GPSMid

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: GPSMid

Postprzez pelsta » N, 03 mar 2013 8:34

TxF napisał(a):Weź jakiś obszar np. stąd: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/osm/
To stare dane, ale jeśli na ich podstawie zrobisz sensowną konfigurację /.../

Popróbuję, chociaż wolałbym obszar, który osobiście znam, bo penetruję z UMP.
Osm2GpsMid wykorzystuje plik style-file.xml, który - jak mi się zdaje - jest pewnym odpowiednikiem pliku .typ w mapach garminowskich. Skąd można pobrać przykładowy plik aby poeksperymentować?

Edit
Znalazłem przykłady.

@onimusza666
Sprawdź mapę którą podrzucił TxF. Widzę na niej drogę, która została oddana do użytku w styczniu tego roku. Czyli mapa jest bardzo aktualna.
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: GPSMid

Postprzez onimusza666 » N, 03 mar 2013 11:36

U mnie mapka TxF nie działa ,wyskakuje komunikat o nie poprawnym formacie -strasznie to skomplikowane jest , chociaż ten programik ma potencjał , podoba mi się gdy zapiszę punkt , to potem on jest widoczny na mapie - jeśli można nazwać mapą zieloną plamę w moim lesie :wink: dróg nie ma , ale latem ponanoszę sobie wpt. słupków oddziałowych do łatwiejszej orientacji . Pozdrawiam
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: GPSMid

Postprzez pelsta » N, 03 mar 2013 11:43

Moze masz nieaktualna wersja GpsMid
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: GPSMid

Postprzez onimusza666 » N, 03 mar 2013 12:20

mam wersję 0.0.7 telefon Samsung Solid b2710
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: GPSMid

Postprzez pelsta » N, 03 mar 2013 13:43

Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: GPSMid

Postprzez onimusza666 » N, 03 mar 2013 14:58

Dzięki @pelsta zainstalowałem Twoją wersję i działa z mapą TxF :mrgreen: chociaż i tak w moim lesie pusto jest :? ale to teren ''ubogi turystycznie'' więc nic ciekawego nie ma.Przeważnie i tak używam w nim Trek Buddy z mapami rastrowymi , dość dokładne są nawet mapy MBlaty , a przeważnie nawigacji używam do zaznaczania miejscówek na rybach , więc taki GPSMid jest dla mnie ciekawszy , gdyż jak postawię sobie punkty na Śniardwach to idąc po lodzie widzę co w okolicy się znajduje , i nie muszę tak jak w Trek Buddy kombinować , w Treku też nie ma rotacji mapy trzeba więc kierować górę telefonu do północy ,więc wpierw trzeba tą północ ustalić :roll: W GPSMid też fajnie nawiguje się ''na krechę'' łatwiej jest trafić do dziury , w Treku jest to inaczej rozwiązane , jest podany azymut , ale że ja nie mam pamięci do liczb :oops: muszę chwilę pomyśleć co to jest azymut 315 np. :) Ale i tak przymierzam się do zakupu Garmina bo w telefonie jak jest słońce nic nie widać.
Solid b2710 z TB . eTrex30 Topo2011
onimusza666
Początkujący
 
Posty: 84
Dołączył(a): N, 08 lis 2009 10:14

Re: GPSMid

Postprzez pelsta » N, 03 mar 2013 18:09

onimusza666 napisał(a):w moim lesie pusto jest :? ale to teren ''ubogi turystycznie'' więc nic ciekawego nie ma

Zbieraj ślady i ciekawe punkty i podsyłaj twórcom UMP-a.
Na początku w każdym lesie było pusto :)
Staszek
Nuvi200 + Nuvi250v2 + Mio169 + eTrexVistaHCx + eTrex20->eTrex30 + Samsung Solid B2710 + HTC HD2 (Android 4.2.2) + K&M Drive 2.1 + eTrex30x
własna kompilacja OSM + UMP-pcPL + Compass
góry - Locus, droga - ciągle poszukuję
NuviLog2MS, gpxer, jnxer
Avatar użytkownika
pelsta
Bywalec
 
Posty: 902
Dołączył(a): Pt, 04 sty 2008 16:52
Lokalizacja: Kęty

Re: GPSMid

Postprzez TxF » N, 03 mar 2013 21:37

pelsta napisał(a):
TxF napisał(a):Weź jakiś obszar np. stąd: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/osm/
To stare dane, ale jeśli na ich podstawie zrobisz sensowną konfigurację /.../

Popróbuję, chociaż wolałbym obszar, który osobiście znam, bo penetruję z UMP.

Masz tam całą Polskę z UMP w formacie xml/osm - chyba że przebywasz poza PL.
Natomiast plik stare, bo z połowy 2012.

Sprawdź mapę którą podrzucił TxF. Widzę na niej drogę, która została oddana do użytku w styczniu tego roku. Czyli mapa jest bardzo aktualna.

Jak data w urlu, to UMP z 01.03.2013.
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: GPSMid

Postprzez TxF » N, 03 mar 2013 21:41

onimusza666 napisał(a): a przeważnie nawigacji używam do zaznaczania miejscówek na rybach , więc taki GPSMid jest dla mnie ciekawszy , gdyż jak postawię sobie punkty na Śniardwach to idąc po lodzie widzę co w okolicy się znajduje , i nie muszę tak jak w Trek Buddy kombinować , w Treku też nie ma rotacji mapy trzeba więc kierować górę telefonu do północy ,więc wpierw trzeba tą północ ustalić :roll: W GPSMid też fajnie nawiguje się ''na krechę'' łatwiej jest trafić do dziury , w Treku jest to inaczej rozwiązane , jest podany azymut , ale że ja nie mam pamięci do liczb :oops: muszę chwilę pomyśleć co to jest azymut 315 np. :) Ale i tak przymierzam się do zakupu Garmina bo w telefonie jak jest słońce nic nie widać.

Będę wdzięczny za informacje nt. funkcjonowania routingu, w szczególności zakazów, bo problemy z nimi są w logu...
Pozdrawiam,
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Re: GPSMid

Postprzez sirdan » So, 22 cze 2013 21:26

Widzę zainteresowanie tym programem, więc pozwolę sobie napisać w temacie.

Postanowiłem zająć się tłumaczeniem nawigacji GPSMID na polski język. Chciałbym aby ktoś kto używa tego programu przetestował tłumaczenie i wychwycił błędy jeśli się pojawią oraz podda sugestie co można jeszcze ulepszyć, gdyż zła nawigacja może wyprowadzić w manowce :wink: . Nie wszystkie teksty ekranowe są przetłumaczone (ale zddecydowana większość tak) , natomiast dźwięki nawigacji (lektor) są polskie, jak możecie je ocenić będę wdzięczny. Aby uruchomić polski tekst (o ile się sam nie ustawił) trzeba by wejść w menu>>settings>>display options . Aby włączyć polskie dźwięki nawigacji trzeba wejść w menu>>dźwięki i ustawić sound-pl. Mam nadzieję że polskie dźwięki nie okażą się drewniackie.. :)
Program OSM2gpsmid tworzący mapy skompilowałem z najnowszych źródeł więc macie jak najnowszą deweloperską wersję. Program pozwala na stworzenie mapy na javę - aplet .jar jak i na androida czyli instalkę .apk Prośba o sprawdzenie wydajności aplikacji na androida, skompilowałem na androida 2.3.3
Link do aplikacji osm2gpsmid oraz aplikacji bez map tutaj
Pozdrawiam.
sirdan
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 22 cze 2013 21:16

Re: GPSMid

Postprzez TxF » Pn, 24 mar 2014 14:28

Hej,

Aktualizacje UMP w wersji dla GpsMid są tutaj: http://download2.ump.waw.pl/gpsmid/
Wciąż (marzec 2014) wersja rozwojowa, ale na pewno działająca.
Info tutaj: http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Wersje#GpsMi ... Edition.29

W sumie jestem pod wrażeniem, co można zrobić na małym urządzeniu z małym wyświetlaczem (telefon) za pomocą GpsMida.
Z braków - chyba jedynie brak mi szukania adresów (albo jeszcze nie umiem tego robić).
Problemem (przy korzystaniu jako nawigacja) może tez być pauzowanie aplikacji javy podczas minimalizacji lub rozmowy - to zależy od urządzenia.
Poza tym - pełna nawigacja, z komendami głosowymi (bez TTS :P), wyświetlaniem nazwy ulicy, po której się aktualnie jedzie, odległości do nastepnego manewru i nazwy ulicy, w którą ma się skręcać, czas dotarcia do celu etc. Trasa wyświetla się oczywiście na ekranie (grafika wektorowa, 2D).
Są waypointy (więc to do nich najłatwiej obliczyc trasę), jest robienie śladu. Eksport/import z GPX.

Przy ekranie (na moim telefonie) 2" i braku obsługi dotykowej to oczywiście nie nawigacja samochodowa, ale chyba kupię uchwyt na rower :)
TxF, nuvi 765/DriveSmart 55
TxF
Bywalec
 
Posty: 161
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 7:23

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości