Mapy Compassu - rozważania różne.

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez asandrzej » Wt, 11 gru 2012 23:07

Ranger napisał(a):Ot tak sobie to mógł np. Garmin powielić mechanizmy włączania jnx-ów dla kmz-tów, i co ?

Ranger ja naprawdę oceniam to obiektywnie jak garmin umieszczał zdjęcia do wyświetlania w odbiorniku w katalogu o niestandardowej nazwie, to byłem zdania,
że to garmi powinien się dostosować do ogólnego standardu DCIM, jeżeli Compass produkuje mapy w plikach kmz, to powinien zaakceptować i dostosować swoją produkcję do tych standardów.
Garmin- owi to jest obojętne, czy Compass produkuje mapy w plikach kmz.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 11 gru 2012 23:12

Ranger napisał(a):Stwierdzenie "niewielkim nakładem" jest kompletną bzdurą,

W przeciwieństwie do Ciebie, co nieco wiem o produkcji map. Także rastrowych. Więc nie wymachuj szabelką, do której Twoja ręka zbytni nie pasuje :wink:
Ranger napisał(a): jeżeli się przyjrzeć tym mapom w ogóle. A nie tylko kilku kwadracikom na ekranie komputera :-)

Problem w tym, że - tak jak napisał asandrzej - nie chodzi o to by cały proces produkcji wywracać do góry nogami. Chodzi o to, by w produkcie końcowym poprzesuwać właśnie tych kilka kwadracików, poświęcając na to góra 1 roboczogodzinę :!: Skoro my to potrafimy, to zakładam że w Compassie też znajdzie się ktoś kto potrafi to zrobić.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Wt, 11 gru 2012 23:47

@Lechu
Jak zwykle nie wiesz o czym piszesz. Zakładki dotyczą wszystkich tych map.
Nie powodują problemów w żadnym innym rozwiązaniu, więc daj też sobie spokój z szabelkami :-)
Jaśniej - mnie tam nie przeszkadzają podwójne napisy, bo takich po prostu nie mam. Zmiana neutralna.
I tu wraca puenta ... :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 12 gru 2012 0:44

Ranger napisał(a):Jak zwykle nie wiesz o czym piszesz. Zakładki dotyczą wszystkich tych map. Nie powodują problemów w żadnym innym rozwiązaniu, więc daj też sobie spokój z szabelkami :-)

No i ... ? Co z tego niby wynika? Przecież ja to wiem. Tyle, że ja nie piszę o innych rozwiązaniach lecz o konkretnym rozwiązaniu: dwuarkuszowym pliku KMZ, który chcę sobie obejrzeć np. w ... GoogleMaps. Mało tego. Wiem co to znaczy: "ne da se" albo "gra nie warta świeczki". Tyle, że te hasełka nie mają tu zastosowania i wiedziałbyś o tym, gdybyś to Ty wiedział o czym piszesz i o czym ja piszę. A ja w przeciwieństwie do Ciebie wiem, że w miarę prawidłowe przygotowanie tego pliku (podkreślam - nie chodzi o idealne spasowanie ile usunięcie najbardziej widocznych bugów - tak jak zrobił to asandrzej) wymagałoby dodatkowej 1 roboczogodziny robótek ręcznych. Automat tego nie zrobi. Ale podkreślam: 1 roboczogodzina. Popytaj w Compassie - niech poczytają posty asandrzeja i ... na pewno to potwierdzą :D

Tyle w temacie: kto wie, a kto nie wie o czym pisze. Reszta to bicie piany i robienie koło pióra Compassowi. I żeby było jasne - nie my to robimy, lecz Ty. Właśnie Ty próbując zasugerować, że prosta czynność zajmująca kilkadziesiąt minut przerasta możliwości Compassu wyrządzasz temu wydawnictwu wielką krzywdę. Summa summarum efekt marketingowy jest odwrotny do zamierzonego. Uwierz mi. Czasami - nawet w marketingu - lepiej nabrać wody w usta niż pieprzyć głodne kawałki. Na pocieszenie powiem Tobie, że gdy czytam komunikaty prasowe Garmina odnoszę podobne wrażenie jak wówczas gdy czytam Twoje teksty :D Ten sam marketingowy ton, spod którego przebija się wyraźny brak wiedzy merytorycznej na temat reklamowanego produktu. No cóż. W takim już przyszło żyć nam świecie. Świat nie należy do inżynierów którzy tworzą, lecz do marketingowców, którzy sprzedają. OK. Może być. Ważne jednak by bawiąc się w marketing nie wypowiadać się na tematy technologiczne, bo czasami wychodzi to straszno, a jeszcze częściej ... śmieszno :wink:

Ranger napisał(a): ... mnie tam nie przeszkadzają podwójne napisy, bo takich po prostu nie mam.

To po co zabierasz głos w dyskusji? Po co robisz - po raz kolejny - złą reklamę Compassowi? Po co? - Pytam.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Ranger » Śr, 12 gru 2012 1:15

@Lechu
Mnie te rady i instrukcje ... nie są do niczego potrzebne :-)
Głos zabrałem, bo zauważyłem parę problemów w temacie i tyle. I dość dziwnych opinii w związku z tym.
Cześć, idę spać :-)
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Mapy Compassu - rozważania różne.

Postprzez Marko » Śr, 12 gru 2012 8:55

@GPSManiak
Lechu, przy okazji skrobnij jak Ci poszło z reklamacją.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6238
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości