Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez Kuras77 » Wt, 15 cze 2010 2:15

Ściągnąłem z Geoportalu mapę w wielu plikach .jpg z .map i chciałbym je scalić w jeden duży arkusz .map i .jpg. Więc połączyłem je Map Merge ale on wypluwa tylko plik .ozfx3 a nie dużego .jpg i jednego .map. Jest jakiś programik typu ozfx32img?
Druga sprawa - da się w tych plików w prosty sposób (bez ponownej kalibracji) zrobić plik .kmz do odbiornika (Oregon) jako Custom Maps?
Oregon 600 Topo i rowerek :)
Avatar użytkownika
Kuras77
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): So, 26 gru 2009 4:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez GPS Maniak » Wt, 15 cze 2010 10:14

Wiem już, że nie masz GlobalMappera, ale z dziennikarskiego obowiązku powiem, że taki zbiór kafelków w formacie Oziego (jpg+map) można bez problemu wczytać do GM - wygląda to wówczas jak jedna, jednolita mapa, a potem wypluć to w postaci jednego pliku KMZ. Jest nawet specjalna opcja: Send Raster Map to Connected Garmin Device. Wszystko proste jasne i przyjemne. Niestety wersja niezarejestrowana GM tego nie uczyni :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez asandrzej » Wt, 15 cze 2010 10:54

Witam.

Pliki .ozfx3 z poziomu programu Ozi można zapisać do pliku.bmp.
File > Seve Map to Image File > Color Image. (można zapisać z tą samą nazwą).

Można by na tym poprzestać, ale kmz potrzebuje do przetworzenia pliki jpg.

Programem graficznym należy przetworzyć do pliku jpg.
Należy też edytować plik map zmieniając rozszerzenie w trzeciej linii z ( ozfx3 ) na ( jpg ).
Zlecam sprawdzenie kalibracji, która polega na sprawdzeniu lokalizacji punktów kalibracyjnych.
Z powodu przetważania obraz mapy może zmienić wymiary, co może spowodwać przsunięcie punktów kalibracyjnych.

andrzej

Ps. Jest ograniczenie w wielkości obrazu mapy (pliku .jpg) w pikselach.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez Kuras77 » Wt, 15 cze 2010 11:06

Dzięki za odpowiedzi - niestety nie mam GlobalMapper'a a 350$ za licenje to troszkę za dużo jak dla mnie...
Co do OziExplorer'a to niestety najnowsza wersja Trial którą posiadam nie ma tej funkcji i nie wiem, czy jest to spowodowane właśnie najnowszą wersją czy tym, że program jest w wersji testowej :( Można wiedzieć jaką masz wersję?
Oregon 600 Topo i rowerek :)
Avatar użytkownika
Kuras77
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): So, 26 gru 2009 4:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez u810 » N, 30 sty 2011 10:19

Pewnie autorowi się nie przyda już ale temat wyszukuje się jako pierwszy w google więc dam odpowiedź by inni nie błądzili aż na 4 stronę :D

Można to zrobić darmowym programikiem Demapper
http://www.terraperfecta.com/demapper.php
Oregon 550 (samochód, rower, buty, bobrowanie)
u810
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Wt, 18 sty 2011 21:09

Re: Jak skonwertować mapy z .ozfx3 do .jpg?

Postprzez jeerry » Pn, 23 maja 2011 9:32

Przy hurtowej konwersji wielu słowackich sztabówek potrafił się na 2 arkuszach wywrócić i nie wstać, ale z pozostałymi sobie bardzo dobrze poradził. Dzięki za link.
Pozdrawiam,
Adam

Używany: BlackBerry 8900 +TrekBuddy
Planowany: Garmin 62S
Avatar użytkownika
jeerry
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): Śr, 18 maja 2011 12:55
Lokalizacja: Góry


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron