mapa z routingiem - jak robic!?!?

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

mapa z routingiem - jak robic!?!?

Postprzez rafusz » N, 29 kwi 2007 21:34

witam wszystkich!!

czytam na forum rozne rady odnosnie tworzenia map i mam juz metlik w glowie

ze wzgledu na czarna dziure jesli chodzi o szczecin w przypadku map chcialbym zrobic /sprobowac cos ala UMP i moze wzbogacic przez to ten projekt

chcialbym skorzystac z jakiejs istniejacej juz mapy moze np GoogleMV gdzie pieknie widac wszystkie ulice i powoli zaczac to zgrywac w jeden plik i dzialac zeby byl routing

bede wdzieczny za podpowiedz ktore z wymienianych programow najlepej sie nadaja i bedzie najszybciej oczywiscie jaby sie udalo cos sensownego stworzyc chetnie sie podziele z zainteresowanymi
rafusz
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 29 kwi 2007 21:09
Lokalizacja: szczecin

Postprzez frasun » N, 29 kwi 2007 21:48

Zalążek Szczecina jest w ump prawie cała polska. Jeśli chcesz pomóc zapraszamy.
Informacje o tworzeniu UMP znajdziesz na stronie Lecha (http://gpsmaniak.com) oraz na stronie UMP-WAWA (http://ump.waw.pl).
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez rafusz » N, 29 kwi 2007 21:57

"zalazek" jest ale strasznie dziurawy i wiele ulic sie nie laczy przez co routing wariuje

jeszcze raz postaram sie sam cos zdzialac a jakby sie nie udalo bede dalej szukal pomocy - najciezej zaczac jak juz sie ruszy to pojdzie latwiej
rafusz
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 29 kwi 2007 21:09
Lokalizacja: szczecin

Postprzez frasun » Pn, 30 kwi 2007 10:08

Proszę, podsyłaj uwagi na adres mailowy umpa lub do mnie. Kompilacja jest 4 razy dziennie (0930, 1530, 2130 i 0330), jeśli przyślesz o odpowiedniej porze, to poprawki naniesione będą w kolejnej aktualizacji.
Nie ma chyba sensu dłubać na boku. W przypadku UMP wystarczy, że podeślesz tracki w plikach gdb lub gpx, oraz mapkę w mp i wrzucimy.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez Peter » Pn, 30 kwi 2007 10:16

Po prostu przeczytaj dokladnie FAQ na stronie projektu UMP "(Prawie) cała Polska" (routowalna) czyli tu: http://ump.waw.pl/faq.html . Zapisz sie na liste mailowa (tez opisane w FAQ). I mozesz zabierac sie do ciezkiej ale jakze satysfakcjonujacej pracy tworczej :D
Dwie rady:
1. Nie walcz z wiatrakami - jesli czegos nie wiesz to czytaj, potem pytaj - tu albo na liscie mailowej UMP Wawa - unikniesz robienia rzeczy "naokolo".
2. Nie staraj sie poprawiac tego, co jest - rob od nowa - tak jest o wiele szybciej! Skalibruj dobrze podklad z GoogleMV (mozna go przesuwac w MapEdit po prostu przeciagajac) na podstawie porzadnie zebranych sladow i waypointow i jesli widzisz, ze jakas czesc mapy zupelnie rozjezdza sie z podkladem to po prostu powyrzucaj te ulice i narysuj je porzadnie od nowa uwzgledniajac potrzeby rutingu.

pozdrawiam

pl
60CSx + VistaCx + NokiaN82 + Nuvi 860 + UMP PcPL + GPMapa2009.3 + CNE 2010.20
Obrazek
Peter
Bywalec
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rafusz » Pn, 30 kwi 2007 10:31

1. Nie walcz z wiatrakami - jesli czegos nie wiesz to czytaj, potem pytaj - tu albo na liscie mailowej UMP Wawa - unikniesz robienia rzeczy "naokolo".

kto by chcial z wiatrakami walczyc ja na pewno nie dlatego pytam zeby jak najmniej utrudniac sobie zycie i efekty zeby byly jak najszybciej i jak najlepsze. niestety jak wiadomo poczatki sa trudne zwlaszcza ze softu jest duzo i ja przynajmniej mam metlik w glowie od czego zaczac. mam Google MV gdzie jest fajna mapa szczecina mam Oziego tylko narazie nie wiem czy to wszystko czy jeszcze jakis soft musze miec. tak wiec wieczorkiem bede jeszcze eksperymentowal moze ruszu :)

2. Nie staraj sie poprawiac tego, co jest - rob od nowa - tak jest o wiele szybciej!....

a to wiem dlatego szczecin na UMP wydaje mi sie lepiej sobie darowac i zrobic go od nowa - szczerze mowiac swinouscje jest lepiej zrobione niz szczecin :( stolica moze nie jestesmy no ale mapa by nam sie nalezala :P stad tez mam zamiar sprobowac

z FAQ bede sie zapoznawal ale jakby co licze na pomoc fachowcow
rafusz
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 29 kwi 2007 21:09
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Peter » Pn, 30 kwi 2007 12:22

Potrzebny Ci bedzie MapEdit - np stad http://fitt.tychy.pl/gps/mapedit5%2B%2B ... 2_a_en.zip, do tego zrodla UMP Szczecin z cvs'a (jak je zdobyc czytaj w FAQ na UMP Wawa) i dobrze skalibrowane zdjecia z GoogleMV. Nie polegaj na kalibracji Googla, bo sa przesuniecia!!! Jeszcze jedno - ta wersja MapEdit do ktorej dalem linka wczytuje bez problemu .jpg do 8000x8000 pikseli - nie rob sobie wiekszych podkladow, bo nie wczyta...

pozdrawiam

pl
60CSx + VistaCx + NokiaN82 + Nuvi 860 + UMP PcPL + GPMapa2009.3 + CNE 2010.20
Obrazek
Peter
Bywalec
 
Posty: 169
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:26
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rafusz » Pn, 30 kwi 2007 20:21

Peter napisał(a):Potrzebny Ci bedzie MapEdit - .......do ktorej dalem linka wczytuje bez problemu .jpg do 8000x8000 pikseli - nie rob sobie wiekszych podkladow, bo nie wczyta...

pl


wielkie dzieki
!!!!!
rafusz
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 29 kwi 2007 21:09
Lokalizacja: szczecin


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości