Zmiana sieci GSM

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Zmiana sieci GSM

Postprzez death » Cz, 27 lut 2014 17:41

Witajcie.Ponieważ mam notoryczny brak zasiegu tj. plus, zamierzam zmienić operatora. Skłaniam się ku play'a, ale obawiam sie... zasiegu. Miejscowośc to nie miasto,a wioska-gość w salonie playa wmawiał? mi że play ma zasieg wszystkich operatorów i napewno nie będzie żadnego problemu. Macie jakieś doświadczenia ? Dzięki.
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Re: Zmiana sieci

Postprzez sdsyc » Cz, 27 lut 2014 18:23

Najlepiej znajdź znajomą / znajomego, mającego Play i rezydującego tam, gdzie odczuwasz braki zasięgu Plusa.
Ja mogę potwierdzić, że Play wspomaga się tzw. roamingiem wewnętrznym, na moim telefonie widziałem Plus i Orange.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmiana sieci

Postprzez gavia » Cz, 27 lut 2014 18:52

death napisał(a):gość w salonie playa wmawiał? mi że play ma zasieg wszystkich operatorów i napewno nie będzie żadnego problemu. Macie jakieś doświadczenia ?


Trochę prawdy w tym jest. W zeszłym roku w Październiku rozwaliłem rękę na rowerze w pobliżu miejscowości Leszczyniec ( niedaleko,Kamienna Góra, Przełęcz Kowarska).
Próbowałem wezwać transport dzwoniąc z tej wioski ale z moim Plusem nie udało mi się= brak zasięgu.
Sprzedawca miał tel. w Playu i z zasięgiem nie było kłopotów.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez tboniasty » Cz, 27 lut 2014 21:43

Play? Nie polecam.

Kup starter pre-paid za parę groszy i lepiej potestuj nim się zdecydujesz.

Warto pilnować rozliczeń przy naliczaniu np. pakietów i nie wierzyć w to co mówią sprzedawcy w salonie bo i tak się wyprą gdy po czasie okaże się, że coś jest nieprawdą (doświadczenia moich znajomych).

Co do zgłaszania się poczty/wiadomości "abonent nieosiągalny" pomimo dobrego zasięgu sieci macierzystej to nadal jest to nierzadki przypadek...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez sdsyc » Cz, 27 lut 2014 22:08

Hmm... Ja nie narzekam. Stopniowo całą rodziną przeszliśmy do Play, uwzględniając teściów ;-)

PS
Play nie płaci mi prowizji za ten wpis
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez GPS Maniak » Cz, 27 lut 2014 23:09

A ja nie polecam Play'a. Mówię to przez pryzmat kłopotów z zasięgiem kogoś z najbliższej rodziny.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Marko » Cz, 27 lut 2014 23:24

Moje dotychczasowe doświadczenia z PLAY są jak najbardziej pozytywne i to nie tylko w kwestii zasięgu, ale również w kwestii rozpatrywania ew. reklamacji na korzyść klienta.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez olpi » Pt, 28 lut 2014 6:27

Ja również tylko pozytywnie mogę się wypowiadać o PLAY'u. Potwierdzam, że można używać łączy wszystkich operatorów. Obecnie w pracy "wymuszam" pracę na łączach T-Mobile bo na innych sygnał "pływał".
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez GPS Maniak » Pt, 28 lut 2014 11:00

Może jeszcze tytułem uzupełnienia mojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej zasięgu.

Nie chodzi o to, że użytkownik Play'a ma problemy z zasięgiem. Chodzi o to, że bywają problemy z dodzwonieniem się do Play'a z innej sieci. Póki syn miał telefon w Play, bardzo często dzwoniąc do niego miałem komunikat: "abonent poza zasięgiem", pomimo że syn był w takim miejscu, że na pewno miał zasięg. Było to co prawda jakiś rok temu, ale nie wykluczone że swoisty "bojkot" Play'a przez innych operatorów trwa nadal, o czym zresztą wspominał tboniasty:
tboniasty napisał(a):Co do zgłaszania się poczty/wiadomości "abonent nieosiągalny" pomimo dobrego zasięgu sieci macierzystej to nadal jest to nierzadki przypadek...
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Pt, 28 lut 2014 11:22

Zestawienie ilości stacji bazowych różnych operatorów.
Z tego zestawienia można wnioskować dlaczego niektórzy użytkownicy są zadowoleni z usług sieci Play a inni nie.
Zasięg stacji bazowej to nie wsztko, trzeba brac pod uwagę "przepustowość", ilość połączeń w jednym czasie przypadająca na stacje bazową,
z tego powody w aglomeracjach miejskich ( o dużym zagęszczeniu użytkowników) komórka ma mniejszy obszar niż wynika to tylko z zasięgu.

Stacje bazowe.JPG
Stacje bazowe.JPG (87.1 KiB) Przeglądane 8853 razy
Ostatnio edytowano Pt, 28 lut 2014 11:31 przez meridian, łącznie edytowano 2 razy
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez Zachu » Pt, 28 lut 2014 11:28

Play ma stosunkowo mało swojej infrastruktury dlatego podnajmuje od innych. Teraz to już chyba od wszystkich. Jak to z elektroniką można pewnie ustawić priorytet dla połączeń od obcych.
Nie ma się co ekscytować ilością tylko rozmieszczeniem. Może być blisko tylko niefortunnie ustawiony maszt i nie da się rozmawiać.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Pt, 28 lut 2014 11:34

Na obszarze Sląska jest dość duże pokrycie stacjami bazowymi sieci Play ( własnymi), są sygnały ( na forum), że użytkownicy na tym obszarze są zadowoleni z usług tej sieci.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez tboniasty » Pt, 28 lut 2014 11:52

Wyobraźcie sobie taką sytuację:

Macie prepaid z saldem 6 zł. Wykupujecie pakiet 25 MB za 5 zł. Korzystacie z pakietu przez dwa dni sprawdzając smsem/przez stronę bieżące zużycie. Trzeciego dnia po odpaleniu internetu nagle zrywa sesję (mimo, ze zostało prawie 15 MB do wykorzystania) i przychodzi sms o zablokowaniu karty ze względu na wyczerpanie środków.
Pierwsza próba reklamacji przez eBok kończy się odrzuceniem "bo karta nie została zarejestrowana na dane osobowe".
Po pofatygowaniu się do salonu i rejestracji składacie drugą reklamację. Reklamacja zostaje odrzucona bo, i to jest najśmieszniejsze w całym tłumaczeniu, wg systemu nigdy nie aktywowaliście żadnego pakietu :lol: Po wejściu na stronę, na której poprzednio sprawdzało się stan pakietu, brak wszelakich informacji, że pakiet istniał. Istne zwarcie w centrali!
Saldo 6 zł, wg matematyki plejowskiej, wystarcza na 10MB x 1,22 zł/MB...

Firmom, które próbują robić z człowieka idiotę rzucając się na 5 zł, to ja serdecznie dziękuję - dobrze, że akurat konto było prawie puste, bo ładnie by mnie wydoili.

Od razu poszedłem przenieść numer do innej sieci - na szczęście kartę już miałem zarejestrowaną na swoje dane :mrgreen:

Tak na boku - stara zasada użytkowników radiówek jest taka, że jeśli jesteście zadowoleni ze swojej sieci - nie polecajcie jej nikomu. Im więcej klientów tym bardziej zapchane pasmo. To samo się tyczy innych bezprzewodówek w tym sieci komórkowych. Co mi z rozmów za darmo czy za 30 zł bez limitu jak nie mogę z tego skorzystać bo wszyscy w okolicy się na to rzucili?
Ostatnio edytowano Pt, 28 lut 2014 12:00 przez tboniasty, łącznie edytowano 1 raz
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez meridian » Pt, 28 lut 2014 12:00

tboniasty napisał(a):Firmom, które próbują robić z człowieka idiotę rzucając się na 5 zł, to ja serdecznie dziękuję.


Może nie na 5 zł, ale 5 zł x XXXXXXX, w miejsce dużych X- ów wystarczy wstawić zero.

Na "kablu" jest podobnie, po każdej promocji zauważam spadek transferu, nie ma podstaw do reklamacji gdyż są to chwilowe spadki,
zanim konsultant sprawdzi transfer masz już odpowiedni.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: Zmiana sieci GSM

Postprzez death » Pt, 28 lut 2014 15:35

No i najbardziej sie obawiam ,,blokowania'' playa przez macierzyste sieci tak jak pisał kolega GPS Maniak. Konsultant z salonu stwierdził, ze to mit itp,itd,ale pewnie wypadnie brać ,,różowych'',aby uniknąć powtórki z rozrywki.
death
Początkujący
 
Posty: 49
Dołączył(a): Pt, 02 wrz 2011 15:59

Następna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości