Teoria:
Przy założeniu, że autor MapEdita opiera się na specyfikacji cgpsmappera potwierdzam słowa Alfreda. Zresztą możesz to bardzo łatwo sprawdzić. Zmiana
(na poziomie MapEdita !) właściwości dowolnego punktu [RGN10] w zakładce: Adress ->
Index this obiect as city (w źródłach powstaje wpis City=Y) powoduje automatyczną zmianę nagłówka obiektu na [RGN20]. Czyli Alfred ma rację.
Dokumentacja cgpsmappera też mówi prawdę
Opisana przeze mnie wyżej zmiana
(zaindeksowanie dowolnego RGN10 jako miasta) spowoduje zamianę typu opiektu wg następującego schematu: 0x6616 na 0x66 a 0x5905 na 0x59. Czyli zdaniem MapEdita obiekt [RGN20] nie może mieć rozbudowanej definicji typu - nie może zawierać "subtype". Dokładnie tak jak mówi o tym instrukcja. Zatem podany przez Ciebie przykład: 0x3001 Police Station nie może być zdefiniowany jako [RGN20]. Dokładniej przy próbie dopisania parametru City=Y MapEdit automatycznie przekształci go na 0x30
Ale co z tego wynika ? Moim zdaniem zupełnie nic
Dlaczego ? Otóż .....
------------------------------------------------
Praktyka:
Cały ten problem jest jednak czystko akademicki bo de facto zaindeksować jako miasto warto tylko obiekty od 0x01 do 0x11. Zatem tylko w tych przypadkach ma sens stosowanie deklarcji [RGN20] i City=Y. Dodam też, że zamiast nagłówka
[RGN10] czy
[RGN20] można zastosować uniwersalną defincję obiektu:
[POI]. Jestem pewien, że będzie dobrze i wówczas całe to teoretyzowanie o różnicach pomiędzy RGN10 i RGN20 jest zbędne, chociaż ...... przyznaję, że na moich mapach nie stosuję indeksacji miast.
Ale tak naprawdę, to jak już wspomniałem na pl.rec.gps praktyka pokaże nad czym warto się zastanawiać, a nad czym nie, bo standard standardem, a kompilator i tak bez trudu łyka taki niezgodny ze standardem obiekt:
[RGN20]
Type=0x6604
Label=SPICIAK 1051
City=Y
Origin0=(49.305824,20.486969)
[END-RGN20]
jak i taki - rownież niezgodny:
[RGN10]
Type=0x6604
Label=SPICIAK 1051
City=Y
Origin0=(49.305824,20.486969)
[END-RGN10]
zatem, po co się zamartwiać na zapas ?
Wystarczy pamiętać, że
wyszukiwanie miast w odbiorniku (indeksacja City=Y) zadziała wyłącznie dla obiektów w zakresie: 0x01 do 0x11 i
z praktycznego punktu widzenia to wszystko co trzeba wiedzieć w temacie City=Y i [RGN20].