mapy do 60csx

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Postprzez frasun » Pn, 07 maja 2007 18:34

jggrzes napisał(a):Muszę zacząć od przeprosin kogo kolegę piothrus.
jeszcze raz morze ktos potrzebuje kasy , a potrafi to robic.

zaznacza, że ma własne ślady. Wybacz proszę jedni mają kasę, dlaczego jej nie wydac.

Ten post oryginalnie tak nie wyglądał, a ta uwaga o śladach jest dodana. ;-) Przyznam, nie przyszło mi do głowy, że muszę ten post czytać ponownie, bo autor doprecyzuje, o co mu chodzi i odpowie mi edytując swoją wypowiedź.
Pozostaje mi piothrus'a przeprosić, jeśli poczuł się urażony. :twisted:
Cała ta dyskusja miała, moim zdaniem, pokazać, jak skomplikowana jest sprawa tworzenia i dystrybucji map.
Pozdrawiam,
Piotrek
Obecnie Nuvi 3790T/
3490 (UMP, CNE 2013.30, GPMapa 2010.3) + Smartphone Link - Live Traffic & Safety Cameras
Obrazek
frasun
Radny
 
Posty: 3775
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:34

Postprzez GPS Maniak » Pn, 07 maja 2007 19:20

frasun napisał(a):... ta uwaga o śladach jest dodana. ;-)

Ale z niej wcale nie wynika, że chodzi o mapkę ze śladów.

Zresztą nie w tym rzecz - jak słusznie zauważyłeś cały wątek przydał się o tyle, że mogliśmy zasygnalizować pewne problemy, które wcale nie są tak oczywiste jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez ryg » Pn, 07 maja 2007 21:06

No to te "dura lex, sed lex" chyba pojąłem. Ale dyskusja była potrzebna, bo wyjaśniła zainteresowanym, że robota "NA ZLECENIE", nawet jednostkowa niesie za sobą problem uzyskania prawa do użycia mapy podkładowej (tu też może się pojawić "szara strefa?). A koszt tej pracochłonnej roboty, to już problem między zainteresowanymi... Ale porady typu "zrób to sam" chyba są niecałkiem na temat, bo piothrus wyraźnie powiedział, że na to niema czasu i robotę chce (musi ?) zlecić. Dziękuję kompetentnym Kolegom za zwrócenie uwagi na problemy, chociaż osobiście nie jestem zlecaniem wektoryzacji map zainteresowany, bo mapkę ulubionych lasów podwrocławskich zrobiłem sobie sam (TU WIELKIE DZIĘKI GPS Maniakowi i innym za porady ! ) i umieściłem na Mapcenter, i wiem, jaka to jest żmudna i pracochłonna robota. Przynajmniej dla niewprawnego !

[/b]
Pozdrawiam, Ryszard G
ryg
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Pn, 26 mar 2007 14:36
Lokalizacja: WROCŁAW

mapy do 60csx

Postprzez piothrus » N, 13 maja 2007 22:02

Sorry za rozpoczecie tematu , moze jednak sie przydal . dzieki Lechowi za aktualizacje topo 100 ten fragment "myslenic" byl mi niezbedny jak tlen . kupilem sobie world map i jakos objade rumunie. trudno . pozostaje mi ozi i miliony punktow do wgrania . ciekawe ile kosztuje mapa z prawami do wektoryzacji np .50 ? moze ktos wie ? jest jeszcze jeden temat dla mnie dosc istotny . powstanie topo 100 automatycznie wykluczylo powstanie komercyjnego produktu , kto go teraz kupi i po co ! tak wiec Lechu zalatwil tych wszystkich ktorzy mieli prawa do map i mogli sie pokusic o taki produkt a korzystal przecierz z ich pracy ( gdzies tam byla mapa pod spodem ) kto sie cieszy ? i jak etycznie ten dylemat rozwiazac. garmin lepiej sie sprzedaje ! ja kupile swoja 60 jak sprawdzilem topo 100 . wczesniej mialem etrexa i palma z automapa . wyjasnie ze ja poruszam sie motocyklem , gps jest mi potrzebny aby omijac szlaki w gorach i nikomu nie przeszkadzac . stad mam tysiace km sladow . :D
piothrus
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 05 maja 2007 20:03
Lokalizacja: krakow

Re: mapy do 60csx

Postprzez SP2BZW » N, 13 maja 2007 23:33

piothrus napisał(a):...tak wiec Lechu zalatwil tych wszystkich ktorzy mieli prawa do map i mogli sie pokusic o taki produkt a korzystal przecierz z ich pracy...

zadziwił mnie ten bełkot :shock:

Lechu, "ty nędzny kapitalisto"... przez Ciebie nie powstanie prawdziwa mapa TOPO :shock:

nie... właściwie nie chce mi się polemizować z "piothrus"... to byłoby wręcz żenujące :oops:
SP2BZW
 

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron