nawigacja w WP8

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Kolejny temat o niczym

Postprzez Marko » Cz, 19 gru 2013 19:23

W WP8 wszystko działa jak tego oczekuję.
Wielozadaniowość jest na wysokim poziomie:
w samochodzie mam WP sparowany z radiem, słucham mixów offline (głównie rocka) i mam włączoną nawigację Here Drive+, odbieram rozmowy i sam dzwonię, przychodzą sms-y i e-mail.
Po rozmowie, ekran telefonu znika i automatycznie wraca ekran nawigacji (w Nuvifonie ekran telefonu trzeba wyłączyć ręcznie po rozmowie-wkurzające).
Gdy gra muzyka Nokii via Bluetooth, komunikaty nawigacji wyłączają ją na moment, mając nadrzędną pozycję przed muzyką, po komunikacie muzyka wraca.

Coś tam mi szwankują komunikaty, gdy rezygnuję z radia Nokii, ale muszę to jeszcze sprawdzić.
Czasem, gdy np. przychodzi sms, to rozłącza mi bluetootha do radia (zestawu głośnomówiącego).
W/w ma miejsce w trybie oszczędnym, co może być winą.

No i jeszcze z zalet systemu, w trakcie ładowania, ekran nawigacji zawsze świeci, nawet gdy mamy blokadę czasową np. po 1 minucie.Dzięki temu nie trzeba się mocować z ekranem - w Nuvifonie jest tak samo.
Po odłączeniu bluetootha automatycznie wyłącza się radio ( nie gra w kieszeni ), co też jest sympatyczne.

Czy da się wyodrębnić wątek o WP8?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Kolejny temat o niczym

Postprzez epkchmiele » Cz, 19 gru 2013 19:38

Marko napisał(a):w Nuvifonie ekran telefonu trzeba wyłączyć ręcznie po rozmowie-wkurzające

O to w m10 inaczej kiedy ktoś zadzwoni a ja jestem w trakcie nawigacji to na sekundę pojawia się kto dzwoni po czym wszystko wraca do mapy na której pokazuje się ikonka ze słuchawką. Jesli chcę odebrać to naciskam na tą słuchawkę, jeśli nie chcę to wyłącza się i słuchawka znika bez wychodzenia z mapy.
No ale w nawifonie nie ma komendy "zadzwoń do...głosnomówiący" po naciśnięciu środkowego przycisku.
Marko napisał(a):Po odłączeniu bluetootha automatycznie wyłącza się radio ( nie gra w kieszeni ).

To również działa po wyjęciu słuchawek z gniazda słuchawkowego, bluetooth ma jeszcze jakieś problemy, widzę że nie tylko u mnie.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Marko » Cz, 19 gru 2013 19:45

Co do zalet SkyDrive, to - w połączeniu z transmisją danych - można tak sparować aparat fotograficzny z SkyDrive, że bez pytania zdjęcia lądują w chmurze.
Dzięki temu babcie i dziadkowie mogą w każdej chwili odebrać zdjęcia swojej wnuczki na swoim komputerze (lub smartfonie WP8).

epkchmiele napisał(a):Jesli chcę odebrać to naciskam na tą słuchawkę, jeśli nie chcę to wyłącza się i słuchawka znika bez wychodzenia z mapy.
No ale w nawifonie nie ma komendy "zadzwoń do...głosnomówiący" po naciśnięciu środkowego przycisku.

Ja odbieram rozmowy na kierownicy, więc w samochodzie z ekranu korzystam tylko do obsługi Radia Nokia (mixów offline) i nawigacji.

Jest jeszcze taka właściwość WP8, że w ostatnich czterech tygodniach co kilka dni przychodziły mi aktualizacje systemu i aplikacji do pobrania.
Ostatnio edytowano Cz, 19 gru 2013 19:47 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez epkchmiele » Cz, 19 gru 2013 20:30

A mapę widać po odebraniu? Nie widać, prawda? :wink:
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez GPS Maniak » Cz, 19 gru 2013 20:35

epkchmiele napisał(a):A mapę widać po odebraniu? Nie widać, prawda? :wink:

Właśnie w kontekście tego:
Marko napisał(a):Po rozmowie, ekran telefonu znika i automatycznie wraca ekran nawigacji ...

Chciałem zadać pytanie :D
@Marko. Czyli póki rozmawiasz przez telefon, nie widzisz ekranu z mapą?
Przy dłuższej rozmowie może to być kłopotliwe.
Z drugiej strony może to i dobrze, bo zachęca do tego żeby szybciej zakończyć rozmowę i skupić się na prowadzeniu samochodu, a nie na dywagacjach przez telefon :D

A przy okazji - jaką aplikację używacie w samochodzie?
W ogóle nie znam WP, więc nie wiem czy oferowana jest jakaś aplikacja systemowa, czy też korzystacie z aplikacji typu AM, czy coś podobnego?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Marko » Cz, 19 gru 2013 21:06

@GPSManiak
Systemowa nawigacja Drive Here+, mapy Navteq i ich dożywotnie aktualizacje ściągasz via wi-fi i korzystasz offline.Do tego traffic via transmisja danych. Nawigacja uczy się tras.
AM nie ma na WP8. Za to za grube pieniądze można ściągnąć ze sklepu Navigona firmy... GARMIN :-), z całym dobrodziejstwem inwentarza (asystent pasa, jcv, etc.). Navigon obsługuje też HUD-a (head-up display).

@Epkchmiele,GPSManiak
Faktycznie ekran nawigacji zostaje zasłonięty telefonem. Na szczęście zgrabnie można go zrzucić do paska i dalej obserwować trasę, rozmawiając w międzyczasie.
Ostatnio edytowano Cz, 19 gru 2013 21:29 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Zachu » Cz, 19 gru 2013 21:26

Wyjedź ze strefy EU i dopiero sobie porozmawiaj, później po nawiguj. Istna przyjemność .... dla portfela.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Ranger » Cz, 19 gru 2013 21:27

@Marko
Raczej Here Drive + :-)
Dosyć fajny system na większość krajów świata, z działajacym routingiem międzykrajowym (mapy są podzielone na kraje, pliki off-line). Traffic oczywiście on-line ;-)
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
Here_Drive_Plus.png
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Marko » Cz, 19 gru 2013 21:31

Zachu,
Z całym szacunkiem: offline mapy, czyli na dysku, nie w chmurze.
Traffic nie jest obowiązkowy.
Jeśli ktoś tak woli, to może oczywiście płacić w Euro i w zielonych :-), ale WP8 Mobile w standardzie na to nie pozwala (blokada transmisji danych w roamingu).


@All
viewtopic.php?f=32&t=14026
Po ściągnięciu map Navteqa i zapisaniu ich w pamięci smartfona, stają się one bazowymi dla wielu programów nawigacyjnych, Np. QUOVadis Mobile.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez epkchmiele » Cz, 19 gru 2013 22:17

Jeszcze tego nie ustaliłem czy opóźnienie wpływa na wyznaczenie trasy. Nigdzie nie ma takiej opcji
Więc chyba tylko pokazuje. Szkoda ze nie ma punktów pośrednich. Co do opóźnienia to w mojej dziurze to działa. Remontują ulice Piłsudskiego i nawigacja informuje. Jest też możliwość ustawienia w jakich godzinach będzie podróż w planowanej trasie. Jeśli się wyznaczy trasę pieszo w Here map lub Google i naciśnie nawiguj aplikacja zapyta się jak. Po naciśnięciu auta automatycznie przechodzi do Here Drive a tamte wyłącza. Jest też możliwość ustawienia o ile można przekroczyć dozwolną prędkość, ale o radarach nie informuje.
Ostatnio edytowano Cz, 19 gru 2013 22:28 przez epkchmiele, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez Ranger » Cz, 19 gru 2013 22:26

Wiele osób pisze o braku punktów pośrednich, ale na tyle na ile czuję pomysły w tej nawigacji - można przecież wstawić via do Ulubione i jechać kolejno do nich.
Człowiek chce tu i ówdzie czasem wyjść z samochodu i rozprostować kości ... ;-)
Natomiast Here Maps ... hmm, tu nie mam wątpliwości, że taki poziom map się w teren właściwie nie nadaje. No chyba że chodzi o teren zurbanizowany (plan miasta) :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: WP8 - wydzielone z "Kolejny temat o niczym"

Postprzez epkchmiele » Cz, 19 gru 2013 22:39

Ja wyznaczyłem kilka tras i nawigacja nie kieruje głupio, to co pokazała tak bym pojechał, ale nieraz się przydają punkty pośrednie. Ulubione no to jakieś rozwiązanie. W przeciwieństwie do garmina bardzo ładnie pokazuje trasę, bez zbędnego przybliżania można się zorientować przez jakie małe miejscowości prowadzi trasa a i mapa nie ucieka spod palucha.
Nie no w teren to tylko raster :)
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Zachu » Pt, 20 gru 2013 9:26

@Marko w zasadzie to odnosiłem się do rozmawiania przez telefon gdzieś na świecie i jednoczesnego nawigowania ;)

Wiem jak to działa. To jest odświeżona nawigacja Nokii. Dziwne że Wy to odkrywacie dopiero teraz. Mapy te same co w Garminie tylko szybciej dostajecie aktualizacje. Najtańszy Nuvi ma większą funkcjonalność. Nie pamiętam już czy tam można było symulację zrobić?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pt, 20 gru 2013 9:32

Zachu napisał(a):@Marko w zasadzie to odnosiłem się do rozmawiania przez telefon gdzieś na świecie i jednoczesnego nawigowania ;)

Nie zrozumieliśmy się.
Zachu napisał(a):Najtańszy Nuvi ma większą funkcjonalność. Nie pamiętam już czy tam można było symulację zrobić?

Zgadza się, ale to już dwie zabawki (telefon+Nuvi).

Zachu napisał(a):Mapy te same co w Garminie tylko szybciej dostajecie aktualizacje.

Trochę więcej map CN, choć - rzecz jasna - tych samych co w Garminie:
wp_ss_20131220_0005.png

Wybrane offline:
wp_ss_20131220_0004.png


GPS Maniak napisał(a):@Marko. Czyli póki rozmawiasz przez telefon, nie widzisz ekranu z mapą?
Przy dłuższej rozmowie może to być kłopotliwe.

Lewą, dolną strzałką zrzucasz do paska:
wp_ss_20131219_0003.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez GPS Maniak » Pt, 20 gru 2013 10:27

Marko napisał(a):Zgadza się, ale to już dwie zabawki (telefon+Nuvi).

Co akurat (posiadanie dwóch zabawek zamiast jednej) dla niektórych jest jest zaletą :D
Marko napisał(a):Lewą, dolną strzałką zrzucasz do paska:

Tak czy siak nie lubię jak mi coś skacze po mapie :D
Dlatego zresztą w moim Nuvim włączyłem połączenie z telefonem via BT, ale tylko w zakresie transferu danych (Traffic), bez opcji "zestaw głośnomówiący".

Trochę żal tych punktów pośrednich. W N-1200 miałem 1 punkt i na wielu trasach to było za mało. Nie dawało się naciagnąć trasy całkowicie wg mojego uznania.
Problem rozwiązywałem metodą Rangera, wykorzystując dodatkowo dwie cechy jakie miał NUVI:
* W ulubionych można było zakładać kategorie, więc oprócz takich standardowych jak "Klienci", "Rodzina" etc. miałem też takie: "Poznań Lesko via Śrem" czy "Lesko Poznań via Leszno", "Poznań Karpacz" itd. w których siedziały te autentyczne punkty "na rozprostowanie kości" jak też te, które były wymagane by "naciągnąć" trasę po mojej myśli.
* Ponieważ tych kategorii (pseudotras) miałem dość dużo i trudno byłoby podczas jazdy się przez to przekopywać, wykorzystywałem dodatkową możliwość jaką dawał NUVI: "Ostatnio znalezione". Krótko mówiąc przed wyjazdem czyściłem "Ostatnio znalezione", po czym w Ulubionych w konretnej "pseudotrasie" wskazywałem kolejne punkty, które dzięki temu lądowały w "Ostatnio znalezionych".
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości