Ale wkurza mnie ten Gamin

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez joajer » Cz, 07 lis 2013 18:21

Tępe te urządzenie (nuvi 765t) cieszyłem się, że mogę wgrać do niego trasy, ale jak zrobię trasę w map source i prześlę do navi to niekoniecznie będzie to samo! Nawigacja sama sobie poprzerabia moją trasę i wychodzi coś innego, DO BANI, bo jak projektuję trasę to chcę nią jechać a tu wyskakuje coś innego. Trzeba trasę projektować z wielką ilością punktów aby nawigacja nie miała nic do powiedzenia a i to trzeba zawsze sprawdzić. W dodatku ślad traci się po ok 50km!! jak miałem nuvi 205 to ślad był jakieś 1500km!! No i czas trasy, w map source 5.5h a w navi 3.5h. niezła różnica,
Nokia oraz 765
joajer
Bywalec
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 16:26
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez Zachu » Cz, 07 lis 2013 21:17

Co miało na celu opisanie frustracji?
Instrukcje obsługi tras opisać Ci. To jak trafisz zerwany most na trasie jak ma cię dalej prowadzić?
Ślad wydaje się że powinien zapisywać i archiwizować. Już kiedyś o tym pisałeś.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez joajer » Pt, 08 lis 2013 11:32

Tak, pisałem ,że ślad jest taki krótki ale zero odpowiedzi, ok 50 km to może dla pieszego albo roweru wystarczy ale nie dla samochodu.
A trasę jak sobie zrobię na komputerze to po przesłaniu jej do nawigacji powinno być to samo a tu niespodzianka, jak dokładnie nie sprawdzisz co się wpisało to poprowadzić Cię może zupełnie inną trasą, więc coś nie tak, prawda?
Tak miałem wpisując objazd płatnej autostrady Słoweni, niewielki odcinek, niecałe 100km, zrobiłem trasę w map source, wysłałem do nawigacji a potem w drodze okazuje się, że trasa jest inna bo nawigacja ją inaczej poprzestawiała.
Trzeba zrobić punkty co kilkanaście km (jadąc bocznymi drogami, bo wiadomo z autostrady to nas nie zrzuci) aby mieć w urządzeniu to co chcemy i jeszcze lepiej urządzenie odpalić i dokładnie sprawdzić, więc uwżam , że tak być nie powinno.
Nokia oraz 765
joajer
Bywalec
 
Posty: 112
Dołączył(a): Cz, 07 lut 2008 16:26
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez bogdanbc » Pt, 08 lis 2013 12:25

Co do długich tras. Można opracować trasę nawet 1500 km w kompie i wgrać do Garmina ALE nie na kartę - bo wtedy "importuje" i przelicza -> i kupa - tylko do urządzenia. Przed nawigacją wyłączyć automatyczne przeliczanie trasy po 'zbłądzeniu' bo na pewno padnie ..... i jazda ;-).

Poza tym musi być zgodność co do wersji zainstalowanej mapy w Garminie i MapSoursie - ba jak będzie jakaś rozbieżność - to przy uruchomieniu będzie przeliczał po swojemu.

(na podstawie ZUMO 660)
Zumo 660, Nuvi 250
Avatar użytkownika
bogdanbc
Początkujący
 
Posty: 67
Dołączył(a): N, 13 lip 2008 18:47
Lokalizacja: Sopot

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez popej » Pt, 08 lis 2013 13:41

Zumo ma pewne funkcje, które są niedostępne w nuvi. Wyłączenie przeliczania trasy to akurat jedna z takich funkcji.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez sdsyc » Pt, 08 lis 2013 16:31

Trzeba pamiętać, że trasa to tylko zbiór punktów via, a jej przeliczenie zależy od różnic między urządzeniami (tu: nüvi vs PC): w mapach, algorytmach lub ustawieniach (preferencjach) tych algorytmów. Tak więc inna kalkulacja jest wręcz normą, chyba że (jak to się dzieje przy eksporcie tras z serwisów WWW map Google lub UMP) z dziesiątek lub setek punktów, co czyni z trasy 'prawie' ślad.
Ostatnio edytowano Pt, 08 lis 2013 16:33 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówki
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez adamsb » Pt, 08 lis 2013 17:20

Jeszcze niedawno ludzie marzyli o tym by mieć samochód, by wyjechać za granicę, a dziś Ty wkurzasz się z błachych powodów. Urządzenie to maszyna i ma swój 'charakter'. Na długiej trasie najlepiej wpisać same punkty pośrednie i w czasie jazdy zatrzymywać się na chwilę by wpisać kolejny punkt trasy. Wtedy gps poprowadzi możliwie bliską naszych zamiarów trasą.
Chwilowy postój dobrze zrobi - trzeba się troszkę poruszać podczas długiej trasy.
N50*16'22"
E19*01'45"
H=275 mnpm
Avatar użytkownika
adamsb
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Cz, 22 kwi 2010 22:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Ale wkurza mnie ten Gamin

Postprzez Zachu » Pt, 08 lis 2013 19:39

joajer napisał(a):A trasę jak sobie zrobię na komputerze to po przesłaniu jej do nawigacji powinno być to samo a tu niespodzianka, jak dokładnie nie sprawdzisz co się wpisało to poprowadzić Cię może zupełnie inną trasą, więc coś nie tak, prawda?
Nie, zwyczajnie nie umiesz wykorzystać tego.
Ja żeby oszczędzić sobie płacenia to dojeżdżając do granicy przerywam nawigowanie, zmieniam parametry na opijaj płatne i daję Jedź. Trzeba jeszcze brać pod uwagę że CN może mieć błędy. Trzeba poczytać o kraju i odpłatnych drogach, zweryfikować trasę jaką zaproponuje MS i dopiero psioczyć.
Nie wiem czy tak samo zadziała podróż z BC, sprawdź.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości

cron