rowery w lesie

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 9:23

GPS Maniak napisał(a): Zwróć też uwagę, że ta analogia będzie działała nawet wówczas gdy będziemy obracali się w Twoich realiach interpretacyjnych.
- Jedziesz przez las rowerem
- Dojeżdżasz do drogi twardej (jakaś wąska, dziurawa asfaltówka - relikt PRLu)
i nie masz nawet zielonego pojęcia o tym że:
- Ta droga to nie las ale właśnie droga, bo nie dość że wydzielona w katastrze to na dodatek jest drogą gminną
- Z drugiej strony drogi, z drugiej niż kierunek z jakiego dojechałeś, równolegle w odległości 50m (las - nie widać tego) biegnie piękna turystyczna, oznakowana trasa rowerowa
- W związku z powyższym zarząd dróg postawił na skrzyżowaniach znaki B9

Zarządcza drogi publicznej nie ma obowiązki oznakowania połączenia dróg leśnych z droga publiczna,
przy organizowaniu ruchu na drodze publicznej ma obowiązek oznakowania połączń z drogami wewnętrznymi.

GPS Maniak napisał(a): Nawiasem mówiąc mam taki przypadek (tyle, że droga trochę lepsza niż asfalt z czasów PRLu) 1 km

Według rodzaju nawierzchni nie określa się czy droga jest publiczną, czy wewnętrzną

GPS Maniak napisał(a):Powtórzę: Szukacie dziury w całym. Prawo jest prawem, a tłumaczenie typu "pse pani ale ja nie widziałem znaku" zostawmy naszym pociechom i wnukom.

To stworzyłaś cały ten galimatias, prubując zaliczyć drogi leśne do dróg wewnetrnnych i wmawiając że w lesie obowiązuje Ustawa o ruchu drogowym
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 9:36

GPS Maniak napisał(a): Prawo jest prawem, a tłumaczenie typu "pse pani ale ja nie widziałem znaku

Czy ja lub ktoś w tym wątku tak uważa?... nie to tylko to, że ty nie rozumiesz przepisów powoduje u Ciebie takie wrażenie.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez GPS Maniak » Cz, 20 wrz 2012 9:42

asandrzej napisał(a): wmawiając że w lesie obowiązuje Ustawa o ruchu drogowym

Dla jasności: kilka razy już wyjaśniałem - obowiązuje w zakresie określonym w art.1 ust.2.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 9:46

GPS Maniak napisał(a):Dla jasności: kilka razy już wyjaśniałem - obowiązuje w zakresie określonym w art.1 ust.2.

Napiąłem już kilkakrotnie, że Ty mi nie musisz nic wyjaśniać, łącznie z zastosowaniem art.1 ust.2,
bo nie wiesz czy ma zastosowanie, w lesie.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez GPS Maniak » Cz, 20 wrz 2012 9:52

asandrzej napisał(a):bo nie wiesz czy ma zastosowanie, w lesie.

Ja wiem. W lesie nie obowiązuje, na drogach obowiązuje w zakresie ust.1 pkt.1 oraz może obowiązywać w zakresie ust.1 pkt.2 - np. gdy właściciel/zarządca drogi uzna za stosowne by organizację ruchu wesprzeć prawidłowymi znakami drogowymi.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 10:03

GPS Maniak napisał(a):Ja wiem. W lesie nie obowiązuje, na drogach obowiązuje w zakresie ust.1 pkt.1 oraz może obowiązywać w zakresie ust.1 pkt.2 - np. gdy właściciel/zarządca drogi uzna za stosowne by organizację ruchu wesprzeć prawidłowymi znakami drogowymi.

To są Twoje wymysły, niczym nie uzasadnione.
Jezeli wiesz, to wiesz tylko dla siebie, ale to nie jest interpretacja art.1


GPS Maniak napisał(a):gdy właściciel/zarządca drogi uzna za stosowne by organizację ruchu wesprzeć prawidłowymi znakami drogowymi.

Właściciel ma prawo zastosować znaki „ poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1” na to pozwala Ustawa o ruchu drogowym,
ale nie może działać wbrew obowiązującym go przepisom, ( Ustawa o lasach) która określa jakie znaki może stosować.

W ustawie o lasach brakuje „lub inne znaki”

Nie uwzgledniasz intencji ustawodawczej przy uchwalaniu Ustawy o ruchu drogowym.

GPS Maniak napisał(a):na drogach obowiązuje w zakresie ust.1 pkt.1 oraz może obowiązywać w zakresie ust.1 pkt.2.

Według znowelizowanej Ustawy o ruchu drogowym, znaki drogowe obowiązują nie tylko na drogach.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez popej » Cz, 20 wrz 2012 10:48

asandrzej napisał(a):( Ustawa o lasach) która określa jakie znaki może stosować.

Nie w zakresie ruchu pojazdów. Jeżeli droga leśna jest udostępniona do ruchu, co jest zgodnie z UoL, to stosuje się zasady umieszczania znaków zgodnie z PoRD bo UoL nie zawiera wykluczeń dla PoRD. UoL opisuje jak oznakować zakaz wstępu do lasu, co nie jest tym samym, co zakaz ruchu rowerów.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 10:55

popej napisał(a):
asandrzej napisał(a):( Ustawa o lasach) która określa jakie znaki może stosować.

Nie w zakresie ruchu pojazdów. Jeżeli droga leśna jest udostępniona do ruchu.

W lesie nie odbywa się ruch pojazdów, jeżeli droga nie lasem, to musi być wydzielona z gruntu leśnego, więc nie będzie lasem
i wtedy zarządca ( nadleśniczy) może stawiać znaki drogowe zgonie z Ustawą o ruchu drogowym.

Przy obecnym brzmieniu ustawy o ruchu drogowym, wydzielony, obszar grunt, nie musi być oznaczony, jako droga, ale nie może być oznaczony, jako las.

edycja: skreślenie
Ostatnio edytowano Cz, 20 wrz 2012 11:13 przez asandrzej, łącznie edytowano 2 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez Zachu » Cz, 20 wrz 2012 10:58

Ajger napisał(a):Nie uważacie, że to już najwyższa pora zamknąć ten wątek? :evil:

Dyskutanci to sami rowerzyści. Ostatnio na składaku po komunij jeździli :)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: rowery w lesie

Postprzez popej » Cz, 20 wrz 2012 11:16

asandrzej napisał(a):W lesie nie odbywa się ruch pojazdów,jeżeli droga nie lasem, to musi być wydzielona z gruntu leśnego, więc nie będzie lasem

Masz obsesje dróg, które są lasem :)

Niestety UoL posługuje się terminem "drogi leśne", który jest zupełnie zgodny ze zdrowym rozsądkiem i powszechnym rozumieniem tego zwrotu. UoL wprost stwierdza: "Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem [..] drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach". A drogi leśne są nadal terenem lasu.

Zachu napisał(a):Ostatnio na składaku po komunij jeździli

Jakieś 10 lat temu miałem nawrót, ale nie powiodło się ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 11:21

popej napisał(a):UoL wprost stwierdza: "Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem [..] drogami leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach". A drogi leśne są nadal terenem lasu.

Jak to rozumiesz „A drogi leśne są nadal terenem lasu” drogi publiczne biegnące przez las można też uznać, że są terenem lasu, a nie są terenem lasu.

.................................................................................................................................................
To wynika z braku jednoznaczności stosowania określenia „droga leśna” przez ustawodawcę w różnych ustawach,
( tu uwzględnia się intencje ustawodawcy.)
drogami leśnymi określone są też drogi dojazdowe pod zarządem leśników, są to drogi wewnętrzne.
„ Są to drogi w osiedlach mieszkaniowych, drogi dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych, dojazdowe do obiektów użytkowanych przez przedsiębiorców, place przed dworcami kolejowymi, autobusowymi i portami oraz pętle autobusowe.”
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez Marko » Cz, 20 wrz 2012 12:02

@popej, asandrzej
No to nadal jesteśmy "w lesie"...
Czy ktoś z Was naprawdę został pokrzywdzony przez Straż Leśną mandatem, że aż tak zależy Wam na dociekaniu prawdy?
W dobie komunizmu byłoby to zrozumiałe, ale obecnie mamy demokrację, czyli - innymi słowy - "wszystko wolno", w tym również panoszyć się po lasach ;)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6217
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 12:06

@ Marko
Wskazówki jak odróżnić drogę leśną.

Jacek Wo. napisał(a): Ale jeżeli od takiej drogi - już przebiegającej przez las - odchodzi w głąb lasu jakaś inna - niczym nie oznakowana (nawet asfaltowa, choć najczęsciej gruntowa) droga, bez kierunkowskazu - na 99% jest to droga leśna.

Inna bajka, to że niektóre drogi są na fragmentach swojego przebiegu leśne, a na innych kawałkach gminne :oops: i tak na zmianę :arrow: :idea:
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: rowery w lesie

Postprzez popej » Cz, 20 wrz 2012 12:12

asandrzej napisał(a):Jak to rozumiesz „A drogi leśne są nadal terenem lasu”

Zgodnie z UoL art 3.

asandrzej napisał(a):drogi publiczne biegnące przez las można też uznać, że są terenem lasu, a nie są terenem lasu

Drogi publiczne nie są drogami leśnymi, to wynika z art. 6 UoL.

asandrzej napisał(a):„ Są to drogi w osiedlach mieszkaniowych, drogi dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych, dojazdowe do obiektów użytkowanych przez przedsiębiorców, place przed dworcami kolejowymi, autobusowymi i portami oraz pętle autobusowe.”

Twój cytat nie zawiera definicji "drogi leśnej". Poza tym w aktualnej wersji ustawy nie ma tego tekstu :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: rowery w lesie

Postprzez asandrzej » Cz, 20 wrz 2012 12:35

popej napisał(a):Drogi publiczne nie są drogami leśnymi, to wynika z art. 6 UoL. :)

Dokładnie tak jest.

Art., 29 umożliwia udostepnienie lasu do ruchu pojazdów silnikowych po drogach leśnych, jak wyglądają szczegółowo warunki udostepnienia i kto wydaje decyzję,
tym się nie interesowałem, nie wiem też kto jest zobowiązany w tym wypadku do oznakowania,
przypuszczam, że zarządca drogi publicznej stawia znaki na połączeniu tych dróg.
Tu już wchodzą inne przepisy o służebność gruntowej – służebność drogi koniecznej na podstawie których Lasy Państwo mają obowiązek udostępnić drogę dojazdową.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości