Pliki img - jak podejrzeć zawartość

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Pliki img - jak podejrzeć zawartość

Postprzez bilbolodz » Pt, 18 lut 2011 9:49

Witam,

Właśnie jestem po upgrade 60CSX do 62S i zagłębiam się w świat map "w kilku oddzielnych plikach" na urządzeniu. Ponieważ kupiłem urządzenie używane "w spadku dostałem czyjeś archiwum map" (różna mapy część free część komercyjnych "w różnym stopniu legalnych"), posiadam też swoje archiwum i muszę to jakoś uporządkować i skatalogować. W związku z tym parę pytań:

1) Jak poznać, że w 62S jest już "za dużo map" (bodajże limit 4000 segmentów). W 60CSX trzeba było obserwować pasek ładowania podczas startu i jeśli nie doszedł płynnie do 100% to znaczy, że coś "nie halo". Jak to jest w przypadku 62S?
2) Jakim programem można podejrzeć zawartość plików IMG? Chodzi mi o informacje techniczne co jest na mapie (czyli np. lista map sĸładowych, ich ilość, wersje, nazwy itd), atrybuty mapy (zablokowana, routing, itp) i ilość segmentów? Próbowałem otwierać Mapeditem ale on twierdzi, że nie otwiera map NT, ciężko też podpina się mapy komercyjne img do MS bez instalatora.....
3) Zainstalowałem Base Campa ale on widzi tylko część map na urządzeniu (w sumie tylko "te komercyjne"). To dobry objaw? Czy BC daje się wysłać mapę IMG do GPSa czy też służy on tylko do transferu rastrów?

Będę pewnie miał jeszcze jakieś pytania o Custom Mapy ale muszę jeszcze raz z większym zrozumieniem przeczytać wątek o nich. Coś mi się już wyjaśniło, jak przeczytam powtórnie to może nie będę zadawał b. durnych pytań.

Pozdrawiam

Piotr
bilbolodz
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr, 04 sie 2010 11:21

Re: Pliki img - jak podejrzeć zawartość

Postprzez beetle-m » Pt, 18 lut 2011 11:37

Witam. Podpowiem niestety tylko częściowo.
Ad. 2 -> GMapTool :arrow: POPULARNE TEMATY/Software
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron