cpsmapper personal i UMP

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Pt, 31 gru 2010 7:51

Witam,
jeżeli umieściłem wątek w niewłaściwym miejscu to proszę moderatora o przeniesienie.

Jestem początkującym użytkownikiem projektu UMP, dotychczas generowałem sobie mapy do Navitel-a (dziękuję Arturowi za naukę). Po zakupie cgpsmapper-a Personal z routing-iem chciałem również spróbować wygenerować mapy do GMXT. Montuję mapy standardowym skryptem mount-demount.bat, otwieram mapę gpsmapeditem i próbuję wyeksportować do formatu Garmin (wskazując ścieżkę do cgpsmapper-a). Z mniejszymi mapami (np. UMP-LODZ) wszystko jest ok. natomiast przy kompilacji UMP-WARSZAWA dostaję błąd o zbyt dużej ilości punktów (powyżej 60) na którejś z dróg. Czy to jest ograniczenie tej wersji cgpsmapper-a czy też powinienem wywołać go inaczej (np. z linii komend z parametrami)? Proszę o wskazówki.

Jacek
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez Alf/red/ » Pt, 31 gru 2010 9:36

Obawiam się, że w ten sposób nie osiągniesz w pełni celu, chyba że nie wspomniałeś o jednym czy dwóch krokach po drodze.
Błąd 60 punktów (skrzyżowań) zależy od kompilatora we wszystkich wersjach, i w zasadzie w źródłach też powinien być poprawiony - ale "w produkcji" zdaje się nie występuje, więc pokaż proszę dokładnie która droga tak ma.
A właśnie, produkcji. Mapy do GMXT się ściąga, a nie robi samemu...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Cz, 13 sty 2011 7:24

Ściąga, ściąga i chwała za to twórcom :) Ale człowiek chce się też sam czegoś nauczyć. Mapy UMP już umiem kompilować cgpsmapper-em do .img, z UMP-Warszawa to był mój błąd. Ale mam następny problem. Gdy próbuję instalować je w MapSource za pomocą MapSetToolKit dostaje komunikat, że pliki idx są wygenerowane niekompatybilną wersją cgpsmapper-a. Do MapSource zestaw się podłącza, wyświetla, ale nie działa wyszukiwanie miast, ulic ....
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez Ajger » Cz, 13 sty 2011 7:46

Kiedyś miałem podobny komunikat. Okazało się, że do kompilacji i MapSetToolKita używałem dwóch rożnych wersji cgpsmappera. Może tu jest problem. Ja pliki do MS generuję programem cpreview.exe po uprzednim przygotowaniu pliku PV.txt.
A jeśli chodzi o indeksy, to o ile pamiętam MapSetToolKit nie zapisuje w rejestrze windows wartości IDX. Sprawdź, czy masz taki wpis:

Kod: Zaznacz cały
IDX=C:\Ścieżka_dostępu\Nazwa_pliku.mdx

Jeśli nie ma, to dodaj ręcznie.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Cz, 13 sty 2011 13:24

Czy to oznacza, że MapSetToolKit w procesie tworzenia Family powinien za pomocą cgpsmapper-a utworzyć indeks (plik mdx) za cały zestaw map ? Bo kompilując poszczególne zestawy UMP mam tylko indeksy dla każdej z map oddzielnie.
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez Ajger » Cz, 13 sty 2011 13:40

Kompilując poszczególne zestawy masz utworzone pliki idx dla każdego zestawu. Podpinając wszystkie zestawy do MapSource powinien powstać jeden plik mdx.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Pt, 14 sty 2011 6:48

... i tu właśnie dostaje komunikat, że pliki idx są wygenerowane niekompatybilnym cgpsmapper-em
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez Ajger » Pt, 14 sty 2011 7:09

No to spróbuj użyć cpreview do utworzenia plików do MapSource.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Pn, 17 sty 2011 7:46

Faktycznie, ręcznie, wg. instrukcji cgpsmapper-a wszystko można elegancko zbudować.
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez jziemba » Pn, 17 sty 2011 21:14

Którym skryptem z %UMP%/narzedzia najlepiej wygenerować plik .mp (z indeksowaniem i routingiem) który po kompilacji cgpsmapper-em będzie tak doskonały jak gotowce sciągane z ump.waw.pl. Wiem, że można je sciągnąć, ale lubię wiedzieć jak coś powstaje.
Automapa, Sygic, Aponia, Be-on-road, OSMAnd, Mapfactor, Here i 7ways z UMP na Androidzie.
Automapa, Navitel na WinMobile.
jziemba
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt, 17 sie 2010 7:00

Re: cpsmapper personal i UMP

Postprzez Alf/red/ » Pn, 17 sty 2011 22:58

Żadnym.
Dokładniejszy opis co się dzieje, zanim ściągniesz wynikowa mapę, jest tam.
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości