Wczytanie podkladu do MapEdita

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Postprzez GPS Maniak » Pt, 18 maja 2007 21:37

JacekN napisał(a):a nie lepiej stąd: .....

Byłem tam tylko raz :oops: Google są o tyle ciekawsze, że dzięki GoogleMV mam od razu gotowy plik do MapEdita (w formacie oziego). Nawet jeżeli kalibarcja Googla jest z lekkim błędem, to w MapEdit jest taka ciekawa funkcję pozwalająca poprawić kalibrację rastra poprzez jego zwykłe przesunięcie i dopasowanie do własnych tracków.
JacekN napisał(a):Lechu moje wypociny wysłałem na priw

Dzięki. Właśnie przeglądam :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Skie » Pt, 18 maja 2007 23:11

Powyzszy link bardzo fajny, ale w moim przypadku niepraktyczny.
pozdrawiam
Skie
--------------------------------------------------
Garmin Nuvi 660
Avatar użytkownika
Skie
Początkujący
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr, 09 maja 2007 20:58

Postprzez yacca » So, 19 maja 2007 7:31

Nawet jeżeli kalibarcja Googla jest z lekkim błędem, to w MapEdit jest taka ciekawa funkcję pozwalająca poprawić kalibrację rastra poprzez jego zwykłe przesunięcie i dopasowanie do własnych tracków.



?????? Lechu, gdzie?

W Twoim poradniku chyba nie wspominałeś o tym?

(albo ja przeoczyłem).

Jeśli możesz napisać, w którym miejscu, to proszę, bo to przydatna funkcja.

Pozdrawiam

yacca
Obrazek
yacca
Początkujący
 
Posty: 92
Dołączył(a): Cz, 10 maja 2007 12:09

Postprzez JacekN » So, 19 maja 2007 8:06

Google są o tyle ciekawsze, że dzięki GoogleMV mam od razu gotowy plik do MapEdita (w formacie oziego). Nawet jeżeli kalibarcja Googla jest z lekkim błędem, to w MapEdit jest taka ciekawa funkcję pozwalająca poprawić kalibrację rastra poprzez

Tylko że w googlach nasz kraj jest mało dokładny.Żeby był tak dokładny jak np Egipt to by cos z tego było.
176C&FF320C&SP7200&sporo innych gratów i na dodatek 64st
JacekN
Bywalec
 
Posty: 605
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 11:41
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Avus » So, 19 maja 2007 8:21

Edit: Zabrałem się za zagadnienie od złej strony, post do usunięcia.
Ostatnio edytowano So, 19 maja 2007 9:25 przez Avus, łącznie edytowano 1 raz
Avus
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Wt, 24 kwi 2007 10:09
Lokalizacja: Pruszków

Postprzez GPS Maniak » So, 19 maja 2007 8:52

Avus napisał(a):Tools/Transform[/i], domyślnie klawisz F - Shift Transformation, czyli przesunięcie mapy o wektor.

Tak, ale to dotyczy już gotowej mapy wektorowej, a ja miałem na myśli "przesunięcie" rastra/podkładu.
yacca napisał(a):?????? Lechu, gdzie?

Najzwyczajniej w świecie - mając aktywną "strzałkę" (Select Objects), naprowadzasz ją na widok rastra naciskasz lewy przycisk i przesuwasz myszkę. Tą metodą możesz przesunąć raster. Przesunąć, a zatem sama kalibracja musi być poprawna w sensie układu (Projekcja, Datum).

A jak jest tego przydatność ?
Przydaje się to m.in. właśnie w przypadku Googla, którego mapki wygenerowane przy pomocy GoogleMV wykazują pewne przesunięcie w stosunku do tracków.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości