Strona 3 z 4
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Śr, 22 lip 2009 10:22
przez asandrzej
Witam.
Myślę, że ten program może Ci pomóc "Transform" można przeliczyć dane hurtem z pliku.
Pozdrawiam.
http://zadorski.loonar.pl/gps/index.htm
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Śr, 22 lip 2009 10:52
przez popej
Witam,
może także ogr2ogr z FW Tools zrobi konwersję. Ale nie wiem, jakie dokładnie podać parametry. Krótkie przeszukanie internetu sugeruje, że Pułkowo 1942 to "epsg:4284". Więcej tutaj:
http://spatialreference.org/ref/?search ... ext=Search
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Pt, 31 lip 2009 1:14
przez barga
steffek napisał(a):mam pytanie dotyczące przeliczenia z układu 1942/15 na wgs84. Mianowicie posiadam bazę danych 400 receptorów dla kilku rożnych zanieczyszczeń atmosfery o różnych czasach uśredniania (w sumie około 6000 pozycji) i ich współrzędne są w układzie 1942, a MapINFO nie czyta tego układu to czy można jakoś hurtem w excelu naprzykład przeliczyć je na działające pod mapinfo WGS?
Jak ok. 10 sierpnia (bo jadę na Mazury), to przeliczenie będzie nadal aktualne, to mogę to zrobić, bo mam skrypty i jestem na bieżąco z teorią. Format wyjściowy do uzgodnienia (ddd.ddddd, dddd mm.mmmm, dd mm ss.sss).
Mam nadzieję że chodzi o Polskę i układ Pułkowo-1942 POL na geoidzie Krassvskiego-1940 i przeliczenie tego na WGS-84.
pozdro
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Pn, 30 sie 2010 12:38
przez liscak
hej, a ja mam GPS model Cobra 100, i tam położenie jest podawane w następującym formacie np:
N 51° 07.448
E 15° 54.998
Nie mam pojęcia jak przeliczyć 3 ostatnie cyfry z tych współrzędnych. Ktoś wie jak przeliczyć je na stopnie, minuty, sekundy ?
Z góry dzięki za pomoc
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Pn, 30 sie 2010 13:29
przez Alferek
Przecież stopnie i minuty masz podane. Chodzi więc tylko Ci o to byś części minut przeliczył na sekundy. Pomnóż więc sobie części tysięczne przez 60 i będziesz miał sekundy.
N 51° 07.448 = N 51° 07' 26.88'', bo 0.488' x 60 = 26.88''
dokładnie jak w zegarku: pół minuty to 30 sekund, bo 0.5' x 60 = 30''
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Pn, 30 sie 2010 13:52
przez asandrzej
Witam.
Jeżeli komuś nie chce się przeliczać „na piechotę” jest kilka programów online a także takie,
które można pobrać, do przeliczania współrzędnych.
W zamieszczonym linku jest do pobrania program, którym można przeliczać współrzędne „hurtem”
http://www.zadorski.loonar.pl/gps/index.htm#transformPozdrawiam.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Pn, 30 sie 2010 15:47
przez liscak
Dzięki Alferek, tak coś kombinowałem ale nie wychodziło tak jak powinno. A teraz jest dokładnie tak jak na mapie.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
So, 05 mar 2011 10:31
przez loczi
WItam, nie wiem w jakim dziale napisać, więc odgrzeje ten temat
Prosiłbym o podanie metody na przeliczenie(lub chociaż jak ten układ się nazywa) takiego czegoś(odczyt z GPS)
5301.467831,N,01837.042916,E, na takie coś:
53.019596,18.607349 lub jakieś inny z stopniami i sekundami(tak jak podają normalne GPS lub GoogleMaps lub jak uczyli w szkole
), wtedy to bez problemu sobie poradzę.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
So, 05 mar 2011 10:48
przez popej
5301.467831,N = 53°1.467831' szerokości geograficznej północnej, dalej jak w szkole.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
So, 05 mar 2011 11:47
przez pelsta
loczi, w GPS ustaw sobie taki format wyświetlania współrzędnych jaki Ci najbardziej odpowiada.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
So, 05 mar 2011 13:11
przez loczi
Wielkie dzięki za szybką odpowiedz, teraz wychodzi mi błąd pomiaru około 100 m, a nie jak przed kilku kilometrów
PS. Nie mogłem przestawić GPS bo to jest moja autorska aplikacja, tworzona w celach edukacyjnych
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Wt, 19 lip 2011 20:18
przez waldi1274
Witam . Mam pytanie jak przeliczyć takie współrzędne 514200 X 311400, to jest chyba jakaś śiatka kilometrowa ,proszę opomoc.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Wt, 19 lip 2011 20:39
przez GPS Maniak
Problem tkwi w tym: "jakaś"
Trudno przeliczać coś, o czym nic nie wiadomo.
Jeżeli wiesz gdzie to leży, to może problem uda się łatwo rozwiązać. Trzeba będzie sprawdzić najbardziej popularne siatki w danym regionie, a jak już znajdzie się odpowiednią i będzie wiadomo jaka siatka, to może jakiś konwerter też się znajdzie. Jeżeli nie wiesz gdzie to jest, to ..... trzeba iść do wróżki
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Wt, 19 lip 2011 20:55
przez waldi1274
Jest to mapa batymetryczna (państwowy układ wspłrzędnych geodezyjnych 1992) warszawa 2008, takie są na niej informacje.
Re: Przeliczanie współrzędnych w różnych układach po raz kolejny
Napisane:
Wt, 19 lip 2011 21:28
przez GPS Maniak
waldi1274 napisał(a):państwowy układ wspłrzędnych geodezyjnych 1992
No i wszystko jasne
Różnie ludziska ten układ nazywają. Np. PUWG-92, albo po prostu: Układ 1992
Sprawę załatwi to:
http://ezador.w.interia.pl/gps/index.htm#transform