Fajna książka o mapach wojskowych ...

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Fajna książka o mapach wojskowych ...

Postprzez yacca » Wt, 15 maja 2007 18:37

Chciałbym Wam polecić naprawdę niezłą książkę o mapach wojskowych:

Obrazek

Prawdziwe kompendium wiedzy o mapach wydawanych przez nasze WP, które - moim zdaniem - rzetelnie podchodzi do sprawy.

Od map topograficznych po lotnicze niskiego pułapu. Znane Wam 50 -tki i mapy morskie. Jak je czytać, składać, kleić. Postępy prac związane z tworzeniem nowych map RP w standardach NATO. Szkoda, że nie mam - niestety - możliwości zdigitalizowania tej pozycji ;)

Poniżej fragment o wyznaczaniu pozycji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Re: Fajna książka o mapach wojskowych ...

Postprzez zdenkowski » Wt, 15 maja 2007 21:23

yacca napisał(a):Chciałbym Wam polecić naprawdę niezłą książkę o mapach wojskowych [...ciach...]

A gdzie ją można kupić?
zdenkowski
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 11:48

Postprzez vit » Śr, 16 maja 2007 12:13

skoro Ci tak dobrze poszło nie ograniczaj się do tych 4 stron - zeskanuj wszystko i wstaw w jakieś miejsce na sieci :D
(tylko koniecznie wrzuć w cudzyslowia, żeby Cie ktos o prawa autorskie nie scigal i dopisz "super, nieprawdaż?")
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Re: Fajna książka o mapach wojskowych ...

Postprzez yacca » Śr, 16 maja 2007 12:37

zdenkowski napisał(a):
yacca napisał(a):Chciałbym Wam polecić naprawdę niezłą książkę o mapach wojskowych [...ciach...]

A gdzie ją można kupić?


Hmmm - obawiam się, że nie można. Nigdzie nie ma info na temat ceny. Nie ma też klauzuli tajności, na szczęście. Mnie to pożyczył kolega kolegi ze sztabu.

Ot, wewnętrzne zbiory sztabu.

Vit - gdybym miał to skanować, to chyba bym oszalał :)

Nie mam odpowiedniego sprzętu i tyle czasu :)

Pokazałem to, bo może ktoś się interesuje na tyle mapami, żeby coś takiego zdobyć i ew. poczytać - wydaje mi się to ciekawe, bo opisuje skąd się biorą takie a takie znaki na mapie, cyferki, odchylenia magnetyczne, legendy ... Jak wyglądać będą wyglądać nowe mapy standardu NATO.

Taka ciekawostka :)

To, co my - jako cywile widzimy, to załosny czubek góry lodowej.
Kartografia WP wypuszcza mnóstwo map. Mam coś w rodzaju katalogu, który to opisuje i jest tego sporo.
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości