nawigacja w WP8

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Wt, 28 sty 2014 10:33

Aplikacja iMapMobile zapewnia dostęp do usług danych przestrzennych OGC i GeoServices REST.iMapMobile dla geoportal.gov.pl zapewnia dostęp do rejestrów państwowych udostępnianych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii za pośrednictwem usług Geoportal.gov.pl.

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 8fbe376c72
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 20:15

A free, open-source player of Wherigo cartridges.
More info on http://www.wherigo.com.

(Currently in Beta.)

http://www.windowsphone.com/en-us/store ... d9fda1a010
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Wt, 04 mar 2014 22:10

Marko napisał(a):
Aplikacja iMapMobile zapewnia dostęp do usług danych przestrzennych OGC i GeoServices REST.iMapMobile dla geoportal.gov.pl zapewnia dostęp do rejestrów państwowych udostępnianych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii za pośrednictwem usług Geoportal.gov.pl.

Aplikacja działa, mapy są wyświetlane, ale według mnie korzystanie z tej aplikacji to udręka, zwłaszcza w terenie ( nie próbowałem korzystać w terenie)
chyba, że w WP działa inaczej.

k.JPG
Aplikacja Geoportal Mobile
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Wt, 04 mar 2014 22:59

Co rozumiesz pod pojęciem "udręka"?
Pod WP8 program działa, wyświetla mapy rastrowe i poprawnie rejestruje i zapisuje ślad.
Można go też wysłać do SkyOne.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez epkchmiele » Śr, 05 mar 2014 7:22

Ja pod pojęciem udręka w wp8 rozumiem ciągłe wyskakujące błędy z serwerem, haczenie przy odświeżaniu mapy, samoistne przesuwanie mapy do pozycji w której się znajdujemy. Prawdopodobnie program nie zapisuje plików tymczasowych i na bieżąco pobiera mapę co się przekłada na szybkość. Ogólnie to aplikacja ciekawa, no ale nie na trasy, chyba by mnie szlak jakiś trafił.
Marko trzeba czekać do lipca aż wyjdzie wp8.1, tak naprawdę dopiero się ruszy z aplikacjami do tego fajnego moim zdaniem systemu.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Śr, 05 mar 2014 10:38

epkchmiele napisał(a):Prawdopodobnie program nie zapisuje plików tymczasowych i na bieżąco pobiera mapę co się przekłada na szybkość..

U mnie błędów serwera nie było, ale pomimo tego nie jestem zachwycony działaniem, aplikacja nie buforuje map w urządzeniu tak jak to robią inne aplikacje
z możliwością korzystania z map on-line. Moim zdaniem jest to przeglądarka mapa ( przy wyłączonym sygnale GPS) a nie aplikacja nawigacyjna.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Śr, 05 mar 2014 11:37

Zrzuty z WP8.
Różnica to np. :arrow: podziałka liniowa, której brakowałoby mi w wersji na Androida.
Ciekawie działa wyszukiwarka ulic, tzn. :arrow: powiększenie skaluje nam całą ulicę (tutaj: ulice Majowa i Katowicka w Cieszynie).

Z innych "fjuczerów" dochodzą :arrow: pomiary odległości, powierzchni i :arrow: rejestracja śladów (tu nazwanych niepoprawnie "trasami) oraz :arrow: możliwość wyświetlania zarejestrowanych na mapie.

Największy obecnie BUG, to niewyświetlanie mapy VMap Level 2...

Obiecane zrzuty:
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Śr, 05 mar 2014 12:13

Marko napisał(a):Z innych "fjuczerów" dochodzą :arrow: pomiary odległości, powierzchni i :arrow: rejestracja śladów (tu nazwanych niepoprawnie "trasami) oraz :arrow: możliwość wyświetlania zarejestrowanych na mapie.

Ja wiem, czy te dodatki coś zmieniają ( pomiar powierzchni w turystyce mało przydatny),ale jeżeli jest to nie przeszkadza, nie ma obowiązku korzystania.
Pomiar odległości ma możliwość korekty punktów.
Co do mapy VMap Level 2 to u mnie jest wyświetlana. (Galaxy Note).
W aplikacji Android zapis śladu też nosi nazwę "Zapis trasy".

k.JPG
Aplikacja Geoportal Mobile


Wyszukiwarka znajduje również punkty osnowy.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Śr, 05 mar 2014 20:17

epkchmiele napisał(a):...samoistne przesuwanie mapy do pozycji w której się znajdujemy.

Można wyłączyć automat nie tracąc lokalizacji i zapisu "trasy" (ikona w prawym górnym rogu).
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Śr, 05 mar 2014 20:29

@ Marko
Nie doszukałeś się jeszcze nawigacji, zapisu punktów oraz "udostępnienia pozycji"
chyba, że w wersji WP nie ma tych opcji.

k.JPG


Marko napisał(a):Można.................... zapisu "trasy" (ikona w prawym górnym rogu).

Masz kartę Aero2 :wink: .
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Śr, 05 mar 2014 20:34

meridian napisał(a):... "udostępnienia pozycji"

:arrow: patrz wyżej (pozycja ze ikonką listu uaktualnia się na bieżąco i możesz wysłać "do przyjaciela").
To nie ja pisałem o braku nawigacji.

Z nawigacją jest analogicznie jak w Androidzie.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Śr, 05 mar 2014 20:39

Ja wspomniałem o nawigowaniu, w górnej części ekranu jest pole komunikatów ( nie sprawdzałem jak działa w praktyce)
Znak, strzałka w kółku wskazuje kierunek, podana jest odległość do punktu docelowego.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez epkchmiele » Śr, 05 mar 2014 21:51

Tak, wiem można wyłączyć automat, ale zdarzają się przypadki gdzie wraca do pozycji, co mnie mocno wkurzało. Ja osobiście nie znalazłem aplikacji godnej twonav, locus, Tb. Nawet ta ostatnia nie wyszła oficjalnie. Te co są w sklepie klasyfikuje na takie które są pomocne i takie zabawkowe. Ostatnio testuję naviekspert. Zwróciłem na nią uwagę ponieważ można zaplanować trasę z wieloma punktami, można nawigować tak jak podróż w garminie, albo całościowo. Nie sprawdzałem dokladnie, ale potrafi bardzo dobrze unikać korki i remonty przynajmniej w takiej dziurze jak Płock. Natomiast dużym błędem jest brak wyświetlania nazwy następnego manewru, brak możliwości dodania poi w trakcie nawigacji, asystent pasa ruchu jeśli jest to na pewno nie w mojej miejscowości. Pojawiają się Informacje o korkach, kontrolach ale brak możliwości podejrzenia ich, tylko same ikonki i komunikat głosowy, no i na koniec mapy online. Aplikacja ciekawa bo ma lepsze informacje o utrudnieniach niż Here, a z tego co wiem to Here i GARMIN to te same informacje o korkach.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pt, 11 kwi 2014 20:45

maaloo Outdoor
- tracki z GPSies w Twojej komórce z WP8!
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 45d7e2d9f1
http://maaloo7.wordpress.com/
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Cz, 25 lut 2016 8:49

Wśród nowości mapy(cz) m.in. planowanie odcinków trasy dla różnych form aktywności.
Przykład Poznań - Lesko - Tarnica https://mapy.cz/s/t7iT
Nowości (j. czeski): http://mapy.cz/zakladni?x=15.6252330&y= ... 2&tweaks=1
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości