była kradziona.
Jeśli się zdecydujesz na którąś z dwóch pozostałych wymienionych przeze mnie w tamtym wątku, to sposób zmuszenia do routingu będzie wyglądał tak [...]

Tak na przyszłość jeżeli na mapcenter znajdują się kradzione mapy, to jak poznać która jest trefna? Po czym poznałeś, że ta właśnie jest?
arec-k
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pt, 23 mar 2007 22:12


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości