Statystyka a życie

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Statystyka a życie

Postprzez asandrzej » Pn, 11 lut 2013 18:22

To się zgadza, lepiej sięgnąć po mapę papierową, w odbiorniku to za dużo nie ma,
nie mówię już o wzgórzu, po którym wędrujemy, ale o drobniejszych obiektach,
które mają nadane nazwy geograficzne lub zwyczajowe.
Turystów z mapą papierów spotykam często.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Statystyka a życie

Postprzez epkchmiele » Pn, 11 lut 2013 21:28

Witam, jesli chodzi o mnie to ja nie spotkałem nikogo z garminem, sam też chowam więc pewnie nikt mnie nie spotka. Za to często widziałem osoby z telefonem i bardzo mi się to podobało bo oni wykorzystywali to co było pod ręką. Kiedyś spotkałem gościa któremu z plecaka wydobywały się komunikaty jak daleko ma do celu. Nie wiem co on miał pewnie nie garmina.
Kiedyś rozmawiałem z gościem który łazi w góry wysokie nawet w zimę, po tym co opowiadał to zaprawiony turysta, kiedy zapytałem się jakiego gps używa to się usmiechnął. Ale panowie tak się uśmiechnął że ja dalej nie kontynuowałem tematu bo mi się poprostu głupio zrobiło.
Paweł
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Statystyka a życie

Postprzez h007 » Pn, 11 lut 2013 22:42

epkchmiele napisał(a):Kiedyś spotkałem gościa któremu z plecaka wydobywały się komunikaty jak daleko ma do celu.

Jakiś czas temu, kiedy jeszcze nie miałem Dakoty, czyli całe lata świetlne :wink: posługiwałem się podczas wycieczek rowerowych nawigacją samochodową z Automapą. Skonstruowałem dodatkowe źródło zasilania na aku AA, moja nawigacja mogła wówczas pociągnąć spokojnie 5h. Schodząc z roweru w celu dokonania zakupów lub dokonania wymiany słów z lokalną ludnością często z kieszeni kurtki lub plecaka było słychać komunikat w którym Krzysztof Hołowczyc mówił zawróć w lewo. Więc... być może to byłem ja :lol:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statystyka a życie

Postprzez asandrzej » Pn, 11 lut 2013 23:13

E..tam , znam forumowiczów, którzy korzystali/ją w turystyce z Nuvi,
„epkchmiele” nie określił jaki głoś słyszał, może to był głos Jadźki,
ale wszystko jest możliwe, może to byłeś Ty.
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Statystyka a życie

Postprzez h007 » Wt, 12 lut 2013 1:50

asandrzej napisał(a):może to był głos Jadźki

Możliwe, że to była Jadźka :wink:
Chciałem tylko dodać, że odkąd wypróbowałem nawigację turystyczną już nigdy nie zabiorę samochodowej, czy to na rower, czy do plecaka.
Dla niezdecydowanych podpowiem, wydać parę złotych na dobry sprzęt, to się po prostu opłaca :wink:
Forerunner 110 | 735XT
Dakota 20, UMP-pcPL, PL_TOPO
Nuvi 2545LMT
Dash Cam 56
Avatar użytkownika
h007
Bywalec
 
Posty: 432
Dołączył(a): So, 01 paź 2011 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Statystyka a życie

Postprzez teleimpact » Pt, 15 lut 2013 14:23

No cóż, może po prostu niektórzy użytkownicy odbiorników aż się tak z nimi nie afiszują ?

Ja, czy np. Znajomy który również ma Dakotę praktycznie zawsze nosimy Garmina w kieszeni. Właściwie to nie wiem dla czego (taki odruch), czasem przypinałem go do szelki plecaka, ale tylko wtedy gdy naprawdę nie znam terenu i idę w nocy, gdzie trzeba co chwile spoglądać na mapę.

Ja przez ostatnio Rok, a po Beskidach złaziłem w tym roku dobre 600km, i zdarłem 2 pary butów - spotkałem 3 osoby z Garminami. 2 Osoby w okolicach Baraniej Góry. i to w ten sam dzień. Trzecią osobą była jakaś starsza (50l) kobitka, z którą zamieniłem parę zdań - miała Dakotę na kierownicy rowerka :) Wracała właśnie z wyprawy rowerowej /do/po/ Rumunii.
Avatar użytkownika
teleimpact
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): So, 12 maja 2012 20:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Statystyka a życie

Postprzez Marko » Śr, 31 lip 2013 20:37

Wojtek Szydlowski napisał(a):Zdawałoby się, że skoro na forum jest jednak sporo ludzi, czytających a niezarejestrowanych pewnie kilka razy tyle, to łatwo spotkać gościa z Garminem na szlaku.

Wojtku, bo w sezonie o to znacznie łatwiej ;)
Na dowód zdjęcie z ostatniego weekendu, 4 rowery i na każdym Garmin ;)
Tutaj 2 Dakoty 20, jedna Dakota 10 i GPSMap 62s.

Druga ekipa poruszała się z Oregonem 450 i eTrexem 30, i "na popasie" spotkała piechura z Oregonem 550.
Oczywiście wymiana trackami, nie tylko najnowszymi była sprawą oczywistą ;)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Statystyka a życie

Postprzez GPS Maniak » Pn, 02 wrz 2013 11:15

Tydzień temu wędrując z Balnicy do Maniowa przyuważyłem kobitkę z 62S i to był jedyny przypadek podczas kilkudniowego pobytu w Bieszczadach.

Przy okazji dodam, że chyba zaraziłem "GPSowo" młodzież, która była ze mną. Część wycieczek zrobiliśmy co prawda wspólnie, ale żeby ich nie zamęczać moim lichym tempem wędrówki, a jednocześnie urozmaicić wycieczki pod względem logistycznym - dwa razy wysadziłem ich w punkcie START, po czym pojechałem na END i wyszedłem im na przeciw. Młodzież (pierwszy raz w Bieszczadach) zabierała mojego Oregona z zaznaczonym punktem spotkania. Bardzo im się to podobała taka wędrówka z GPSem, zwłaszcza że podczas jednej z wycieczek wędrowali praktycznie bez punktów odniesienia (gęsta mgła).

W sumie jednak - jeżeli chodzi o pogodę, to pogoda (i humory) dopisała :D

Garniak.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Statystyka a życie

Postprzez Marko » Pn, 19 maja 2014 19:21

1 maja br, na Śląsku Opawskim, rower 160km, jedenastu rowerzystów.
Na kierownicy: eTrex 30, GPSMap 62s, cztery Dakoty 20 i jeden smartfon.
Do tego zestaw map papierowych: ogólna w skali 1:160tys. i szczegółowe w skali 1:40 tys. wyd. Shocart.
Z gadżetów jeszcze Polaroid w roli kamery.
Oto relacja filmowa: http://youtu.be/Lcs2v6tVkho
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości