Dzięki.

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 14 lis 2007 23:43

Lesław napisał(a):Ale pytając miałem na myśli podejście do produktu komercyjnego.....

Odpowiem oczywiście wyłącznie za siebie.

Komercja zabija zapał i radość z życia. Przynajmniej u mnie - pasja przestaje być pasją, kiedy gonią terminy, bo klient czeka i kiedy nie można w dowolnym momencie wycofać się z zaciągniętych zobowiązań. Ta możliwość wycofania rakiem jest właśnie jednym z mierników tego czy coś jest jeszcze zabawą, czy już nie jest. Zresztą - z tego samego powodu nie lubię także zabawy "zespołowej". Dlatego nie jestem współautorem UMPa. Praca zespołowa, tak jak praca za pieniądze - nakłada pewne zobowiązania, których ja nie cierpię, bo ja mam duszę artysty, kloszarda, bieszczadzkiego wilka czy jaką tam chcesz ( niepotrzebne skreślić :wink: )

Pomijam sprawy licencyjne na kompilator, na źródła. Póki to jest zabawa, póki to jest free jakoś nikt nie protestuje (chociaż i bez komercji były awanturki, że ktoś kogoś gdzieś tam nie wymienił), ale spróbuj z tego wyciągnąć chociażby złotówkę. problemy murowane.

Zatem niech będzie jak jest :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Lesław » Cz, 15 lis 2007 8:32

Pewnie masz rację. Po zastanowieniu, również dochodzę do wniosku, że chyba tak jest rzeczywiście lepiej.

No nic, spijam kawusię i wio. Jadę dziś do Torunia, będzie dłuuugi ślad do kolekcji... :)
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez vit » N, 18 lis 2007 22:34

Lesław napisał(a):Idea UMP-pcPL jest rewelacyjna! Sam zresztą zamierzam stać się współtwórcą tego projektu.

ja mniej więcej też tak uważam, choc na tym forum sa <jeszcze> tacy, którzy tak nie uważają :?

Lesław napisał(a):No nic, spijam kawusię i wio. Jadę dziś do Torunia, będzie dłuuugi ślad do kolekcji... Smile

tylko uważaj cobyś nie przesadził z ilością danych - osobiście mam śladów z ok. 15 tys. km i juz sie w tym nie wyznaje :mrgreen:

ump to bardziej filozofia niż idea - uważaj żebyś sie sam nie wkręcił :)

a <tak z zupełnie innej beczki> Lech zwany GPSManiakiem robi dokładnie takie samo ump (pod nazwa TOPO_cośtam): DLA SIEBIE, BEZ ZOBOWIAZAN i tylko NIE-zespołowo
Pozdrawiam vit
60
Avatar użytkownika
vit
Bywalec
 
Posty: 151
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:17
Lokalizacja: kwa sity

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości