Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez mbaszyns » Pt, 23 wrz 2011 18:47

Jak pewnie wiadomo, obecnie krokodylki (ITD) nie wysyłają razem z mandatem zdjęcia z fotoradaru. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest jednak możliwość ich obejrzenia poprzez internet
Kod: Zaznacz cały
http://zaszybko.pl/
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez beetle-m » Pt, 23 wrz 2011 18:58

Baza ma już ok. 19200 pozycji :oops:
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez Mariusz65 » Pt, 23 wrz 2011 20:14

To jakaś pomyłka! Nie jechałem ostatnio przez Brzozę ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez pocio » Pt, 23 wrz 2011 21:09

Mariusz65 napisał(a):To jakaś pomyłka! Nie jechałem ostatnio przez Brzozę ;-)

którą bo ja znam kilka :D
połowa problemów odłożonych rozwiązuje się sama
pozdrawiam
pocio
B&K Herbapol rowerowanie.pl
Edge 705; Nuvi 1200T
pocio
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): Pt, 08 sie 2008 10:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez @rek » Pt, 23 wrz 2011 21:15

Cytat z regulaminu:
5. Serwis ZaSzybko.pl sam w sobie nie korzysta z plików cookies aczkolwiek reklamy z systemu Google AdSense, które są umieszczone na stronach serwisu ZaSzybko.pl pozostawiają w komputerze użytkownika pliki cookies śledzące odwiedziny w serwisie.

Czemu służy ten serwis? Uświadomieniu użytkowników, żeby czytali regulamin??? Niezły bzdet. Moim zdaniem to niezła maszynka do wyszukiwania internautów i wrzucania im ciasteczek... Wielki Brat Google patrzy!

Moim zdaniem powinno się przestrzegać innych przed takimi serwisami, a nie przekazywać linki do nich innym. Może to temat na inny wątek, ale jestem zwolennikiem ochrony prywatności i przeciwnikiem totalnego (i często ukrytego) śledzenia każdego naszego ruchu w sieci.
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez Magnoom » So, 24 wrz 2011 1:42

Efekt przejścia przez formularz na stronie:
http://zaszybko.pl napisał(a):Po pierwsze: czytaj regulaminy na stronach, które odwiedzasz,
Po drugie: jeździj tak abyś nie musiał się szukać w bazach zdjęć z fotoradarów.
I zdjęcie udowadniające jak łatwo złapać się w taką podpuchę klikając w takie linki.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez mbaszyns » So, 24 wrz 2011 21:11

@rek napisał(a):Moim zdaniem powinno się przestrzegać innych przed takimi serwisami, a nie przekazywać linki do nich innym. Może to temat na inny wątek, ale jestem zwolennikiem ochrony prywatności i przeciwnikiem totalnego (i często ukrytego) śledzenia każdego naszego ruchu w sieci.


czy aby nie przesadzasz?
Obecnie na jakąkolwiek stronę nie wejdziesz, to czekają ciasteczka. Bez uprzedzenia. A tu masz informację o tym. Poza tym każda przyzwoita przeglądarka umożliwia zarówno zablokowanie/wyłączenie ciasteczek jak i ich usuwanie. Są dostępne także serwisy anonymizujące i/lub Tor https://www.torproject.org/index.html.pl.
Ja akurat traktuję tę stronę jako niezły dowcip.
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez @rek » Pn, 26 wrz 2011 10:35

mbaszyns napisał(a):czy aby nie przesadzasz?

Myślę, że nie.
Sądzę, że zadaniem tej strony jest przyciągnięcie jak największej liczby odwiedzających, celem "zainfekowania" ich stosownymi ciasteczkami. Jeżeli ktoś chciałby uczulić innych na czytanie regulaminów, to zrobiłby stronę np. "czytajregulaminy.pl" i nie mieszałby do tego Googla. A tu jest wprowadzanie ludzi w błąd i twierdzenie, że to taki dowcip... I przy okazji - masz ciasteczko.
Wybacz, ale nie wierzę już w cuda. Jeżeli ktoś chce przekazać w internecie jakieś ważne treści, to nie wiąże ich z systemem reklam największej tablicy reklamowej w sieci.

Mogę pogratulować autorowi strony pomysłu na biznes.

PS. Ja wiem, jak radzić sobie z inwigilacją (np. prowadzoną za pomocą ciasteczek). Ale wiem też, że wielu ludzi nie ma nawet pojęcia, co się w sieci wyprawia.
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez Mariusz65 » Pn, 26 wrz 2011 13:14

A tak na poważnie!
Jaki jest obecnie stan prawny w kwestii legalności stosowania fotoradarów przenośnych przez straż miejską. Mają prawo wystawiać mandaty czy nie :?:

Wyczytałem, że można odmówić przyjęcia mandatu jeśli fotoradar nie był poprzedzony stosownym znakiem:
– W opinii Ministerstwa Infrastruktury strażnicy gminni (miejscy) mogą dokonywać kontroli w ruchu drogowym przy użyciu fotroradaru, jeżeli miejsce takiej kontroli będzie oznakowane znakiem D-51 – mówi "Gazecie Prawnej" Teresa Jakubowicz z Biura Informacji i Promocji w Ministerstwie Infrastruktury.

Niestety dla strażników miejskich, rozporządzenie o stosowaniu tego znaku zostało wydane na podstawie innych przepisów niż te, które weszły w życie 31 grudnia 2010 roku. W nowych zapisach nie ma jakiejkolwiek wzmianki na temat stosowania znaku D-51 do czasu wejścia w życie rozporządzenia wykonawczego. W praktyce straż miejska została pozbawiona prawa do używania fotoradarów.

Co powinien zrobić kierowca, któremu drogą listowną straż miejska przesłała mandat za przekroczenie prędkości na podstawie zdjęcia z fotoradaru? – W takiej sytuacji jedyną radą będzie odmowa przyjęcia mandatu. Wraz z nią trzeba skierować pismo do straży miejskiej z informacją, że fotoradar nie mógł zostać wykorzystany z uwagi na to, iż nie był prawidłowo oznakowany – mówi "Gazecie Prawnej" Wojciech Kotowski, redaktor naczelny czasopisma „Paragraf na drodze”.

Jeśli jednak kierowcy przyjmą mandat, nie będą mogli się od niego odwołać. W przypadku przyznania się do przekroczenia prędkości mandat staje się prawomocny. Nawet pomimo braku uprawnień do stosowania fotoradarów przez straż miejską.

Autor: (pp) źródło: Gazeta Prawna

Czy taki stan prawny obowiązuje również na dzień dzisiejszy :?:

Moja koleżanka z pracy dostała dziś fotkę z fotoradaru, który zrobił jej zdjęcie z tyłu. Nie widać więc twarzy kierowcy a jedynie tylną tablicę rejestracyjną. Podpowiadam jej takie rozwiazanie: ;-)
Na zawiadomieniu nadesłanym przez ITD jest również pole pozwalające na niewskazanie kierowcy. Wybranie tej opcji ma oznaczać, że właściciel pojazdu nie pamięta zdarzenia. W takim wypadku posiadacz samochodu unika procesu i punktów karnych. Musi jednak zapłacić karę za niewskazanie sprawcy. - Zwykle jest to mandat, ale o wartości wyższej niż ten, który wystawiany jest w przypadku gdy kierowca zostaje ujawniony - mówi Aleksandra Kobylska z biura prasowego ITD.

Opcja ta pozwala więc na unikanie punktów karnych za jazdę ze zbyt dużą prędkością o ile przekroczenie prędkości nie było bardzo rażące.

Moje pytanie – Czy ktoś przerabiał ten wariant w praktyce?
Chodzi o tłumaczenie, że autem jeździ kilka osób i nie można sobie przypomnieć która z nich jechała akurat tego dnia.
O ile wyższy mandat otrzymałaby koleżanka za "amnezję" :?: ;-) Obecnie ma sto złotych i dwa punkty karne, których mogłaby uniknąć. Naruszenie raczej nie było rażące – 65 km/h na pięćdziesiątce :wink:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 13:32

Mariusz65 napisał(a):Moje pytanie – Czy ktoś przerabiał ten wariant w praktyce?
Chodzi o tłumaczenie, że autem jeździ kilka osób i nie można sobie przypomnieć która z nich jechała akurat tego dnia.
O ile wyższy mandat otrzymałaby koleżanka za "amnezję" :?: ;-)

Generalnie taki mandat mieści się w widełkach dla mandatu przewidzianego za dane wykroczenie.

Widziałem taki mandat (z Białogardu bodajże), gdzie od razu były podane stosowne kwoty.
72 km/h w terenie zabudowanym. Warianty do zakreślenia:
1) Przyjmuję mandat i przyznaję się do prowadzenia pojazdu - 150,- zł 4 pkt karne
2) Nie przyjmuję mandatu, gdyż pojazd prowadziła osoba: ..... (tu PESELE srety, bzdety)
3) Przyjmuję mandat, ale nie pamiętam kto prowadził pojazd - 200 zl 0 pkt karnych
4) Nie przyjmuję mandatu. Wnioskuję o skierowanie sprawy do sądu.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez Mariusz65 » Pn, 26 wrz 2011 13:39

Koleżanka trochę spanikowała i twierdzi, że się chyba jednak przyzna ;-)

A jak to jest z tą strażą miejską? Podobno mieli już im zababrać "zabawki" a jak jechałem w te wakacje przez Biały Bór
(najsłynniejsza gmina w Polsce ;-)) to chłopaki "polują" na całego!
Tam to już z wrażenia nie przekraczam 30 km/h :lol:
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 13:49

Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez @rek » Pn, 26 wrz 2011 14:36

A widzieliście to:
http://img337.imageshack.us/img337/2382/15560812.jpg ?

Zastanawiam się, co by było, gdybym wskazał takiego kierowcę jak na wizytówce :mrgreen: .
Pozdrawiam, Arek
Mam Oregon 700, GPSMap 64s
Avatar użytkownika
@rek
Początkujący
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt, 26 sie 2011 13:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez Zachu » Pn, 26 wrz 2011 15:10

Mariusz65 napisał(a):Jaki jest obecnie stan prawny w kwestii legalności stosowania fotoradarów przenośnych przez straż miejską. Mają prawo wystawiać mandaty czy nie :?:

Stan jest taki sam jak dla stacjonarnych. Mogą sprawdzać tylko musi być tablica informacyjna ileś tam metrów przed.
Policji to nie dotyczy i mogą z zaskoczenia mierzyć.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dostęp do bazy ze zdjęciami z fotoradarów

Postprzez GPS Maniak » Pn, 26 wrz 2011 15:56

Zachu napisał(a):Policji to nie dotyczy i mogą z zaskoczenia mierzyć.



Bo suszarka to nie fotoradar :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 18 gości

cron