Jaki rower MTB do 1600zł ?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Marko » Wt, 06 mar 2012 10:02

@PouchX
Jakubie,
polecam Authora, ale koniecznie przymierz się do ramy. Dobra pozycja da komfort nawet na przeciętnym rowerze.
Osprzęt jest mniej ważny, bo po 2 latach i tak zmienisz łańcuch i zębatki.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Zachu » Wt, 06 mar 2012 11:01

Piszecie takie brednie, że głowa boli.

4 wycieczki po ok 30 km w ciągu 4 miesięcy to ile tego przebiegu będzie? 10 lat nie zajeździ tego napędu.
Kup najlżejszy za tę kasę, co ustaliłeś. Nie będzie to szrot ani żaden profesjonalny sprzęt. Rower na miarę rekreacji.
Wszystkie te hamulce tarczowe, amortyzatory i super przerzutka z tyłu to zamydlacie oczu. Amor to zbędny balast w rowerze za tę kasę, ale bez, to teraz nic nie dostaniesz, chyba, że zdecydujesz na coś bardziej odpowiedniego. Góral to pochylona pozycja i suport podniesiony. Siodło będziesz miał ustawione odpowiednio to nie dosięgniesz to ziemi na postoju siedząc na nim.
Albo zadbasz o komfort i kręgosłup albo będziesz klął, zmieniał geometrie przez dodanie śmiesznych kierownic.
Z dodatków to światełka warto kupić dla straży miejskiej. Nie podejrzewam żebyś po ulewie się wybierał na jazdę.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Spider » Wt, 06 mar 2012 11:05

Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Mariusz65 » Wt, 06 mar 2012 12:29

Zachu napisał(a):światełka warto kupić dla straży miejskiej.

No i żeby kierowcy nie klęli i nie dostawali zawału, jak ja nieraz na widok "niewidzialnych" rowerzystów pojawiających się w polu widzenia w odległości mniejszej niż droga hamowania. ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Faja » Wt, 06 mar 2012 13:49

Ja jestem zdania kto pojeździ na bujaku ten nie wsiądzie na sztywniaka. :D
http://www.decathlon.com.pl/PL/rockride ... 120672964/ w tym jest najgorszym komponentem tylny amor, ale po jakimś czasie można wymienić na lepszy.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez mbaszyns » Wt, 06 mar 2012 16:28

po pierwsze pochodzić po sklepach, popytać, poprzymierzać się, potargować się trochę. Ja rok temu (marzec 2011) za 1500zł kupiłem Speca, najnowszy model na sezon 2009 :lol: , wyprodukowany w 2010, który oryginalną cenę katalogową miał ponad 2500zł :roll:
Co do osprzętu - teoretycznie im wyższa klasa (Tourney - najniższa, Altus, Acera, Alivio, Deore, Deore LX/SLX, XT, XTR- najwyższa), tym lepszy, ale przesada niewskazana - od Deore wzwyż postęp jest raczej wagowy. Na przykład korby/kasety mogą mieć/mają wtedy niektóre zębatki aluminiowe - dla zawodowca to, ile taka zębatka przeżyje ma mniejsze znaczenie niż masa. Różnica pomiędzy Tourney a Deore na przykładzie przerzutki przedniej - Tourney to wycinanka z cienkiej powyginanej blachy stalowej, Deore to dużo solidniejsza i precyzyjniej działająca konstrukcja z odlewów czy też odkuwek aluminiowych, lepsze łożyskowanie.
Do rekreacji w zupełności wystarczy Acera, turystyka - to IMHO minimum Alivio, jak ktoś się chce ścigać to bierze XT/XTR. Poza tym osprzęt się zużywa - za rok, dwa można wymienić na coś z klasy wyższej, ramy się raczej nie wymienia.. A i tak większość producentów rowerów (jak nie wszyscy..) działają tak, że produkują/zamawiają ramy wg. własnych wytycznych, a potem i tak wszyscy montują osprzęt z tych samych fabryk Shimano/SRAM-a/Suntoura/RST/Avida/.. Przy czym wielcy producenci zazwyczaj liczą drożej za ramę/dają tańszy osprzęt w poszczególnych kategoriach cenowych..
Co do amortyzatora - ramy aluminiowe są dużo sztywniejsze od stalowych i szybko to czuć na kręgosłupie i rękach. Tak więc IMHO aluminiowa rama bez amortyzatora nie ma sensu.
Hamulce - jak ktoś nie jeździ po górkach i nie tapla się w błocie to nie ma sensu pchać się w hamulce tarczowe, dobre v-ki w zupełności wystarczą, dużo w nich można zmienić na plus stosując dobre klocki.
Możliwe jest w związku z tym jeszcze jedno wyjście - poszukanie sklepu/warsztatu/serwisu rowerowego, w którym można złożyć rower na zamówienie określając przeznaczenie roweru i posiadany budżet. Doradzą wtedy co i jak i dlaczego i za ile. W Wrocławiu są co najmniej dwa takie sklepy, więc nie wierzę żeby w Poznaniu nie było. Rok/dwa lata temu minimalnym sensownym budżetem na coś takiego było właśnie 1500zł.
Aha - z drobnostek - zadbaj o to, żeby łańcuch był łączony na spinkę - bardzo to ułatwia potem konserwację i serwis roweru.
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez PouchX » Wt, 06 mar 2012 18:07

W tym tyg przejdę się do poznańskich Colex i Cyclotur.
Zobaczymy co tam mają i co doradzą.
Powsiadam sobie na jakieś rowery i dam znać czy coś się zmieniło na mojej liście ewentualnych zakupów.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Wojtek Szydlowski » Wt, 06 mar 2012 21:16

Ja lubię Meridy, w tej kwocie, np taki: http://rowery-happy.pl/product_info.php ... ts_id=1842
Jeszcze wystarczy Ci na dobre siodełko, ja mam takie i BARDZO sobie chwalę: http://rowery-happy.pl/product_info.php ... ts_id=2051
Do tego aluminiowy bagażnik (warto). mała sakwa na bagażnik na picie, kanapkę i lampka, przynajmniej na tył. Może jeszcze jakieś niedrogie, plastikowe błotniki.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez kwieto » Wt, 06 mar 2012 21:36

Przechodząc na temat lampek, to polecam coś takiego:

http://www.sigmasport.com/en/produkte/b ... t=features

Przy takim świetle ciężko jest rowerzystę przeoczyć :mrgreen:
kwieto
Garniak
 
Posty: 2513
Dołączył(a): So, 19 maja 2007 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez PouchX » Wt, 06 mar 2012 21:38

Merida Matts 40-V też rozważałem.
Zapomniałem go dodać do listy na początku.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez asandrzej » Wt, 06 mar 2012 21:46

Wojtek Szydlowski napisał(a):Do tego aluminiowy bagażnik (warto). mała sakwa na bagażnik na picie, kanapkę i lampka, przynajmniej na tył.


To ja namawiam do zakupu także lampki na przód, nie dawno, wieczorową porą, jeszcze śnieg trochę sypał,
miałem taką sytuację, wyjeżdżam z posesji z szerokim (3m) chodnikiem, przy jezdni żywopłot, już miałem wjeżdżać na jezdnię,
a tu przed maską przejeżdża rowerzysta, nie pytajcie czy miał oświetlenie, zobaczyłem go dopiero w swoich światłach.
Taka lampka, to nawet nie porównując do ceny roweru, jest niewielkim wydatkiem.

andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez mbaszyns » Wt, 06 mar 2012 23:47

Zobacz jeszcze u przedstawicieli marki Specialized - może trafisz tak jak ja na jakiś przeceniony z poprzedniego roku, a na pewno dostaniesz drukowany katalog aby zobaczyć co i jak.

edytowane 07.08.2012
Dla ciekawych - zdjęcie porównawcze przerzutek przednich z grupy Tourney FD-C051 (po lewej) oraz Deore FD-M531: http://www.voila.pl/427/trv0x
Michał
GPS II+, 60CSx, Colorado 300, Nuvi1350T + LA/JCV, PL To po, Motorola Defy+ Android 4.4.4 (CM11), Lenovo Yoga 8, Locus, OSMAnd
mbaszyns
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Cz, 31 maja 2007 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez PouchX » Pt, 09 mar 2012 6:23

Wczoraj siedziałem na Scott Aspect 50 (2011) link: http://rowery.shop.pl/view/884
... i chyba go wezmę :) za 1500zł.
Co Wy na to?
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Zachu » Pt, 09 mar 2012 7:10

Spider napisał(a):Ale ja bym się również zastanowił nad tymi rowerami:
http://www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gors ... -2009.html
P.S. Niezłe promocje mają w tym sklepie :)

Ten jest poza wszelką konkurencją.
Lepszy blat, przerzutki, manetki, piasty i ma 9 biegów.
Za tę kasę co chcesz wydać kupisz przyzwoity rower ale nie taki jak z linku. Ten jest naprawdę dobry.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki rower MTB do 1600zł ?

Postprzez Spider » Pt, 09 mar 2012 7:38

PouchX napisał(a):Wczoraj siedziałem na Scott Aspect 50 (2011) link: http://rowery.shop.pl/view/884
... i chyba go wezmę :) za 1500zł.
Co Wy na to?

Podaliśmy już lepsze modele w tej cenie ;)

Ja podobnie jak Zachu kupiłbym tego Kellys'a bo cena na prawdę atrakcyjna. Jedyny problem to to, że przed zakupem na niego nie wsiądziesz. Ale podobne Salamandry znajdziesz w Poznaniu:
http://www.2kola.net/
http://www.rowery-kris.com.pl/
Co prawda są one wyposażone w inny osprzęt, ale ja bym je zobaczył i przymierzył tylko pod kątem wielkości ramy (19,5"). Z osprzętu w tamtym kellysie i tak będziesz zadowolony :)

EDIT: Widzę, że ten Kellys jest już niedostępny :/ Z tych co wcześniej podałem dostępny jest tylko Wheeler: www.rowerzysta.pl/mtb/rower-gorski-whee ... aulic.html
Garmin: GPSMap 66s
Android: Xiaomi Redmi 4X

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Spider
Radny
 
Posty: 1149
Dołączył(a): N, 02 gru 2007 20:12
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości