Witam mam pytanie. W prawdzie jestem geodeta z uprawnieniami ( egz panstwowy w szkole sredniej z tytulem technik geodeta w 2007r ) ale mam problem .
Zakupilem reczny gps Garmin GPSMAP 64s + PL mapa TOPO. potrzebuję znaleźć kilka działek na podstawie wspolrzednych z geoportalu. Ustawilem w geoportalu ukł wspolrz na WGS84 i podaje mi on wspolrzedne hddd*mm'ss.ss" , natomiast w urządzeniu moge dac tylko format wspolrzednych hddd*dddd, hddd*mmmm* lub hddd*mm'ss.s".
Co mam zrobic zeby wspolrzedne byly zgodne, bo w urzadzeniu nie moge wpisac setnych czesci sekundy :/
Wspolrzedne ktore mam to N 49* 59' 19,59" , E 21* 58'35.11" , a Garmin ma tylko mozliwosci zapisu wspolrzednych w postaci N 49*59'19,5" i E 21* 58'35.1". Zaokrąglanie nie wchodzi w gre bo odchylki wspolrzednych wynosza wtedy u mnie z 400 metrów od punktu nad którym stoje.
Czy jedyna opcja to konwersja wspolrzednych ( przeliczanie ) ? bo ustawienie formatu pozycji hddd*mm'ss.s" oraz układu odniesienia WGS 84 ( zarowno w odbiorniku jak i w ustawieniach wspolrzednych w geoportalu ) nic mi nie dalo .
Prosze o pomoc na
adrian_jarosz@o2.pl lub tutaj na forum,.
ps. nadmieniam, ze pracownicy pomocy technicznej z garmina tez rozłozyli rece :/