Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider
charlotte22 napisał(a): mapy jpg lub tiff skalibrowane w global mapper. Kalibruję mapę w układzie 92 teraz tak: nie można jej wyeksportować w .kmz bo to tylko dotyczy "danych", mapę mogę wyeksportować jedynie jako geotiff itp
asandrzej napisał(a):Ten sam arkusz przy zastosowaniu „Send Raster Maps to..” został podzielony na 36 kafelków a ręcznie podzieliłem na 15,
przy ograniczeniach CustomMaps ta różnica jest istotna.
GPS Maniak napisał(a):Problem w tym, że piksele nie są zawieszone w próżni
…Nad tym tak. Ale jest też druga strona medalu. Narzucając wielkość pojedynczego kafelka nie jesteś w stanie ocenić utraty jakości mapy
…oczywiście istnieje ryzyko, że odbiornik nie łyknie tak dużych arkuszy, ale już na pewno odbiornik nie łyknie 1210 kafelków, zatem i tak pupa i tak pupa.
asandrzej napisał(a):Nie jeden użytkownik może być zdziwiony, że tworzył mapę z arkusza 50x50 km a tu 20x20 km jest już za duży.
asandrzej napisał(a):Tak., 1210 kafelków nie odczyta, ale od razu wiem ile ich będzie,
asandrzej napisał(a): więc „Cancel” i zmieniam parametry
asandrzej napisał(a):może się skończyć zablokowaniem urządzenia.
asandrzej napisał(a):Szkoda czasu na takie eksperymenty.
GPS Maniak napisał(a): Podobnie zresztą wygląda sprawa z przykładową mapą topo w Pułkowie, w której marginesy będą kolidowały z sąsiadującymi arkuszami.
GPS Maniak napisał(a): Wiesz, czy liczysz?
Które?
E tam. Od dobrych 6-ciu miesięcy nei ma tego problemu
Ale ja niczego nie liczę, niczego nie eksperymentuję, tylko klikam na "Send Raster ... " i po kłopocie
A skoro mnie zadowala taka wygoda, to tym bardziej zadowoli nowicjuszy, którzy częstokroć nie wiedzą nawet co to piksel .....
GPS Maniak napisał(a): By marginesy nie kolidowały, należy je odciąć poleceniem "Custom" jak pokazano w punkcie 8 tego postu:
asandrzej napisał(a):GPS Maniak napisał(a): Wiesz, czy liczysz?
Wiem.
asandrzej napisał(a):GPS Maniak napisał(a): Które?
W tym przypadku zmniejszam obszar.
GPS Maniak napisał(a): No dobra. Ale skąd wiesz?
Czyli nie wyślesz całej mapy do odbiornika?
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości