Dobra mapa papierowa dla GPS.

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Dobra mapa papierowa dla GPS.

Postprzez jggrzes » So, 17 mar 2007 14:21

Witam Wszystkich
Objechałem obszar z GPS. Chciałem z tego ztworzyć mapkę papierową jednak w taki sposób aby można ją było skalibrować za pomocą programów i dane wpisać do GPS. Zrobiłem próbę.

Za pomocą programu stworzyłem pusty dokument (mapka) z siatką i wspólrzędnymi.

Obrazek

na mapkę naniosłem ślad

Obrazek

Wydrukowałem mapkę. Oczywiście jest ona bardzo uboga i nic ciekawego nam nie powie. Wydrukowaną mapkę podałem skanowaniu, plik zapisałem jako jpg i tak oto moja mapka znalazła się po raz drugi na ekranie. Za pomocą programu skalibrowałem, pomogła mi w tym siatka którą wcześniej na pustym dokumencie utworzyłem. Naniosłem ślad (patrz zdjecie niżej taki sam jak za pierwszym razem i stwierdziłem, że idealnie się pokrywa.Wcześniejszy był cały niebieski. Naniosłem na ślady różne kolory aby lepiej zobaczyć różnice.
Oczywiście w takiej postaci jest mało funkcjonalna. Jakie jednak są zasady. W urządzeniu mam ustawione WGS84.

Obrazek

Mam pytanie. Na pustej mapce jest oznaczenie WGS84 i nic więcej. Czy powinienem dopisać jeszcze jakieś dane skoro ślad idealnie się pokrył.

Obrazek

Pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dobra mapa papierowa dla GPS.

Postprzez Grzegorz » So, 24 mar 2007 20:52

jggrzes napisał(a):Za pomocą programu stworzyłem pusty dokument (mapka) z siatką i wspólrzędnymi.


Mógłbyś napisać za pomocą jakiego programu stworzyłeś "pustą" mapę z siatką współrzędnych?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Grzegorz
Grzegorz
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Cz, 22 mar 2007 22:06

Postprzez jggrzes » So, 24 mar 2007 21:11

Witam
Touratech Qv

Pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam Grzegorz


60CSX
Avatar użytkownika
jggrzes
Bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 9:51
Lokalizacja: Jelenia Góra


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości