Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez asandrzej » Śr, 05 sty 2011 21:57

Przejrzałem trochę Twoją mapę, według mnie problem jest jednak po stronie mapy rastrowej użytej, jako podkład.
Scren jest może nie najlepszy, duże zbliżenie żeby uwydatnić rozbieżność.
Pomiar jest podobny, jaki uzyskałeś podczas porównania mapy wektorowe ze zdjęciami Google.
Ślad czerwony 19m, ślad żółty 25m
Pozdrawiam

Linia brzegu na mapie KZGW zamieszczonej w tym wątku jest całkowicie zgodna ze zdjęciami Google.
Załączniki
Porównanie3.jpg
Linia.JPG
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez c0m4r » So, 08 sty 2011 16:05

Rozumiem, że największym błędem obarczona jest mapa KZGW która posłużyła mi jako podkład, tak ?
Analizując etapy, kalibracja wydaje, mi się, ze została dokonana dość dokładnie (linka na początku wątku) siatki pokrywają dokładnie. Moje rysowanie było "raczej" dokładne, a jednak różnica jest duża po podłożeniu zdjęć z MOBAC - nawet do 25m. Dlaczego na screenie wyżej widać, że linia brzegowa sie pokrywa a u mnie nie ?

Co w takim razie powinienem zrobić ? Pojechać w teren i zbierać tracki czy moge poprawić na podstawie innych zdjęc sat/ mapy ?


pozdrawiam
Załączniki
p1.jpg
Garmin 76CS PLUS West Marine na wodzie
Iphone + TomTom + NAVIGON na drodze
c0m4r
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 23:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez asandrzej » So, 08 sty 2011 16:26

Witam
To linię brzegową rysowałeś na podstawie mapy KZGW, nie na podstawie mapy "Jezioro Zegrzyńskie Mapa Żeglarsko Turystyczna"??
Map KZGW ma linię brzegową zgodną ze zdjęciami Google to, widoczne miałeś błędnie utworzony plik georeferencyjny.


Poprzedni post:
Scren z lewej strony ekranu Twoja mapa na tle mapy Geoportal
Scren z prawej strony ekranu Twoja mapa na tle mapy Jezioro Zegrzyńskie Ż-T
Scren poniżej mapa KZGW na tle Google

zał: plik georeferencyjny mapy KZGW/ mapę można pobrać http://mapa.kzgw.gov.pl/

Dodany Scren mapa KZGW/Google zbliżenie (624m )
Załączniki
Google.JPG
n34127c.rar
(700 Bajtów) Pobrane 343 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez c0m4r » So, 08 sty 2011 22:32

ok, przepraszam, chyba zle wczesniej odczytalem Twoje wypowiedzi i namieszałem, wiec teraz sprostuje :)
mape rysowałem na podstawie mapy (sciagnietej) ze strony RZGW Warszawa http://www.rzgw.warszawa.pl/ był tam do sciągnięcia skan mapy compassu "Jezioro Zegrzyńskie mapa żeglarsko-turystyczna". To jest własnie ta sama mapa którą kalibrowałem i miałem problem z wyświetleniem siatki na samym początku wątku :)

Rozumiem, że skoro zdjęcia sat z google (rozumiem ze te same ktore sa na MOBAC) pokrywaja się z mapą http://mapa.kzgw.gov.pl/ to można uznać, że są dobrze skalibrowane i mozna na ich podstawie rysować, a potem ew poprawki robić z uzyskanych w terenie tracków ?
Widze, że źle wybrałem podkład i teraz sporo pracy, żeby wszystko poprawić....:/
Garmin 76CS PLUS West Marine na wodzie
Iphone + TomTom + NAVIGON na drodze
c0m4r
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Wt, 14 gru 2010 23:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez asandrzej » So, 08 sty 2011 22:57

Zamieściłe porównanie Twojej mapy wektorowej z trzema źródłami, mapa Geoportal, KZGW,Google
w miejscy gdzie miałeś największe zastrzeżenia mapa nie pokrywa się z mapami porównawczymi.
Twoja mapa jest zgodna tylko z mapą Jezioro Zegrzyńskie Ż-T, dlatego sądzę, że to na tej mapie jest błąd.
Bywa tak, że mapa pomimo nadania prawidłowych danych
georeferencyjnych w niektórych miejscach jest niezgodna, to chyba ten przypadek.
Na pewno dobrze by było mieć parę punktów czy śladów zebranych GPS do sprawdzenia.

PS.
Zapewne zmyliły Ciebie skróty KZGW / RZGW.

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapa Zalewu Zegrzyńskiego

Postprzez Alan » Śr, 12 sty 2011 20:46

c0m4r napisał(a):Bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Dzieki nim i i dzieki wolnemu czasu w okresie swiatecznym udalo mi sie troche porysowac i mapa nabrala jako takiego ksztaltu.
11111111.img
Bylbym wdzieczny za sugestie co dalej powinienem zrobic, co poprawic, co dodac aby miala jakas wartosc.

Na razie wiem ze musze dopracowac levele, niestety nie wiem co powinno byc na kazdym z nich i wogole ile leveli zaleca dobra praktyka przy tego typu mapie.

Chcialbym tez sprawdzic poprawnosc i dopracowac linie brzegowa, myslalem o zdjeciach z googlemaps ale niestety mapedit++ nie chce mi ich wyswietlic (klikam na G na pasku)

Witam,
chciałbym tą mapke wrzucic na swojego garmina zumo 550 - czy jest to możlwe? Co to jest za format *.img? Mógłbys doradzić?

Pozdrawiam
Alan
Alan
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 30 lip 2008 20:16

Poprzednia strona

Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości