Jak często korzystacie z GPS?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez mzksiak » Pn, 06 lut 2012 18:52

blizej mi do maniaka gps niz jego ,,sympatyka"..bardzo często przed snem właczam moją 62 i obczajam rózne trasy, mapy i marzę, marzę marzę :) serio.... szkoda tylko, ze urlopu w roku mamy 26 dni, a 68 lat mogę nie dożyć ( dzięki Ci ryży).
62s , Nuvi 1390 T LMU Kocham Cię Polsko ;) TopoPl.UMPpcPL Obrazek
mzksiak
Początkujący
 
Posty: 88
Dołączył(a): Cz, 31 gru 2009 18:57
Lokalizacja: Głogów i Suchy Las

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez GPS Maniak » Pn, 06 lut 2012 18:56

Jutro kumulacja w lotku. Może będziesz miał fart i za 2 dni będziesz mógł przejść na emeryturę :wink: :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez mzksiak » Pn, 06 lut 2012 19:06

Sęk w tym, ze przestałem w to grac, bo wczesniej grając regularnie przez rok w rózne gry totalizatora ugrałem naprawde niewiele... wole juz dojsc do bogactwa własną pracą :lol:
Zielona wyspa zobowiązuje ( sory za offtopicowe politykowanie :D
62s , Nuvi 1390 T LMU Kocham Cię Polsko ;) TopoPl.UMPpcPL Obrazek
mzksiak
Początkujący
 
Posty: 88
Dołączył(a): Cz, 31 gru 2009 18:57
Lokalizacja: Głogów i Suchy Las

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Alf/red/ » Wt, 07 lut 2012 14:21

mzksiak napisał(a):dzięki Ci ryży

Nie ryży, ale wszyscy obywatele (w ogólności, nie konkretne osoby), którzy robią za mało dzieciaków. Oraz postęp, który zwiększa długość życia, a więc wypłacania emerytury za friko. I takie tam. Ryży jest tylko skutkiem...
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Mariusz65 » Wt, 07 lut 2012 15:49

GPS Maniak napisał(a):Jutro kumulacja w lotku. Może będziesz miał fart i za 2 dni będziesz mógł przejść na emeryturę :wink: :D

Nie namawiaj do dobrowolnego zwiększenia samoopodatkowania!
I tak przez prawie pół roku pracujemy na fiskusa :mrgreen:
W ubiegłym roku do 24 czerwca :arrow: http://www.smith.org.pl/pl/pages/news/109
W tym roku to pewnie wypadnie gdzieś w lipcu lub sierpniu ;-)

A wygrać to można sobie na... fujarce :D
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez GPS Maniak » Wt, 07 lut 2012 21:53

Sam nie gram, zatem nie chodzi o namawianie, ile raczej o zasygnalizowanie problemu: albo będziesz na tyle bogaty, że w dowolnym momencie swojego życia możesz zostać rentierem, albo musisz pracować tak długo jak to wynika z ekonomicznych realiów naszego świata. A prawda jest taka, że 20 lat funkcjonowania "wcześniejszych emerytur" czy emerytur dla zawodów "specjalnej troski" tak zadłużyło ZUS i budżet, że wcale nie jestem pewien, czy przesunięcie wieku emerytalnego do 67 roku życia wystarczy, byśmy nie zostali drugą Grecją :?
Mariusz65 napisał(a):I tak przez prawie pół roku pracujemy na fiskusa :mrgreen:

No właśnie. Jak czegoś nie zrobimy w sprawie emerytów, to nasze wnuki będą pracowały "na fiskusa" do Bożego Narodznia :?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Wojtek Szydlowski » Wt, 07 lut 2012 22:08

GPS Maniak napisał(a):No właśnie. Jak czegoś nie zrobimy w sprawie emerytów, to nasze wnuki będą pracowały "na fiskusa" do Bożego Narodznia :?


Paradoksalnie, jeśli (jak sądzę) większość marzy o zostaniu rentierem i to najchętniej przed 30-tką gdy zdrowie i chęci dopisują, to obawiam się, że - jako społeczeństwo - nie zrobimy za wiele :?
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Wojtek Szydlowski » Wt, 07 lut 2012 22:17

Alf/red/ napisał(a):Oraz postęp, który zwiększa długość życia, a więc wypłacania emerytury za friko.


Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem, ale czy sugerujesz, że średnia długość życia miałaby być wykładnikiem wieku emerytalnego?
To byłoby dopiero karą za starania :)
No i jakie "za friko"? - dajmy ludziom do dyspozycji ich składki emerytalne i zobaczysz, co zrobią ci ludzie, którzy myślą.
Wg mnie w perspektywie 30 - 40 lat pomnożą je ze cztery razy lepiej niż ten śmieszny ZUS.
O tych, którzy natychmiast przeznaczą swoje środki na tzw. "przelew" nie wspominam, bo nie ma po co.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Mariusz65 » Śr, 08 lut 2012 8:45

GPS Maniak napisał(a):Jak czegoś nie zrobimy w sprawie emerytów…

Podpisałbym się obydwoma rękoma za wydłużeniem wieku emerytalnego, gdyby nie to, że czas leci i za kilkanaście lat (o ile Pan Bóg pozwoli dożyć) też będę emerytem ;-)

Najbardziej mnie śmieszy tłumaczenie, że to dla dobra emerytów, bo dzięki tym kilku dodatkowym latom pracy emerytury będą wyższe :lol:
Dlaczego nie powiedzą wprost, że jedyną przyczyną jest to, iż (tak jak wyżej napisałeś) system się wali i ZUS prędzej czy później zbankrutuje. To, że emerytury będą głodowe, to wie nawet dziecko. Jedyne lekarstwo aby nie były, to trzeci filar (kogo na niego stać?) lub właśnie mało realny totolotek ;-)
Nawet po pieniądze z drugiego filara czyli NFI, rząd nie zawahał się wyciągnąć ręki.
Można nawet postawić tezę, że sześciolatki w szkołach znalazły się z tej samej przyczyny. Młodzież o rok wcześniej ma zacząć zasilać kasę ZUS-u.
Poza tym nie w każdym zawodzie da się pracować w nieskończoność (mam na myśli wiek powyżej 65 lat a nie darmozjadów typu "mundurówka"). Starsi ludzie, którzy wypadli z obiegu, już mają problem z pracą a program "50 plus" nie wypalił.

@Lechu – Niedawno sam napisałeś, że klientów Ci ubywa i musisz zaciskać pasa :arrow: viewtopic.php?p=136533#p136533
GPS Maniak napisał(a):Ja zrezygnowałem z powodów bardzo przyziemnych. W 2012r wykrusza mi się kolejny klient i w konsekwencji moje dochody zaczynają niebezpiecznie zbliżać się do zera. No cóż. Trzeba zacisnąć pasa :?

Myślisz, że za kilka lat będzie lepiej…? Chyba, że Ciebie podwyższenie wieku emerytalnego nie będzie już dotyczyć...

Niestety prawda jest taka, że w Europie (i nie tylko) kończą się czasy "sytego człowieka" żyjącego na kredyt. Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat nadchodzi moment, gdy dzieci będą żyły biedniej niż ich rodzice.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez GPS Maniak » Śr, 08 lut 2012 10:59

Koledzy. Tym właśnie różnimy się od polityków, że możemy sobie pozwolić na myśleniu o własnym, indywidualnym "ja", podczas gdy politycy nawet jeżeli tego nie robią, to przynajmniej powinni na pewne zagadnienia patrzeć szerzej. A problem emerytur to skomplikowany problem ekonomiczno społeczny. Gdyby był tak prosty jak sugeruje Wojtek:
Wojtek Szydlowski napisał(a): dajmy ludziom do dyspozycji ich składki emerytalne ....

to już dawno by to zrobiono :D Problem w tym, że aby tak podejść do sprawy trzeba najpierw znaleźć odpowiedź na pytanie: "A co z tymi, którzy obecnie już są emerytami, bądź na emeryturę pójdą za 5-10 lat?".
Mariusz65 napisał(a):Starsi ludzie, którzy wypadli z obiegu, już mają problem z pracą a program "50 plus" nie wypalił.

Zgoda. Ale czy wiesz skąd wziąć pieniądze na emerytury dla 50-cio latków?. Przecież 20 lat temu dokładnie taka sama argumentacja: "Reforma wyrzuci za burtę rynku pracy 50-latków", była przyczyną wprowadzenia "wcześniejszych emerytur", co doprowadziło do rozkładu system emerytalny i ZUS na skraj bankructwa.
Mariusz65 napisał(a): @Lechu – Niedawno sam napisałeś, że klientów Ci ubywa i musisz zaciskać pasa ..... Myślisz, że za kilka lat będzie lepiej…?

Zapewne lepiej już nie będzie. Ale czy to oznacza, że mam przestać patrzeć na zagadnienie systemu emerytalnego jak ekonomista, a patrzeć tylko jako Lech Ratajczak? Oczywiście każdy by chciał być młody, zdrowy i bogaty i każdy by chciał przejść na godziwą emeryturę jak najwcześniej - ja nie jestem wyjątkiem. Tyle, że temat nie dotyczy mojej emerytury, ale konieczności ratowania systemu.
Mariusz65 napisał(a): Chyba, że Ciebie podwyższenie wieku emerytalnego nie będzie już dotyczyć...

Załapię się na 67. Ale przecież w Polsce nie ma przymusu pracy zawodowej. Jak się zaprę przestanę pracować choćby jutro. Zbuduję szałas w Bieszczadach i jakoś to będzie :wink: Grunt to pogoda ducha :D
Mariusz65 napisał(a):Niestety prawda jest taka, ... dzieci będą żyły biedniej niż ich rodzice

Pełna zgoda. Zawsze na pocieszenie można jednak powiedzieć, że 100 lat temu było gorzej i ludzie jakoś sobie radzili :wink:
Powtórzę: grunt to pogoda ducha :D
Ostatnio edytowano Śr, 08 lut 2012 11:05 przez GPS Maniak, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przedytowałem ostatni akapit
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez krakn » Wt, 05 cze 2012 11:29

to ja może was nawrócę do tematu emeryci :P :)

od kilkunastu lat, a od kilku codziennie.

Większość czasu to oczywiście związane jest z pracą i jazdą od adresu do adresu, pokonuje codziennie 100-200 km, około 6-8 godzin za kółkiem + praca u klienta.

Po pracy, kolejne setki km, np lubię sobie w sobotę czy niedziele zrobić na motorku te 100-300, często też bywa że i 500 km dla przyjemności.

GPS dla mnie to najwspanialszy wynalazek i dziękuje bogu że nam go dał, a wojsku że go nam udostępnili.
:lol:
krakn
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): So, 02 cze 2012 13:20

Re: Jak często korzystacie z GPS?

Postprzez Freud » Wt, 05 cze 2012 18:59

Ja GPS używam zawsze kiedy wychodzę na rower - jest dla mnie podstawą i nieodłącznym elementem rowerowania. Lubię później sprawdzić na mapie gdzie dokładnie byłem.
Pomaga mi również w zidentyfikowania jakichś ciekawych miejsc typu zbiorniki wodne, lasy itd.
W innych sytuacjach nie używałem bo ich po prostu nie posiadam :)

Pewnie użyłbym w jakiejkolwiek wyprawie, również nie związanej z rowerem. Dla mnie rejestrowaniu śladu poprzez GPS to tak jak aparat, którym mogę zarejestrować obraz.
Odbiornik: Garmin GPSMAP 62st
Avatar użytkownika
Freud
Bywalec
 
Posty: 135
Dołączył(a): Pt, 16 gru 2011 19:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Łódź

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości