Jaki TV polecacie?

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 0:46

popej napisał(a):Zasady sprzedaży wysyłkowej przewidują możliwość przetestowania i zwrotu. To jest koszt, który ponosi sklep internetowy.

Zasady znam. Kilka "moich" firm prowadzi sprzedaż wysyłkową. Ale rozpakowywanie, skręcanie a potem rozkręcanie i ponowne pakowanie kilku telewizorów to ponad moje siły. W tej branży wolę już stacjonarne sklepy :D

A przy okazji "moich" sklepów internetowych - zaspamuję pod adresem Małgorzaty - może da się namówić :wink: http://viadellaspiga.com.pl/
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez popej » Pt, 25 sty 2013 0:53

Pokaże Małgorzacie bo sam nie mam pojęcia o co w tym chodzi ;)

Tak przy okazji macania towaru. Ja najczęściej stosuję odwrotną procedurę do tej potępianej przez Ciebie - wybieram i kupuje w internecie z odbiorem w realnym sklepie :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez Castel 899 » Pt, 25 sty 2013 0:58

Mariusz65 napisał(a):... Efekt 3D super – dużo lepszy niż w kinie co mnie zaskoczyło na plus, bo myślałem, że TV nie jest w stanie dorównać kinu w trójwymiarze.
A guzik!
Przestrzeń, w której widać 3D, ograniczona jest dwoma ostrosłupami, których wspólną podstawą jest ekran, a wierzchołkami - źrenice widza. Dlatego w Imax'ie jest taki zaje..szczy ekran, żeby wyrzucić jego granice poza pole uwagi widza; dopiero wtedy możesz się czuć na planie akcji.
Żeby to uzyskać w TV, trzeba się prawie oprzeć nosem o ekran (przesadzam, ale przy 40" z odległości 3 m widzisz 3-wymiarowy teatrzyk kukiełkowy). Trochę pomaga wyłączenie światła w pokoju, ale TVizor i tak oświetla otoczenie.
GPS Maniak napisał(a):... czy to system aktywny czy pasywny (jak w LG) większej różnicy nie ma, bo wykorzystywana jest tak czy siak połowa rozdzielczości - tak przynajmniej mi się wydaje.
Dobrze że w ostatnich słowach zostawiłeś sobie furtkę. :) W LG jest połowa rozdzielczości, w systemach aktywnych połowa czasu a więc średniej/obserwowalnej jasności. No i po filmie oglądanym w aktywnych okularach nos potrzebuje plastra na odciski a niektórych bolą oczy.
Ostatnio edytowano Pt, 25 sty 2013 1:12 przez Castel 899, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam - Dominik
1490T/6.30 + 8 GB, CNE 2019.20, ogąki :), Win10H
Avatar użytkownika
Castel 899
Bywalec
 
Posty: 428
Dołączył(a): Śr, 06 paź 2010 9:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 1:03

@popej

No tak. Tyle, że w sprawie "macania" to nadal nie to, o co mi chodzi :wink: Moim zdaniem są towary, których nie da się kupić bez "pomacania". Trudno np. kupić bez stosownego odsłuchu kolumny czy wzmacniacz. Jeżeli chodzi o TV też trzeba zobaczyć jak na danym modelu prezentuje się film, a jak audycja sportowa live. Tyle, że ludziska tak zapatrzyli się w zakupy internetowe, że kupują nawet - reklamowane przeze mnie - buty, co dla mnie jest już całkowitym nieporozumieniem :?

A propos "odsłuchu". Uruchomiłem w Lesku gramofon - jeżeli się spotkamy, będę Ciebie katował trzaskami spod igły :wink: :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 1:06

Castel 899 napisał(a):Żeby to uzyskać w TV, trzeba się prawie oprzeć nosem o ekran.

Nie da się, bo wówczas obraz się rozjeżdża na dwa osobne :wink:
Też wyłączam światło, bo tak lepiej, ale też uważam, że w TV efekt jest taki sobie chociaż moje 47' oglądam z odległości ok. 2,5 m.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez popej » Pt, 25 sty 2013 1:13

Lechu, człowiek głuchnie na starość, może kiedyś dorosnę do LP :)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 sty 2013 10:03

popej napisał(a):może przestaną mi zapychać skrzynkę pocztową niechcianymi gazetkami :)

Znam ten ból! Jako jedyny w bloku, mam na mojej skrzynce pocztowej naklejony czerwony napis: "Proszę nie wrzucać ulotek i reklam!" i muszę przyznać, że roznosiciele się do tego stosują. Mam w skrzynce 20% tego co sąsiedzi a czasem nawet zero ulotek.
Postulowałem nawet na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej, aby ludzie nie otwierali domofonu na hasło "Reklamy" (w sumie to po co domofony jak na hasło "reklamy", "listonosz" i kilka innych do bloku i tak może wejść każda menda czy złodziej? ;-)). Może dzięki naszemu blokowi chociaż jedno drzewo nie zostałoby przerobione na papier. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu reszta mieszkańców popatrzyła na mnie jak na wariata, który chce ich odciąć od świata :shock: ;-)
Może to wynika z tego, że w moim bloku jest wysoka średnia wieku mieszkańców (sami emeryci), którzy nie korzystają z internetu i nie mają do czynienia z zasypanymi skrzynkami mailowymi, a kolorowe gazetki w dużej ilości cieszą ich oczy...? ;-)
Castel 899 napisał(a):A guzik!

Nachodziłem się do kina (konkretnie chodzi o sieć Multikino) na filmy 3D (głównie z dzieckiem na bajki ale nie tylko) i musze powiedzieć, że tamtejsze okulary tak bardzo przyciemniają obraz, że dla mnie jest zdecydowanie za ciemny. 3D w TV ogląda mi się zdecydowania lepiej. Takie moje subiektywne odczucie.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Co?jaki polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 12:14

Mariusz65 napisał(a): Mam w skrzynce 20% tego co sąsiedzi a czasem nawet zero ulotek.

A na czym wówczas stawiasz ociekające błotem buty górskie? :wink: :mrgreen:
Mariusz65 napisał(a):(sami emeryci), ... a kolorowe gazetki w dużej ilości cieszą ich oczy...? ;-)

Fakt. Emeryci tak mają. Nie lubią jak błoto ścieka z butów bezpośrednio na posadzkę. :lol:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 sty 2013 12:33

Mam jednak wrażenie, że moim sąsiadom chodziło o coś innego niż zabłocone buty. Oni treści zawarte w gazetkach reklamowych wciąż uważają, za ważne źródło informacji.
Nie śmieję się wcale z "emerytów" czy ludzi starszych, ale to co my w razie potrzeby możemy znaleźć w sieci jednym kliknięciem oni mogą wyczytać jedynie w tych nieszczęsnych gazetkach.

Ich rozrywką jest chodzenie na pokazy produktów na które i tak ich nie stać, tylko po to aby na koniec dostać od prelegenta (wciskacza ludziom niepotrzebnych rzeczy za pięć razy wyższą cenę) obiecany wcześniej gadżet. Moja sąsiadka dostała kiedyś jeden papeć! Aby dostać drugi do pary musiała przyjść na następny pokaz :lol: Straciła dwa popołudnia za pewnie chińskie papcie warte 5 zł. A ogłoszenia o takich spotkaniach to kolejna grupa ulotek ;-)
Kolejna grupa to kredyty i chwilówki. Nawet gdybym potrzebował pożyczki to jestem w stanie skorzystać z innych źródeł informacji niż ulotka w skrzynce pocztowej.
I tak dalej i tak dalej, a lasy idą pod piłę ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez popej » Pt, 25 sty 2013 13:09

Wracając do macania, po przespaniu się problem sformułował mi się precyzyjniej ;)

Sklepy te salonowe prowadzą różne działania, żeby zapewnić sobie obrót. W to może wchodzić przykładowo:
- reklama w TV, gazetka w skrzynce pocztowej, bilbordy przy ulicach,
- salon w centrum, parking, towar dostępny do pomacania,
- sprzedawca udzielający informacji.

Czy z punktu widzenia sprzedawcy jest jakieś rozróżnienie etyczne tych działań? Moim zdaniem nie ma, prowadzi taki biznes i wszystkie te działania mają dla niego sens.
Czy z punktu widzenia klienta jest jakieś rozróżnienie w ocenie tych działań? Dla mnie jest, pewne formy oceniam pozytywnie, inne mnie denerwują.

I na koniec pytanie - czy doświadczenie któregoś z tych działań rodzi zobowiązanie ze strony klienta? Tutaj tworzy się rozbieżność w ocenach. Etycznie naturalne jest, że jeżeli klient zainicjował kontakt, np. wziął gazetkę ze stosu, to poczuwa się do zobowiązania. Jeżeli ta sama gazetka została wciśnięta przez kolportera, to nie ma takich skrupułów. Ale jeżeli sprzedawca prowadzi obie formy marketingu bez rozróżnienie, to dlaczego klient ma prowadzić takie rozróżnienie? Moim zdaniem nie ma takiego obowiązku. Nie ma obowiązku rewanżu za skorzystanie z parkingu czy pomacanie towaru bo to nie jest "przysługa" dla klienta tylko forma prowadzenia biznesu. Przy czym sprzedawca jest zainteresowany aby klient odczuł to jako przysługę i poczuł się do zobowiązania. I to oczywiście działa, zgodnie z psychologiczną zasadą wzajemności.

Pytania pomocnicze ;)
Powiedzmy, że targujemy się w salonie. Spędzamy godzinę na dyskusji ze sprzedawcą i nie uzyskujemy akceptowalnej ceny. Czy mamy zobowiązanie do rekompensaty sprzedawcy poświęconego czasu? Wydaje mi się, że nikt tego nie odczuje w taki sposób. Potraktujemy to normalnie - tak sprzedawca prowadzi biznes.

Powiedzmy, że macamy telewizory przez 2 tygodnie i robimy to w 2 konkurencyjnych salonach. Czy powstaje zobowiązanie względem 2 sklepów? Powszechna praktyka jest taka, że wybieramy lepszą ofertę i nie mamy zobowiązań. To jest normalne, tak sprzedawcy prowadzą biznes.

I na koniec pytanie - czy jeżeli sklep prowadzi biznes radykalnie inaczej, bez parkingu i macania, to czy automatycznie jest wykluczony z wyboru? Tzn. jeżeli pomacasz towar w salonie, to etycznie niewłaściwe jest korzystanie ze sklepu internetowego? A może odwrotnie także, jeżeli przeczytasz opis towaru na serwerze sprzedawcy internetowego (sprzedawca ponosi koszty dostarczenia tej informacji) to nie masz prawa pomacać towaru w sklepie?

Ja bym to podsumował tak: zobowiązania rodzą się w momencie zawarcia umowy. Do zawarcia umowy klient ma wolny wybór, którego żaden sprzedawca nie zaneguje, bo to podważyłoby również jego biznes. Sprzedawca może stosować działania, które klient odczuje jako "przysługi" i będzie chciał się zrewanżować. Ale mimo odruchowego poczucia poprawności takiego rewanżu, faktycznie zobowiązania nie ma.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 sty 2013 13:44

Jeszcze jeden aspekt!
Kupując w internecie zawsze zastrzegam sobie (zwłaszcza jeśli chodzi o elektronikę czy RTV), że ma to być egzemplarz fabryczny, nigdy nie rozpakowywany i zawsze tak jest.
Natomiast w sklepie bardzo często się zdarza, że z konkretnego modelu mają tylko jeden egzemplarz i w przypadku zakupu pąkują ten z półki. Taki sprzęt często stoi miesiąc, jest lekko przykurzony i nie ma pewności czy nikt nie wepchnął palucha tam gdzie nie potrzeba... Jam mam zawsze obiekcje przed takim zakupem, zwłaszcza że póki co w sieci egzemplarz fabryczny, nigdy nieużywany jest tańszy. Moim zdaniem sprzęt stojący miesiąc na ekspozycji powinien być z zasady przeceniony. Chyba, że stał krótki czas bez możliwości manipulowania przez każdego przechodzącego, lub został wypakowany na prośbę kupującego.

Tu jednak ciekawostka :!: Drugi telewizor (dla rodziców) kupowałem w sklepie. Poprosiłem sprzedawcę aby w celu sprawdzenia wypakowano i podłączono telewizor (karton został przyniesiony z magazynu). Usłyszałem, że nie ma takiej możliwości i nie praktykuje się czegoś takiego (było to w dużym sieciowym salonie). Powiedzieli, że jak coś będzie nie tak, to mam przywieźć do reklamacji. Tylko, że ja wolałem sprawdzić zanim zapłacę :mrgreen: Zgodzili się tylko lekko wysunąć z pudełka aby sprawdzić czy matryca nie jest stłuczona i to wszystko.

@Lechu – Jak było w Twoim przypadku? Kupiłaś egzemplarz z półki czy z magazynu? A jeśli to drugie, to czy była możliwość sprawdzenia i podłączenia w sklepie :?:


PS
Pamiętam jak dawno, dawno temu kupiłem w zwykłym salonie optycznym dość drogą japońską lampę błyskową. Wydatek był duży dlatego chciałem egzemplarz dziewiczy. Po powrocie do domu na lampie odkryłem ślady kurzu, a na plastikowej stopce ryski od sanek aparatu. Zażądałem wymiany. Sprawa oparła się aż o kierownika sklepu i w końcu z wielkim bólem wymienili.
Ostatnio edytowano Pt, 25 sty 2013 13:52 przez Mariusz65, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 13:50

Andrzej. Nie chodzi o jakieś mityczne zobowiązanie w zamian "za macanie". Przecież wielokrotnie jest tak, że klient - w tym ja - całkowicie zrezygnuje z zakupu, czy też faktycznie kupi w sklepie konkurencji, bo cena jest niższa. Na tym oczywiście polega swoboda wyboru. Jeżeli - w podobnych warunkach działania - ktoś jest gospodarniejszy, bądź zadowala się niższą marżą, a różnica w cenie jest dla mnie wyraźna nie widzę powodów by w ostatecznym rozrachunku nie kupić tam gdzie taniej.

Tu raczej chodzi właśnie o te "warunki działania" i coś co nazywamy "uczciwą konkurencją". Sklep internetowy nie mieści się w kategoriach "uczciwej konkurencji", bo może dać niższą cenę nie z powodu swojej gospodarności, ale dlatego że nie ponosi kosztów związanych z wynajmem powierzchni wystawienniczej, zatrudnianiem pracowników, którzy mogliby doradzić klientowi to czy tamto. Krótko mówiąc sklep internetowy jest tańszy z powodu odcięcia klienta od pełnej informacji o towarze. Generalnie nie ma w tym niczego złego. Skoro jednak taka informacja mnie interesuje. Skoro chcę "pomacać", to nie widzę powodów bym miał promować tego sprzedawcę, który mi tego "macania" nie chce udostępnić :D

On mi nie daje szans na macanie, a ja w zamian, nie daję mu zarobić. I tyle :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez GPS Maniak » Pt, 25 sty 2013 14:03

Mariusz65 napisał(a): Zgodzili się tylko lekko wysunąć z pudełka aby sprawdzić czy matryca nie jest stłuczona i to wszystko.

To akurat standardowa procedura, którą prowadzi się dla zabezpieczenia interesów sklepu. Chodzi o uniknięcie potencjalnych przepychanek w sytuacji gdyby klient podczas transportu bądź montażu uszkodził panel.
Mariusz65 napisał(a):@Lechu – Jak było w Twoim przypadku? Kupiłaś egzemplarz z półki czy z magazynu? A jeśli to drugie, to czy była możliwość sprawdzenia i podłączenia w sklepie :?:

Możliwość była. Nawiasem mówiąc jest to możliwość zagwarantowana prawem.
Inna sprawa, że z niej nie skorzystałem, bo sprzedawca pod dwóch tygodniach został prawie moim kumplem i zapewnił, że gdyby coś było nie ten teges to wymieni mi TV na inny egzemplarz :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Mariusz65 » Pt, 25 sty 2013 14:17

GPS Maniak napisał(a):Sklep internetowy nie mieści się w kategoriach "uczciwej konkurencji"

Internetowy ze stacjonarnym nie, ale już pomiędzy sklepami internetowymi na pewno mieści i jest bardzo duża konkurencja i rozbieżność cen ;-)

GPS Maniak napisał(a):dlatego że nie ponosi kosztów związanych […] zatrudnianiem pracowników, którzy mogliby doradzić klientowi to czy tamto.

Tu też się nie do końca zgodzę ;-)
Właśnie kupiłem w pewnym sklepie internetowym wieżę stereo. Zanim się zdecydowałem na zakup, przez miesiąc trułem głowę sprzedawcy w różnych kwestiach. Między innymi radia cyfrowego DAB (na Garniaku też zresztą o to pytałem). Mam jeszcze na poczcie chyba z 50 maili z tego sklepu internetowego i musze powiedzieć, że dawno nie spotkałem się z taką cierpliwością i fachowością. Nawet na moją prośbę sprzęt wypakowano i przysłano mi zdjęcie tylnej ścianki, bo w żadnym katalogu nie znalazłem tego widoku. Gdybym w końcu u nich nie kupił to mógłbym mieć również wyzuty sumienia. A wyobraź sobie, że ja właśnie z lojalności, po miesiącu korespondencji zrobiłem odwrotnie niż Ty ;-)
Taką samą wieże znalazłem w sklepie za tylko 10 zł drożej niż kosztowała w internecie razem z wysyłką. Wolałbym dopłacić tą dychę i mieć sprzęt od razu, ale było mi głupio, że nie kupie od gościa, któremu zawracałem d… i odpisywał na każdego mojego maila.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4638
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Jaki TV polecacie?

Postprzez Zetor » Pt, 25 sty 2013 14:24

GPS Maniak napisał(a):
On mi nie daje szans na macanie, a ja w zamian, nie daję mu zarobić. I tyle :D

Macanka najlepiej wychodzi w zaciszu domowym z browarkiem. Dlatego najlepiej zamówić przez internet 2 lub 3 modele i protestować na spokojnie w domu , zwycięzce testu zostawiamy w domu reszta wraca poczta do sklepu. No możne rodzinka jest trochę niezadowolona z przeciągających się do późnej nocy testów :)
pozdrawiam Zetor
Oregon 300: OSM Deutschland, UMP-pcPL
Samsung Xcover 2: Navigon, OsmAnd~, Locus
Klik!
Avatar użytkownika
Zetor
Bywalec
 
Posty: 314
Dołączył(a): Pt, 25 wrz 2009 10:14
Lokalizacja: Brunszwik / Dolna Saksonia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron