Garmin vs smartfony

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » Śr, 19 lut 2014 15:00

@Ranger
Chciałem planów z rewersu map papierowych (które skądś musiały zostać wydrukowane, więc matryca jest...).
W "Treku" preferuję mapy kolorem i formą zbliżone (a najlepiej tożsame) z ich papierowym odpowiednikiem.
Piszę to całkiem poważnie i zgodnie z ideą programu (również w odniesieniu do Twoich postów i Twojego punktu widzenia)...

Nie chodzi o marudzenie, ale po co przełączać się z TB na HERE Maps i z powrotem, jak w praktyce można mieć wszystko w jednym :?:
Nie mówiąc już o tym, że w zestawieniu z Trekiem, to HERE Drive+ i HERE Maps prawdziwe "smoki" (w zapotrzebowaniu na energię).
Poza tym, pewnie zauważyłeś, że HERE Maps i HERE Drive+ nie ma podziałki liniowej...
Ostatnio edytowano Śr, 19 lut 2014 15:04 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Ranger » Śr, 19 lut 2014 15:03

@Marko
Nie zanosi się, przecież już napisałem. Nie czytałeś ? :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » Śr, 19 lut 2014 15:05

Ranger napisał(a):Jeżeli wziąć pod uwagą dostępność różnych map i popularność narzędzi (np. Mobac), to przecież mapy z serwisów wystarczy znormalizować, a "fabryczne" są już znormalizowane. Dla nich przecież zasady dotyczące map są zachowane, typu inna generalizacja dla różnych skal, itp.

Ranger, krótko mówiąc nas bajerujesz. Przyjrzyj się obrazkom, sugerujesz, że powiększane zniekształca mapę, przypatrz się normalizacji "fabrycznej"

Załączznik_3.jpg
Ostatnio edytowano Śr, 19 lut 2014 15:08 przez meridian, łącznie edytowano 2 razy
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » Śr, 19 lut 2014 15:06

Ranger napisał(a):Nie zanosi się, przecież już napisałem. Nie czytałeś ? :-)

Czytałem i dziękuję za konkret. To wnosi o wiele więcej niż pytania i wątpliwości typu " a po co Ci to"...
Choć, wciąż mam nadzieję, bo mapa Plan Krakowa to nowość, którą oczywiście kupiłem.
Ostatnio edytowano Śr, 19 lut 2014 15:11 przez Marko, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Ranger » Śr, 19 lut 2014 15:10

@Marko
Kraków to szczególne miasto ;-)
@meridian,
Chyba sam bajerujesz, zestawiłeś OSM-a z UMP-em :-)
Jakie powiększenie, to ta sama skala.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » Śr, 19 lut 2014 15:15

Masz na ekranie podziałkę i wartość 400m, wolę nie mieć takiego "bałaganu"
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 15:16

Marko napisał(a):Nie chodzi o marudzenie, ale po co przełączać się z TB na HERE Maps i z powrotem, jak w praktyce można mieć wszystko w jednym :?:

Marko. To że lubisz różne zabawy mapami, aplikacjami etc. nie jest tajemnicą. Nie rozumiem zatem, dlaczego już dzisiaj, zdecydowałeś się na Windowsa, wiedząc że w zasadzie niczego sensownego na niego nie zainstalujesz? :shock:

Teraz - faktycznie Ranger ma rację - marudzisz :wink: Przecież w dobie rozwiązań bazujących na mapach wektorowych, których szczególnie w terenach zurbanizowanych nie da się niczym zastąpić, choćby w sposób półsatysfakcjonujący, szukanie jakichś namiastek typu: raster centrum Szczecina do TB, podparte teorią że "po co się przełączać, lepiej mieś wszystko w jednym", musi budzić zdziwienie. Chciałeś mieć wszystko w jednym? Trzeba było kupić smartphona z androidem, albo ... przypomnieć sobie że Etrex do tego celu (turystyka wielkomiejska) nadaje się kilkadziesiąt razy lepiej niż TB :mrgreen: Nie róbmy jaj. Naprawdę.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » Śr, 19 lut 2014 15:21

Ranger napisał(a):Jakie powiększenie, to ta sama skala.

Jest też przykład "fabrycznej" generalizacji ( dostosowania) Numer drogi powędrował w "odpowiednie" miejsce.

Załączznik_1.JPG
Załączznik_1.JPG (32.46 KiB) Przeglądane 8751 razy
Ostatnio edytowano Śr, 19 lut 2014 15:25 przez meridian, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Ranger » Śr, 19 lut 2014 15:25

@Lechu
Nie śmiej się z Marka, bo wybrał co wybrał, zresztą napisał że do samochodu.
To ma Here maps za frajer na cały świat. A że kij ma dwa końce, bywa.
Do turystyki na WP8 naprawdę nie ma wielkiego wyboru na nasz grajdół.
Pytanie było z kategorii chciejstw, spokojnie do zrealizowania na innych mapach.
Po co do tego mieszać Treka, wydawnictwa i uprawiać jakieś demagogie ? :-)
Dla tej aplikacji i wydawnictw to mapy głównie w teren ;-)
@meridian
Chyba nie rozumiesz, mapy pochodzą z Mobaca as is. Nikt w nich nie dłubał i niczego nie poprawiał.
A wnioski ? Niech sobie sprawdzą autorzy dzieła ... :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ostatnio edytowano Śr, 19 lut 2014 15:29 przez Ranger, łącznie edytowano 2 razy
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Marko » Śr, 19 lut 2014 15:26

@GPSManiak
HERE Drive+ lepiej działa niż Nuvifone, więc to na navi samochodową kładę nacisk.
A że jest TrekBuddy, to... nie narzekam :-)
Tylko dlaczego nie może być ciut lepiej?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez meridian » Śr, 19 lut 2014 15:31

Ranger napisał(a):Chyba nie rozumiesz, mapy pochodzą z Mobaca as is. Nikt w nich nie dłubał i niczego nie poprawiał.

Przecież nie wiążę tego z aplikacją Trek Buddy tylko z tym co napisałeś.

Ranger napisał(a):Jeżeli wziąć pod uwagą dostępność różnych map i popularność narzędzi (np. Mobac), to przecież mapy z serwisów wystarczy znormalizować, a "fabryczne" są już znormalizowane. Dla nich przecież zasady dotyczące map są zachowane, typu inna generalizacja dla różnych skal, itp.

Przygotowując mapę dla innej aplikacji wybieram jedną warstwę a program tworzy plik mapy, który można w pewnym zakresie powiększać.
Nie mam w odbiorniku kilku warstw gdzie każda warstwa to "inna" mapa.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 16:02

Marko napisał(a):Tylko dlaczego nie może być ciut lepiej?

Z samym softem nie może, bo tajemnicą nie jest, że TB to odzwierciedlenie poglądów Rangera na kwestię GPSu w turystyce, a ta jest znana i można ją opisać jednym słowem, czy raczej dwoma słowami: Skrajny Konserwatyzm.

Czy to źle? To zależy.
* Sam pogląd, że skoro przez dziesięciolecia ludzie korzystali podczas wycieczek z map papieowych i byli zadowoleni, więc nie warto niczego zmieniać, a co najwyżej - by trochę nadążyć za duchem czasu - zamiast drewnianej ramki z szybką dajemy na opakowanie tableta, bądź smartphona, a ponadto ponieważ ktoś wymyślił system GPS, a ktoś inny - o z grozo - chce z tego korzystać, więc dokładamy kursor na ekran co w efekcie daje nam aplikację o nazwie: TB, nie jest sam w sobie zły, chociaż zupełnie nie pasujący do mojej bajki.
* Natomiast z drugiej strony tenże konserwatywny pogląd Rangera, nie rokuje ku temu, by można liczyć na jakiekolwiek rewolucyjne zmiany w sofcie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez epkchmiele » Śr, 19 lut 2014 16:04

@Marko w którym miejscu Here jest lepsza od navifona? Chyba że chodzi Ci o A10. No bo ja swojego M10 się nie zamierzam pozbywać, Here to taka zabawka na krótkie odcinki. Może się rozwinie.
Co do aplikacji na wp to racja, lipa. Są ale po co mi aplikacja którą mozna używać tylko w określonym rejonie bo swojej mapy nie można wrzucić, już wolę TB która się jeszcze niestety nie ukazała.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez Ranger » Śr, 19 lut 2014 16:09

@Lechu
Nie przypisuj mi cudzych zasług, aplikacja jest przede wszystkim odzwierciedleniem poglądów autora aplikacji.
I na ten rodzaj poglądów czasem warto też spojrzeć szerzej, bo o dziwo i w innych rozwiązaniach takie poglądy znajdują odbicie, patrz np. ViewRanger, itp. Jak również nie są obce dość licznej grupie użytkowników ;-)
Chyba kogoś tu dotknęła jakaś personalizacja problemu ... :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: Garmin vs smartfony

Postprzez GPS Maniak » Śr, 19 lut 2014 16:11

Ranger napisał(a):Nie przypisuj mi cudzych zasług, aplikacja jest przede wszystkim odzwierciedleniem poglądów autora aplikacji.

Z którym oczywiście nie utrzymujesz żadnych relacji ... :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości